cela ta pricha...

vanjusica:
@ Silent
Napisala sam bila jedan jako lep i podugacak post no iz nekog razloga mi se blokirao kompjuter...Elem, posto ne mogu da se ponavljam, recicu ti ukratko...
Za mene je ovo razgovor a ne borba kao za tebe posto spominjes PARAFRAZIRAM poslednju liniju odbrane..
Sigurna sam da kod kuce imas dovoljno enciklopedija u kojima ces pronaci definicije feminizma i sovinizma a ja cu ti reci osnovnu FEMINIZAM je borba ZA.., SOVINIZAM je PROTIV..
Duhovitost i malicioznost je bio primer koji ti govori da koliko slicnosti ima izmedju ta dva pojma, toliko ih ima i izmedju sovinizma i feminizma. No, ispadoh ja neshvacena.
A to na sta ti padas i ne padas, svrbi me levo uvo bas. Suze retko prolivam pred drugima, pa taman to bio i neshvaceni Bob. Trepcem jako lepo pogotovu kada mi nesto treba. Pred bezobrazno arogantnim nastupom - ne ustuknem nikada.
I da ne smaramo vise ljude teskim temama, reci svoju poslednju na koju ja necu replicirati, najverovatnije.
@vanjusica malopre sam napisao sam jedan jako lep i dugacak post, ali posto on nema veze sa ovom teme, o njemu vise necu pricati.

E, kara mia, ovo je borba, kao i svaka razmena misljenja ili debata ili kako god hoces da to nazoves. Razmisljamo, delimo, debatujemo, napadamo argumentimam i branimo se kontra-argumentima... Sve je to borba... pitanje je samo da li... u stvari nema pitanja... a ti si ispalila poslednji plotun i istakla belu zastavu... now, it's my turn...

Svi smo mi neshvaceni, jer da smo shvaceni ne bi bilo ovog "razgovora" (debate, prepiranja, borbe, kako god...) nego bi svi stavili po nekoliko smajlica i bili bi sretni... a ovako...

I stvarno, mene zanima tvoja definicija sovinizma i feminizma, ali tvoja, bez quotovanja i citiranja iz knjiga...

A ta definicija ZA i PROTIV mi je nekako smesna... kao jeftine politicke parole nasih stranaka... ZA i PROTIV... najjaca definicija.

Feminizam je ZA, a Sovinizam je PROTIV... cega? Poskupljenja goriva, Evropskih integracija, zadrzavanja Kosova u Srbiji? Stvarno, to je kao da bi sad izasla i vikala "bolje rat neko pakt"... WWII je zavrsen odavno, a takvi ideali su odavno otisli niz slivnik... Isto je sa feminizmom, dosao je, zene su dobile punopravno mesto u svetu i sta sad? Sad je jednostavno one koje su nezadovoljne svojim zivotom krive nekog zbog toga... ma da, neko joj je kriv sto se udala i rodila dete, a onda zapostavila karijeru... ma, da, muskarac je kriv, on je dete napravio... I onda kad je muz napusti, a ona ostane bez svega, onda je kriv ovaj okrutni muski svet... ma da... I onda je to mrznja prema zenama i sve... Svi mi biramo svoj zivot i samo od nas zavisi da li ce nam biti dobro ili ne... i naravno, kad uspemo onda smo uspeli jer smo mi pobednici, a ako ne uspemo onda nam je neko kriv (gej lobi, feministicki pokret, sovinisti, vanzemaljci...) bla, bla... prazna prica...

Da te usi ne svrbe, ne bi odgovorila u kojim prilikama trepces i kad prolivas suze... ali eto, jesi sto dokazuje tvoju podsvesnu zelju da se nekom pravdas zbog neceg... a kome? Osim mene i tebe, ostale forumase apsolutno zaboli to sto se mi ovde "dopisujemo" a lepo si rekla da ti svrbi uho zbog mene... nadam se da to ne zelis dokazati sama sebi...

Ostatak tog dela tvog posta mi lici na onog Australijskog gustera koji kad je napadnut rasiri kozu na vratu i "kao" napadne potencialnog predatora... a opasan je kao leptir...

PS nisi mi trebala slati onaj PP, odgovorio bi ti u svakom slucaju...
 
Feminizam je ZA, a Sovinizam je PROTIV... cega? Poskupljenja goriva, Evropskih integracija, zadrzavanja Kosova u Srbiji? Stvarno, to je kao da bi sad izasla i vikala "bolje rat neko pakt"... WWII je zavrsen odavno, a takvi ideali su odavno otisli niz slivnik... Isto je sa feminizmom, dosao je, zene su dobile punopravno mesto u svetu i sta sad? Sad je jednostavno one koje su nezadovoljne svojim zivotom krive nekog zbog toga... ma da, neko joj je kriv sto se udala i rodila dete, a onda zapostavila karijeru... ma, da, muskarac je kriv, on je dete napravio... I onda kad je muz napusti, a ona ostane bez svega, onda je kriv ovaj okrutni muski svet... ma da... I onda je to mrznja prema zenama i sve... Svi mi biramo svoj zivot i samo od nas zavisi da li ce nam biti dobro ili ne... i naravno, kad uspemo onda smo uspeli jer smo mi pobednici, a ako ne uspemo onda nam je neko kriv (gej lobi, feministicki pokret, sovinisti, vanzemaljci...) bla, bla... prazna prica...

А зар није једноставније отоврити речник па погледати значење одређених термина него наклапати у празно са становишта својих предрасуда?
 
