CCleaner Browser

acabg

Elita
Poruka
20.624
CCleaner Browser
CCleaner Browser is a web browser with built-in security and privacy features to keep you safe online. It comes packed with all the tools you need to manage your online privacy, identity, and personal data, which are all found in its Security & Privacy Center.

The fast, private and secure browser for Windows, from the makers of CCleaner

https://www.ccleaner.com/ccleaner/browser

Пријатно ме је изненадило кад сам га користио просто нема да тражиш адонове за скидање музике са јоу тубе-а и адон за рекламе све је убачено у њему

Једино што је базиран на гооглетовом хрому
 
sto kaze marko , vise skinovi

probah ga par minuta , radi korektno ,

mada ja zadnjih godina praktikujem portabl pretrazivace ,

maxthon, palemoon , waterfox , pri promeni sistema sva podesavanja su odmah tu.

maxthon ima slicnu foru sa downloadom videa vec godinama.
 
Odličan je Edge , uklonili su iz koda sve Google alatke i stavili svoje neke ms ali mnogo manje nego što je bilo.
Na 3 kanala ide razvoj:

Canary
Developer
Beta

Koristim mesecima Dev, zaista sve lepo radi.

Opera nije popularna ali radi, ništa joj ne fali, i oni imaju svoje fore, ko je navikao zaista dobar browser.
Ako hoćemo iskreno i FF je poznat a koliki ima udeo na tržištu , svašta, ako lepo radi koristim ga.
Cak mi je default ff jos uvek.
Sa chromo Sam imao dosta problema pre, vidim i dan danas se žale neki, kao da ne znaju da je tu Google i njihove alatkice.
 
Edge се користи да би скинули други прегледачи :)

Што неко рече горе тор сам користио за youtube због оног Сме и осталих што блокирају гледање спота због копирајта итд
 
Pa da, to su zato za mene više skinovi za Chrome nego pregledači.

Avant, Avast Secure, Maxthon, Microsoft Edge, Opera...
Otkud ti to da je Opera ustvari nastala od Chromea..? I Edge takodje..Operu sam koristo DUUUGO ranije, sad je malo losihija...ALi Edge je bash jako dobar...Ima sve sto treba, radi brze i manje reklama/add-ono-oova pushta nego Chrome..
 
Naravno da nisu nastali od Chrome-a već teže da postanu Chrome (sve više liče na Chrome).
Ovo toliko nije istina...Opera je bila inovativna prva je imala mnoge stvari koje drugi nisu...Sistem sa vise tabova tj.dial up je Opera uvela...Svi su posle kopirali...Opera Synvhronise opcija tajkodje je bila EXTRA!NI na jednom drugom browser to nisam video...Trece...Na Operi nekad mi nije trebao antivirus-sama je blokirala sta treba..I KAD treba! Pop upovi su mnogo manje iskakali doik na Chromu..uzas! Itdmitd...A sad pre Edge lici na Operu nekad nego sto neki drugi browser lici na Chrome...
 
Kad smo kod toga,koji od navedenih ne 'prepisuje' podatke o povezivanju na mrezu iz IE,osim Firefoxa?
Na sluzbenim kompjuterima nam je proxy zakljucan,a firefox u zadnje vreme cesto pada,do te mere da moram da restartujem kompjuter...
 
Imate K-Meleon browser - ima svoj endzin i radi 10x brze od svih ostalih (hrom, opera.. ne daj Boze Iexplorer)
ne blokira stranice koje govore protiv nsp...(sto je sa operom slucaj).
Ima u sebi ugradjeno addblok, proxi i jos mnogo toga..
 
Samo da znate svi web-sajtovi se u 95% slucajeva testiraju samo na chrome,ff,edge,opera tu i tamo.Svi ostali manje poznati browseri ce renderovati sajt kako im se cefne.
Za ff,chrome i edge postoje prefixi kao sto je "webkit" ili "-moz- " a nisam nikad cuo da je neki developer pisao prefix za K-Meleon ili tako nesto.

Inace Edge po starom boluje od decijih bolesti.Ako hocete da koristite flexbox ili css grid kocice vas najvise IE i Edge kao sto je i uvek za sve bilo,Dakle od mene :ljutko: za Edge.

Chrome je po meni naj i za browse i za dev.Njihov "Inspect Elements" mi nekako najvise lezi.Tu je FF,iza Opera iza Edge.Svi ostali browseri koji nicu kao gljive posle kise,privlace i postoje samo zbog paranoicnih ljudi koji su u tripu da ih posmatra kroz kameru FBI agent pa misle ako instaliraju neki nepoznati browser bice zasticeni.A ustvari ti isti koriste chrome ili ff ispod haube a pritom su puni bagova.
 
