Čedomir Jovanović: Bosna je vječna i ne može se uništiti

"Nema sreće za Srbe u Bosni i Hercegovini ako je traže u Beogradu, Bosna je vječna i ona se ne može uništiti", izjavio je Čeda Jovanović, lider srbijanskog LDP-a gostujući u "Centralnom Dnevniku" na "TV1".

Govoreći o hapšenju Ratka Mladića, Jovanoviću je pored uhićenja puno bitnija istina o Mladiću. Deklarativno usvojena rezolucija u parlamentu Srbije o genocidu u Srebrenici nije dovoljna.

"Meni je drago što divni ljudi u Beogradu koji me podržavaju znaju šta je istina. Ja sam i prije govorio da ne mogu biti dobar Srbin ako nisam i Bošnjak i Hrvat, i ne mogu biti dobar čovjek", izjavio je Jovanović za "FACE TV", kako prenosi 24sata.info.

Govoreći o susretima predsjednika Tadića i Josipovića, kazao je da je "bolje da se ljube nego da bude ono što je prije bilo".

"Kada govorimo o Sandžaku, moram reći da su Bošnjaci uvijek bili lojalni građani Srbije. Muftija Zukorlić govori ono što narod od njega želi da čuje", tvrdi Jovanović.
Ljajić i Ugljanin žrtve su svoje sopstvene politike, oni su žrtvovali ljude, one koji su ih izabrali, a od Beograda nisu ništa dobili dok su Sandžak izgubili, izjavio je Jovanović u programu "FACE TV".
dnevnik.ba

A kakav je Čeda faktor da se nalazi prozvanim da govori o budućnosti nefunkcionalne države kao što je Bosna? Svaki normalan i razuman čovek vidi koliko je Bosna u sadašnjem obliku uređenja nemoguća kao država i da neminovno sledi neko preoblikovanje. To priznaju čak i sa Zapada na koji se dotični toliko ugleda i poziva
 
A kakav je Čeda faktor da se nalazi prozvanim da govori o budućnosti nefunkcionalne države kao što je Bosna? Svaki normalan i razuman čovek vidi koliko je Bosna u sadašnjem obliku uređenja nemoguća kao država i da neminovno sledi neko preoblikovanje. To priznaju čak i sa Zapada na koji se dotični toliko ugleda i poziva

Ne mogu Dodika da preoblikuju ..
Kako Sanader zglajza - ja da sam na mjestu nekih - zabrinula bih se ..
 
kakav Dobrica, on je *********, vaš čovjek :)

ništa ti ne znaš, kažem ti-ti si hrvat, nešto izmedju čovjekolike šimpanze i komarca :)

„Taj socijalni, politički i moralni talog tribalnog, varvarskog Balkana, uzima za saveznika Ameriku i Evropsku uniju u borbi protiv najdemokratskijeg, najcivilizovanijeg, najprosvećenijeg balkanskog naroda - srpskog naroda.” - Dobrica dospio u vode rasizma ..
 
„Taj socijalni, politički i moralni talog tribalnog, varvarskog Balkana, uzima za saveznika Ameriku i Evropsku uniju u borbi protiv najdemokratskijeg, najcivilizovanijeg, najprosvećenijeg balkanskog naroda - srpskog naroda.” - Dobrica dospio u vode rasizma ..

Dobrica je komunista, a komunisti organski mrze Srbe. Zato ste ga i našli, da ga iskoristite upravo protiv Srba ;)
 

Back
Top