@ Silent

Ono najverovatnije necu replicirati je ostavljeno za slucaj da napises jos jednu besmislenu stranicu na forumu, posto si suvise predvidiv za moj ukus. Jezim se od proseka. Mediokriteti me nerviraju mnogo vise nego pure stupidest.
Prvo cu ti reci nesto u vezi sa PP koji koristis kao najprostiji vid sopstvenog markentiskog poteza. Mogao si ceo PP da prilozis jer ti u njemu rekoh da si dobio repliku na temu i molim za brz odgovor jer strasno zurim. Jeftine trikove stavljam u isti kos sa mediokritetima.
To sto sam rekla da ne zelim da smaram ljude sa necim sto nije tema je namera da prekinem nas razgovor jer meni ekstremno smeta kada vidim prepucavanje i smatram da nemam pravo da gusim druge sa svojim razmisljanjima. Ali posto tebe lozi ovakva diskusija, ja cu ti priustiti jedan lagani peting na temu feminizma i sovinizma, samo iz razloga sto sam zakljucila da si mladji od mene, pa ces doziveti mentalnu bliskost ili daljinu sa “matorkom”. Uostalom, sve je u mozgu, pa I nasi osnovni nagoni.
Ono tvoje banalizovanje za i protiv je isto kao kada bih ja tebi ovde pisala o paradajzu i krompiru. A mogu i na tom primeru da ti objasnim razliku izmedju feminizma i sovinizma. Paradajz je crvene boje, a krompir roze ili bele i nisu istog oblika mada i paradajz i krompir spadaju u povrce kao sto i ti i ja spadamo u ljude, samo sto sam ja zensko a ti musko. Feminizam je pokret za zenska prava, sovinizam pravac koji namece iskljucivost (nacije u bukvalnom znacenju).
I ne znam sta ti znaci da ti ja izlozim svoju definiciju feminizma i sovinizma? Zelis metaforicno izrazavanje?
Danas se mnogo cesce sovinizam vezuje za zene iako je meni kao klinki mnogo bilo drago kada mogu nekom klincu da kazem da je muski sovinista. Danas nam vi mlakonje i to uskratiste pa moramo mi da budemo te koje nipodastavaju muski rod jerbo vam je mnogo tesko da se nosite sa tamo nekim zenama koje zamislli bezobrazluka umeju da misle te stigosmo i do postavljanja teme “gde se denuse krhke zene?” (parafraziram) a na kraju jedan neshvaceni Bob to nazove “ zeninim nezadovoljstvom sopstvenim zivotom” (parafraziram) i radi ono sto sam ja radila kao klinka samo obrnuto. Sada neshvaceni Bob naziva Vanjusicu bezopasnim australijskim gusterom aludirajuci na ostatak mog posta koji ja ni ne napisah.
Ej neshvaceni Bobe, potrudi se malo, sigurna sam da mozes malo bolje da izlozis svoja razmisljanja protiv kojih ja zaista nemam nista, ali vrlo imam protiv neosnovanog arogantnog stava. To se zove nezrelost.
 
Lexa:
Sunce mu žarko, reci Pero, lobotomija? Ili si malo humaniji, pa je samo meTIš da gleda Pink mesec dana, bez da se pomera? :p
Nda... metim je da gleda sta god hoce kad ce sve jedno videti zvezde... jer je bitno gde je meTIm... :lol: A ako se ne pomera... prodracu je ja bez problema... :lol:

Nego, kakve veze ima Pink sad sa ovom pricom... ipak ti Lexo malo vredjas bez obzira sto kazes da ne vredjas...

Ali mislim da smo trebali definisati "krhka" u startu... jer ovde izgleda to zavisi od koji je program trenutno na TV-u. :lol:
 
VRS:
Sta je krhka zena, uopste nije definisano.
Fizicki krhka? Pa niko ne zeli Ramba u kuci, to se u neku ruku i podrazumjeva.
Mentalno krhka (polkekne pred svakim preoblemom, place zbog najmanje nepravde, klima glavom kada muz govori, nema cvrst stav ni o cemu...ukratko nema svoje ja)? I ko zeli takvu zenu? Zenu koja ne moze da opstane bez muza. Da vam se sutra ne daj boze nesto desi ili se razvedete jel bi zeljeli da vam takva zena odgaja djecu?
E sad pitanje sa druge strane gledano... Da li devojke zele jakog ili krhkog muskarca.... I naravno da bi rekle jakog... ali jedno je prica drugo je realnost... u realnosti se uvek pre opredeljuju za one bezumne koji jedino sto znaju da kazu je "da draga"... I onda im je zivot lep... Sve se moze isto i sa druge strane posmatrati....
 
Hellen:
А зар није једноставније отоврити речник па погледати значење одређених термина него наклапати у празно са становишта својих предрасуда?
Cekao sam i brojao postove kad ces se prikljuciti... i eto, nisi vise mogla da izdrsis, zar ne?

Hahaha... jednostavnije je pogledati u recnik... mozda jeste... ali posto moja sagovornica (ha) nije knjiga, mene interesuje njeno misljenje, zbog toga sam trazio da mi kaze sta ona misli, ali nevermind...
 
Silent Bob:
Cekao sam i brojao postove kad ces se prikljuciti... i eto, nisi vise mogla da izdrsis, zar ne?

.

c018.gif
 
Harpija:
cekaj,ne znam u cemu je fora...ako zele da budemo krhke,pa mi to mozemo..ja to mogu...tako i izgledam.sad nema veze sto smo istrajnije,odlucnije,izdrzljivije i samostalnije od njih...ako mu se dopada da povremeno trepkam okicama i da se scucurim pored njega zastitnickog,nemam nista protiv....i ja to volim,

ko voli shonju u kuci !?
I lepse i pametnije i jace... :lol: minimum... :lol: Ljupke i kulturne se podrazumeva... :lol: Trept trept... :lol:

I onda se postavi pitanje ko je taj koji bira ko ce mu biti u kuci... :wink: i tako se stvari postave na svoje mesto... 8-)
 

Back
Top