Čekate nešto? Šta čekate?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dvije kratke priče .. zanimljive .. prva

Hanibalov je brat došao u italiju da pomogne bratu valjda .. ali ga rimljani našli .. i u nekoj bitci .. sjebali
Ovo sam htio
Kad je uvidio da su ovi kurci pobjedili .. uzeo je mač i stao među svoje .. da pogine i on .. kao ratnik
Mislim da su njegovu glavu poslije bacili u hanibalov logor .. i ovaj je rekao izgleda da je suđeno da ovi kurci postanu gospodari mediterana

Druga
Mislim da je i zelenko u ukrajini pobjeđen
Šta će on sada? Objesiti se na majdanu?

Ovo je priča o dva čovjeka
I dva ratnika .. zelenko nosi majice ratnika
Ali
Prvi je sa početka drugog vremena a drugi sa kraja trećeg
Koja je razlika među njima?

Imam dvije vijesti
Prvo loša
Srbin neće u raj
A onda dobra
U raj neće ni hrvat

Raj je za čovjeka .. ili nešto preciznije .. za sina čovječjeg

Ovo niste znali
Indijci .. kada traže raj ..
Recimo kakve batice .. plemići
Imaju porodicu .. podignu djecu .. srede sve iza sebe
I odu u prosjake .. na himalaju valjda .. da mole

To je samoća

Ima neki gurui koji idu u ameriku
Ako neko ide u ameriku tražiti boga .. ****** .. taj ne traži boga

Ako vi mislite da može neko prihvatiti vječni pakao .. zbog drugih .. vi onda ništa ne razumijete

Pakao je ključ vjere

ja i nisam rekla da ste džukele, nego da je to ponašanje kao u džukela. dok si ti mene nazvao kerom. nije ni bitno, vratimo se na diskusiju o bogu, kako je tebi ok da neko navodno više biće raspolaže tvojim životom kao da je njegov, a nije ti ok revolt
To ti je kao što moraš da dišeš, da vodu i energiju(hranu) uzimaš. Toliko si nezavisna i od više sile, koja se zove kod religioznih bog. Da misliš, misliš zahvaljujući tome što si deo energija, frekvencija i vibracija ličnog, društvenog i Božijeg univerzuma...

Ti imaš svoj vir, a viši nivoi Virove sa virovima...
Ne ti, svako od nas, ma koliko ti neko bio trivijalan ili važan u tvom Viru života..

Možeš bez vode?

Može li se zamisliti svijet pojedinaca
Mislim da nije moguće
Vjerujem, pogotovo za srbe, mislim da oni računaju daleko više sa .. mi .. od drugih ljudi

Može li se zamisliti svijet bez novca?
Ne može
To bi podrazumjevalo veze ljudi na apsolutno drugim osnovama
A svijet novca ne može opstati

Još o načinu stjecanja snage
Čovjek se boji .. strah je prvi neprijatelj .. čovjek se nastoji .. sačuvati .. preživjeti .. držati se na sigurnom
Ko pobjedi strah .. dobiva čistoću .. uvid .. istinu
Znanje nije kod šoping hajmera nego kod onoga ko pobjedi strah u sebi
Čistoća je drugi neprijatelj čovjeka .. čovjek postaje palamuđaš .. ne mnogo različit od onog koji ne zna
Ko pobjedi čistoću dobiva snagu .. sada čovjek može .. veoma značajna stepenica
Zadnja snaga je starost .. snaga koja pobjeđuje snagu

Znaci, alime, u ciju smrt vjerujes, jer djeluje da se nema sta cekati. Ti si majstor dvosmislenosti. I cini mi se da nisi ovde da pricas o sebi, nego da drugi pricaju tebi o sebi. Ne vjerujem jos uvijek da si slucajno nejasan. Ima jedna izreka koja kaze da je jednak onaj koji razumije. Ti bas i ne pomazes nikome da te razumiju.

Ja sam više manje filozof palamuđaš
Veoma sam jednostavan .. možda je to problem
Potreba za pričom nastaje kada nisi siguran .. kada si pred nečim novim
Bez obzira koliko sam star mogao bi još vidjeti mnoge stvari

Recimo židovi ginu u prvom licu

Leonida je u onom klancu poginuo sam .. to su bili ljudi .. ratnici .. iz početka drugog vremena
Ali već je filip imao dobre falange
A rimljani .. stroj .. .. ratnici koji vrijede samo u stroju.. ali tu vrijede

Englezi su imali burke
Ameri kurde isil hrvate srbe šipce ukre .. svih samo sebe više ne
Rusi prigožine zatvorenike burke svoje jadne .. i bilo koga