Svi ostali browseri koji nicu kao gljive posle kise,privlace i postoje samo zbog paranoicnih ljudi koji su u tripu da ih posmatra kroz kameru FBI agent pa misle ako instaliraju neki nepoznati browser bice zasticeni.A ustvari ti isti koriste chrome ili ff ispod haube a pritom su puni bagova.
Vecina "svih" ostalih koriste neki do engine-a chrome-a ili firefox-a ili edge-a. K-Meleon ima svoj - i tu je kljucna razlika. Cist i ne salje nigde nista i ne zabranjuje pristup stranicama, mozes brzo blokirati java ili slike ili popup (sve integrisano) ili addblock!
jedino sto nisu bas dobro napravili java (blokira na recimo 1% sajtova).

Uopste nisam paranoican sto se tice spijunaze... nego koristim starije konfiguracije na kojima NAMERNO opera, hrom ili sta vec ne radi ko svet (ili mu treba tri godine da otvori sajt ili pukne sva jezgra na 100% ili pojede svu memoriju..) ONDA ISTI SAJT OTVORITE SA KAMELEONOM I SVE RADI BEZ OPTERECENJA PROCESORA, BEZ 2-3GIGABAJTA MEMEORIJE...
Znaci moze i i sa manje resursa ali ti skotovi sektashki koji prave te mejnstrim brovsere namerno naprave softver koji pojede resurse pa vas tera da kupujete nov kompjuter!!
(ja sam vec ne zna se koliko laptopova pokupio iz firme gde radim jer debili rokaju najnovije softvere koji ubiju hardver. Dakle ja pokupio vec tonu laptopova, dignen win7 ili ubuntu ili xp / lightweight softverom - radi kao.. ali radi bolje nego novi kompovi!!!)
 
Vecina "svih" ostalih koriste neki do engine-a chrome-a ili firefox-a ili edge-a. K-Meleon ima svoj - i tu je kljucna razlika. Cist i ne salje nigde nista i ne zabranjuje pristup stranicama, mozes brzo blokirati java ili slike ili popup (sve integrisano) ili addblock!
jedino sto nisu bas dobro napravili java (blokira na recimo 1% sajtova).

Uopste nisam paranoican sto se tice spijunaze... nego koristim starije konfiguracije na kojima NAMERNO opera, hrom ili sta vec ne radi ko svet (ili mu treba tri godine da otvori sajt ili pukne sva jezgra na 100% ili pojede svu memoriju..) ONDA ISTI SAJT OTVORITE SA KAMELEONOM I SVE RADI BEZ OPTERECENJA PROCESORA, BEZ 2-3GIGABAJTA MEMEORIJE...
Znaci moze i i sa manje resursa ali ti skotovi sektashki koji prave te mejnstrim brovsere namerno naprave softver koji pojede resurse pa vas tera da kupujete nov kompjuter!!
(ja sam vec ne zna se koliko laptopova pokupio iz firme gde radim jer debili rokaju najnovije softvere koji ubiju hardver. Dakle ja pokupio vec tonu laptopova, dignen win7 ili ubuntu ili xp / lightweight softverom - radi kao.. ali radi bolje nego novi kompovi!!!)

Prvo mesas javu sa javascript-om.

Drugo ne znam kome pada na pamet da blokira javascript kada se danas svugde gura js, od paypala, facebooka, shopping korpi, slajdera itd...
Prosla su vremena kada se js koristio samo za dosadne pop upove pa je bilo smisla blokirati isti, danas ako blokirate javascript 50% sajtova ce biti nefunkcionalno.
Za pravljenje sajtova se danas koriste uglavnom react, angular ili vue sto su biblioteke javascripta.

Trece,nisam vecu glupost procitao od "sektasi koji prave mejnstrim browsere, namerno prave software koji pojede resurse"


Browseri jedu vise resursa zato sto se svugde gura javascript. Pre se sve izvrsavalo na serveru pa su se odatle vukli podatci, danas sve to radi javascript u browseru.
Zato browseri trebaju vise resursa a to nije krivica ljudi koji prave browser vec onih koji prave sajtove a opet nisu ni oni krivi, tako moraju jer je trend da sve radi brzo da odmah dobijamo nove podatke dok skrolujemo bez refresha stranice, da dobijamo podatke iz local-storage-a umesto servera i tako ubrzamo cekanje za 0.02 sekunde itd...
 
Kada poredim isti sajt sa dva browsera, jedan napuca jezgra na 100% dok Kameleon ne! vec negde 20-30%. Dakle moze i da ne zauzima sve resurse a da radi sve!, zasto genije informaticki??
Vidim da nemas pojma, probaj "sumatra pdf" pa ce mozda da ti se upali lampica koja! (naprimes zasto se pdf citac apdejtuje svaki cas a instalacija 200mb??, sumatra pdf je mislim 5mb!!! i ne apdejtuje se!!)
 

Back
Top