Čedomir Jovanović: Bosna je vječna i ne može se uništiti

BraveHeart

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
422
"Nema sreće za Srbe u Bosni i Hercegovini ako je traže u Beogradu, Bosna je vječna i ona se ne može uništiti", izjavio je Čeda Jovanović, lider srbijanskog LDP-a gostujući u "Centralnom Dnevniku" na "TV1".

Govoreći o hapšenju Ratka Mladića, Jovanoviću je pored uhićenja puno bitnija istina o Mladiću. Deklarativno usvojena rezolucija u parlamentu Srbije o genocidu u Srebrenici nije dovoljna.

"Meni je drago što divni ljudi u Beogradu koji me podržavaju znaju šta je istina. Ja sam i prije govorio da ne mogu biti dobar Srbin ako nisam i Bošnjak i Hrvat, i ne mogu biti dobar čovjek", izjavio je Jovanović za "FACE TV", kako prenosi 24sata.info.

Govoreći o susretima predsjednika Tadića i Josipovića, kazao je da je "bolje da se ljube nego da bude ono što je prije bilo".

"Kada govorimo o Sandžaku, moram reći da su Bošnjaci uvijek bili lojalni građani Srbije. Muftija Zukorlić govori ono što narod od njega želi da čuje", tvrdi Jovanović.
Ljajić i Ugljanin žrtve su svoje sopstvene politike, oni su žrtvovali ljude, one koji su ih izabrali, a od Beograda nisu ništa dobili dok su Sandžak izgubili, izjavio je Jovanović u programu "FACE TV".
dnevnik.ba
 
:roll::dash:

images
 
У уџбенику физике за осми разред који користе ђаци у Босни и Херцеговини пише да им је за оглед са статичким електрицитетом потребна „мачка и други маљави предмети” које треба да „развлаче” по ћилиму док не почну да варниче. Није шала! Азиза Скоко и Касим Имамовић, аутори овог уџбеника, за статички експеримент написали су прецизно и „стручно” упутство које сваком ко га примени гарантује успех.

Наиме, деци се саветује да узму мачку (на срећу, не више од једне) или „комад нечега што је маљаво”. Поред тога, аутори додају да је за експеримент потребно довољно простора и итисон (или ћилим) по којем би померали јакну или јадну мачку. Душебрижни стручњаци за физику наводе да се не мора користити искључиво мачка, јер ће и зимска јакна сасвим лепо послужити?!

„Угасите светла, Напипајте јакну у мраку и полако почните да вучете по ћилиму јакну која лежи на једној страни”, стоји у упутству за статички оглед, а затим следе реченице које изазивају шок: „Мачке и други маљави предмети ће нагомилати електрицитет када их вучете преко ћилима. Можда ће те видети и варнице како блеска између маце и ћилима! ”

Чињеницу да је реч „ћете” у уџбенику за основну школу написана одвојено овог пута нећемо коментарисати. Шта рећи, осим посаветовати ђаке да пре обављања експеримента навуку рукавице, јер нисмо сигурни да ће мачка мирно лежати док 14-годишњак њоме варничи по патосу.

И после се питамо откуд снимци из БиХ на којима се деца иживљавају над животињама ...
 
"Nema sreće za Srbe u Bosni i Hercegovini ako je traže u Beogradu, Bosna je vječna i ona se ne može uništiti", izjavio je Čeda Jovanović, lider srbijanskog LDP-a gostujući u "Centralnom Dnevniku" na "TV1".

Govoreći o hapšenju Ratka Mladića, Jovanoviću je pored uhićenja puno bitnija istina o Mladiću. Deklarativno usvojena rezolucija u parlamentu Srbije o genocidu u Srebrenici nije dovoljna.

"Meni je drago što divni ljudi u Beogradu koji me podržavaju znaju šta je istina. Ja sam i prije govorio da ne mogu biti dobar Srbin ako nisam i Bošnjak i Hrvat, i ne mogu biti dobar čovjek", izjavio je Jovanović za "FACE TV", kako prenosi 24sata.info.

Govoreći o susretima predsjednika Tadića i Josipovića, kazao je da je "bolje da se ljube nego da bude ono što je prije bilo".

"Kada govorimo o Sandžaku, moram reći da su Bošnjaci uvijek bili lojalni građani Srbije. Muftija Zukorlić govori ono što narod od njega želi da čuje", tvrdi Jovanović.
Ljajić i Ugljanin žrtve su svoje sopstvene politike, oni su žrtvovali ljude, one koji su ih izabrali, a od Beograda nisu ništa dobili dok su Sandžak izgubili, izjavio je Jovanović u programu "FACE TV".
dnevnik.ba

basnija i Ceda su u istoj situaciji,,i jedno i drugo su marginalne pojave sklone skoroj propasti.....:lol:
 

Back
Top