A židovi još uvjek sebe
Nekom ministru poginuo sin

Kraj trećeg vremena

Poslednja izmena od moderatora:
Problem je u palamudjenju taj sto prodje puno vremena izmedju dva vremena i onda se zabiljeske zagube. Bilo bi dobro da se pocne od velike slike. Prvo vrijeme je bilo neko idealno? Vrijeme bogova? Pa je pocelo tad i tad... a sta je prije toga? Poslije bogova ide Leonida, kakoseono zove to vrijeme? I trece smrt, da li smrt covjeka, da bi nastao nadcovjek, ili poslednji covjek? I kako se zove cetvrto doba? Tu malo opsirnije

Moze biti da ce Nadcovjeku biti lako kad izginu ratnici i ostanu ubogi peseki. Mozda je to cilj Amerikanaca, da nanesu covjecanstvu strateski poraz?
Ne, ameri su gotovi
Ali što to znači?
Znači da će slabiti .. sve više .. do nestanka ..
Može li to odjednom? .. ne znam
U koliko godina? .. ne znam

Gledan ponekad kakve srbe na kakvim podkastima .. mnogi vjeruju u to da ameri padaju kao rimljani kad su pali .. i ja vjerujem u to
Ali ti srbi vjeruju u ruse ili kineze .. kao nekakve buduće amere .. a ja u to ne vjerujem

Problem je u palamudjenju taj sto prodje puno vremena izmedju dva vremena i onda se zabiljeske zagube. Bilo bi dobro da se pocne od velike slike. Prvo vrijeme je bilo neko idealno? Vrijeme bogova? Pa je pocelo tad i tad... a sta je prije toga? Poslije bogova ide Leonida, kakoseono zove to vrijeme? I trece smrt, da li smrt covjeka, da bi nastao nadcovjek, ili poslednji covjek? I kako se zove cetvrto doba? Tu malo opsirnije
****** .. o tome sam izpalamudio dosta .. i tu bi da se pohvalim .. možda nisam uspio uvjeriti mnoge .. ali jednog jesam .. sebe
Kod tih vremena uvjek bude .. jedno vrijeme i dva vremena i pola vremena
To je iz biblije .. i iz tarota .. i od karla marksa
Dva vremena su vrijeme mača i vrijeme novca .. drugo počinje otprilike 500 godina prije krista .. grčka .. treće se nastavlja na drugo .. sada je kulminacija .. i već jebeni zalazak
Nakon ovog ide vrijeme smrti
To nije vrijeme zelenka ili hamasa .. to je vrijeme .. sirove .. blijede .. bezbojne smrti
Ali smrti kao snage
I dosad i sad .. novac je gospodar svijeta .. ne zato što bi sam bio bog zna šta .. već zato što ga takvim čine .. jadnici i seljaci ..
Ali ako imaš čovjeka koji je spreman umrijeti .. toga više rokfeleri nemaju .. ne drže ga za muda
Početak .. prve naznake .. ovog vremena je renesansa .. ponovno rođenje .. čovjeka

Radi se o .. čovjeku .. pojedincu

Šta se trenutno događa .. razne .. zanimljive stvari .. ukri recimo

Sve su to ovlas poredjenja. U sustini izmedju Amera i Kineza i nije neka razlika. Ako su ih Kinezi mogli stici za 25 godina, ko je mogao stici Rimljane za 25 godina? Ustvari Kinezi su ih vec prestigli...
A Nietzsche kaze da je poslednji, nekreativni covjek, jedna vrsta Kineza. Znaci, Amer je bio pretposlednji covjek.

****** .. o tome sam izpalamudio dosta .. i tu bi da se pohvalim .. možda nisam uspio uvjeriti mnoge .. ali jednog jesam .. sebe
Kod tih vremena uvjek bude .. jedno vrijeme i dva vremena i pola vremena
To je iz biblije .. i iz tarota .. i od karla marksa
Dva vremena su vrijeme mača i vrijeme novca .. drugo počinje otprilike 500 godina prije krista .. grčka .. treće se nastavlja na drugo .. sada je kulminacija .. i već jebeni zalazak
Nakon ovog ide vrijeme smrti
To nije vrijeme zelenka ili hamasa .. to je vrijeme .. sirove .. blijede .. bezbojne smrti
Ali smrti kao snage
I dosad i sad .. novac je gospodar svijeta .. ne zato što bi sam bio bog zna šta .. već zato što ga takvim čine .. jadnici i seljaci ..
Ali ako imaš čovjeka koji je spreman umrijeti .. toga više rokfeleri nemaju .. ne drže ga za muda
Početak .. prve naznake .. ovog vremena je renesansa .. ponovno rođenje .. čovjeka

