Quantcast

CD - R 800 MB (90 min)

Pera Kojot Genije

Aktivan član
Poruka
1.666
Posedujem dotican prazan cd (vise njih), Windows Xp, Nero 6.6.0.1 i rezace CDRW LG 52x24x52x i DVDRW NEC 4550A. Problem je u sledecem: Kada ubacim cd u rezac (bilo koji), on ga prepozna kao 703 mb iliti 80 min. Pokusao sam sa drugim verzijama Nera kao i podesavanjem opcije Overburn ali nista nije pomoglo, uvek mi trazi disk veceg kapaciteta.

Kako prevazici ovaj problem?

Centurion

Zainteresovan član
Poruka
175
Pokusaj da to sto rezes narezes prvo u nerovom virtual drajvu,a posle toga kopiraj sa virtualnog na taj sto imas od 800 mb.
Mada sam uspeo da narezem 715 mb na disk od 700 mb.Ne znam sta ce ti disk od 800 mb?

FLUID

Poznat
Poruka
7.917
Evo imaš i link, ali ukratko da ti objasnim kako da to podesiš ako se tamo ne snađeš.
Uđeš u Nero Burning ROM, zatim File > Preferences > tab: Expert Features i tu u polju za minute upišeš 92 i OK.

Zool

Ističe se
Poruka
2.224
evo da ne otvaram novu temu:
Imam DVD rezac:
NEC ND 3500-AG
u posledenje vreme nece da reze diskove od 700MB u punom kapacitetu,tek kada mu skresem sadrzaj ispod 600MB pristaje da ga reze.u overburn opciji sam stavio da reze do 90 minuta,a zuta i crvena linija su podesene na 81 minut.jel zna neko sta je u pitanju,posto je do skoro iste te diskove rezao u punom kapacitetu?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.