Radi se o .. čovjeku .. pojedincu

Šta se trenutno događa .. razne .. zanimljive stvari .. ukri recimo
Ne znam gdje biblija prica o tome, ali sam siguran da ne daje istorijski pregled toga. Vjerske knjige ne posjeduju hronologiju koja bi se mogla podvrci dokazivanju.
Mnogo je laksi Osvald Spengler koji daje siri istorijski pregled, ukljucujuci i pregled jevreja kroz istoriju. Taj biblijski je vise pravolinijski. Nesto tu ipak ne stima.
Novac je gospodar svijeta jadnika i seljaka, ali ne i cijelog svijeta. Trgovina je mnogo stara, pa i ropstvo, tako da ne znam zasto bi to vrijeme novca pocinjalo sa Grcima. Imas Arijevce koji su uslo u Indiju mozda prije 4000 godina i tamo uspostavili kaste. Biblija je pisana u 8. vijeku pne. mozda te zato vuce da prihvatis njen svijet kao cio svijet. I nije do Jevreja da ispisuju sudbinu covjecanstva. Njih je samo trenutno ovlastila priroda da imaju nekog uticaja, ali do daljnjeg.
Grci nisu bili Jevreji, nikada. Za Platona je bila sramota baviti se trgovinom. Nietzscheov radikalni aristokratizam je izveden od Grka...

Da, postoji nešto što se može smatrati .. pravolinijsko
Tiče se .. velike slike
Kaže .. evolucija ima veoma jasan smjer .. i taj je smjer ka uvećanju svijesti
Može se na nekom mjestu desiti svašta ali je glavni pravac i smjer poznat
Kod toga je moguće kao kod dinosaura .. ide se naprijed .. i onda ode sve u *****
I kod čovjeka je to moguće
I još nešto
Evoluciju je moguće pratiti prije života .. kod života .. i kod čovjeka .. i on evoluira
I još nešto
Evolucija je .. u principu .. skokovita
Suprotno od onog što kažu evolucionisti

Sve su to ovlas poredjenja. U sustini izmedju Amera i Kineza i nije neka razlika. Ako su ih Kinezi mogli stici za 25 godina, ko je mogao stici Rimljane za 25 godina? Ustvari Kinezi su ih vec prestigli...
A Nietzsche kaze da je poslednji, nekreativni covjek, jedna vrsta Kineza. Znaci, Amer je bio pretposlednji covjek.
Ne, nije neka razlika. Svi su posljednji. Uključujući ruse.
Ali, s obzirom da rusi sada zaustavljaju amere, normalna je moja simpatija za ruse.
Kinezi izgledaju lukavo. Upravo kako su ih davno definirali.
Ameri su .. avangarda .. ovog svijeta .. ali su to tek poslije drugog rata .. prije su bili drugi .. englezi nizozemci francuzi španjolci ..
Ameri su stvar preuzeli jasno i temeljito .. i sada propadaju .. i veliko je pitanje kako će se to desiti .. kontrolirano ili uz kakav tresak
Do libije su išli glatko .. u siriji stali
Svi oni koji traže kraj amera .. istog su kova .. kod nikog nema ničeg novog .. i svi su isti ameri
Ključna novost budućeg svijeta je .. pojedinac

Sa grčkom počinje drugo vrijeme .. vrijeme rata

Trenutno pitanje u vezi kineza je tajvan .. ameri izgledaju u ozbiljnoj defanzivi .. mogu li kinezi zaključiti da će se defanziva pretvoriti u bijeg?

Imam osjećaj da bi svi krenuli spašavati amere .. ako shvate da su stvarno u *****
A za svo to vrijeme .. u pozadini .. vrijeme smrti

Ne bih rekao da je svijest kljuc. Recimo, danas se toliko ulaze na osvjescivanje, toliki univerziteti, knjige, novine, novca ima toliko da je bogatih vise nego ikada, samo jos trebaju da saspu sve te knjizurine u mozak i da stisnu gas, ali obicno nikome nije do toga. Jer svijest je samo djelic nase aktivnosti.
Najsvjesniji su najrdjaviji ljudi... kao sto Nietzsche kaze, kazne su izmisljene, da bi natjerale ljude da razmisljaju o rdjavim postupcima i da uvecaju pamcenje. I vec vidim da je obrazovana elita do sada postala svjesna da su oni najgori ljudi koji postoje. Jer oni ciji preci nisu pravili gluposti naucili su da zaboravljaju i oprastaju - i ovo je instinkt. Jer sta je bolje, imati slobodne kapacitete ili zuzete? Zar nisu ovi zauzeti previse zauzeti da bi se bavili necim produktivnim? Znaci, svijest moze biti i laz i podvala, pa i prevara... Zasto bi bas to bilo evolucija? Cini mi se da su bolje prosli oni koji su izmislili mocnije oruzje i koji su vodili racuna o ishrani i fizickoj snazi. Ova "akademska elita" ne bih rekao da zna sta je zdravo.
A oni koji su naucili iskljucivo da pamte, zaboravili su da planiraju i stvaraju veliku sliku buducnosti. Oni u buducnost idu kao po kazni... Prestali su da budu intuitivni. Dakle, svijest kao svijest moze da bude bez kvaliteta i da bude prosto kva kva papagaja, a moze da se ugradi u sliku buducnosti koja neminovno mora doci, i taj proces ne ostaje puka slika, nego se covjek drzi odredjenih navika i danas koje ce u buducnosti ponovo postati moguce. Ili sto bi rekao Nietzsche: Muškarac treba da bude odgajan za rat i žena za oporavak ratnika: sve ostalo je budalaština.
Tako da mi je istinoljubivost vise evolutivna od puke svijesti bez predznaka.

Prema Nietzscheu radi se o borbi za podjelu svijeta izmedju Slovena i Anglosaksonaca. Po meni nece se desiti nista posebno. Vjerovatno ce Kinezima i Rusima (ciji su Kinezi lijeva ruka) zadrzati Aziju, Evropu i Afriku, a Anglosaksoncima juzna Amerika i Australija, mozda i Japan. Poslije toga ce nastati nekakva ravnoteza koja ce pogodovati ili Evropi ili Poslednjem covjeku. To je taj pojedinac kojeg spominjes. Jer nista nije slabije od atomizovanog covjeka.

Svi ratovi koje vode anglosaksonci su protiv rusa, pa su ostali narodi kolateralna šteta, prema tome je jasno da mora da pukne neki veliki anglosaksonski grad da bi se izjednačile sile zapada i istoka. Ameri imaju sve preduslove da izazovu samoubistvo, ali se svi interesi nalaze u Londonu, pa je logično da london sa sve Rusima u njemu nestane sa lica zemlje da bi se ameri oslobodili vlasti, a rusi postavili granice civilizacije na istok....Zlo neće nestati, ali se mora povući u svoju rupu, a za to nije dovoljno da strada ekonomija, jer se samo povećava pljačka kolonija mora da strada centar zla...to je što se tiče svesti.

Naravno, nije isto vreme kada je Truman mogao da uništi dva grada da bi postavio Rusima metu i današnje kada Putin svoju politiku zasniva na osnovama UN i medjunarodnom pravu, pa jedino može da nadje opravdanje, ako neko napadne Rusiju ili "ruske" interese....

Ne bih rekao da je svijest kljuc. Recimo, danas se toliko ulaze na osvjescivanje, toliki univerziteti, knjige, novine, novca ima toliko da je bogatih vise nego ikada, samo jos trebaju da saspu sve te knjizurine u mozak i da stisnu gas, ali obicno nikome nije do toga. Jer svijest je samo djelic nase aktivnosti.
Najsvjesniji su najrdjaviji ljudi... kao sto Nietzsche kaze, kazne su izmisljene, da bi natjerale ljude da razmisljaju o rdjavim postupcima i da uvecaju pamcenje. I vec vidim da je obrazovana elita do sada postala svjesna da su oni najgori ljudi koji postoje. Jer oni ciji preci nisu pravili gluposti naucili su da zaboravljaju i oprastaju - i ovo je instinkt. Jer sta je bolje, imati slobodne kapacitete ili zuzete? Zar nisu ovi zauzeti previse zauzeti da bi se bavili necim produktivnim? Znaci, svijest moze biti i laz i podvala, pa i prevara... Zasto bi bas to bilo evolucija? Cini mi se da su bolje prosli oni koji su izmislili mocnije oruzje i koji su vodili racuna o ishrani i fizickoj snazi. Ova "akademska elita" ne bih rekao da zna sta je zdravo.
A oni koji su naucili iskljucivo da pamte, zaboravili su da planiraju i stvaraju veliku sliku buducnosti. Oni u buducnost idu kao po kazni... Prestali su da budu intuitivni. Dakle, svijest kao svijest moze da bude bez kvaliteta i da bude prosto kva kva papagaja, a moze da se ugradi u sliku buducnosti koja neminovno mora doci, i taj proces ne ostaje puka slika, nego se covjek drzi odredjenih navika i danas koje ce u buducnosti ponovo postati moguce. Ili sto bi rekao Nietzsche: Muškarac treba da bude odgajan za rat i žena za oporavak ratnika: sve ostalo je budalaština.
Tako da mi je istinoljubivost vise evolutivna od puke svijesti bez predznaka.
Kad vidim koliko se ništa ne razumijemo po pitanju te svijesti savršeno mi je jasno da je svaki razgovor suvišan
Nije to ništa strašno
Inače pivo i svijest su u jednom dobrom, bratskom odnosu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back