Cas smrti?

Da li biste zeleli da znate tacno vreme svoje smrti?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
одаклке ти право да неком ускратиш живот?
другим речима, умрла би пре времена... ускраћујеш већ себи живот. смрт је само део живота, ни више ни мање. живот није део смрти.
o cemu, bre pricas? umrla bih pre vremena time sto bih se odrekla potomstva?!? time sto ne bih zelela da moje dete raste bez mene? sta ako vec sama po sebi nisa sigurna da zelim decu? da li onda moja odluka ima vise smisla? a, o "uskracivanju zivota" nekome koga ja treba da zacnem i rodim, necu ni da pocinjem...to zaista izlazi iz okvira ove teme..prosto sma dala nadramaticniji primer kako bi poznavanje casa moje smrti uticalo na najkrupnije odluke u mom zivotu....
 
Ne bih jer ne vidim kako bih sebi (i onima oko mene) ucinila nesto dobro s tim podatkom. Bez obzira da li bi podatak bio tacan ili ne, samo saznanje bi bilo opterecenje.

Ljudi koji su zdravi, ako im se konstantno sugerise kako lose izgledaju, postavlja im se pitanje da li im je dobro, da li su bolesni...znaju da se zaista razbole verovatno od fix ideje koju im neko (namerno ili slucajno) "ubaci" u glavu.

Sklonost ka bolestima - to, mozda, ne bi bilo lose znati, cisto da covek o nekim stvarima vise povede racuna i, eventualno, spreci buduci problem.
 
Na nekim sajtovima pojavljuje se reklama - Saznaj tacno vreme smrti (tako nesto). Ko god da je osmislio ovu "zabavu" je morbidan lik, ali jos manje mogu shvatiti one koji tu reklamu objavljuju.
 
doduse, nisam bas na horoskop, ali manje vise da :D

Naravno da ne mislim prvenstveno na horoskop, pogotovo ne na onaj dnevni sto vazi za milione nas rodjenih tad i tad... :lol:. Ali pri odredjenim usporedbama i sa tom oblascu, nadjoh slicnosti :). A kad uporedjujem najblize i njihove boljke sa sobom - shvatam da je genetika cudo :lol:. + spoljni faktori.
 
Ne bih jer ne vidim kako bih sebi (i onima oko mene) ucinila nesto dobro s tim podatkom. Bez obzira da li bi podatak bio tacan ili ne, samo saznanje bi bilo opterecenje.

Ljudi koji su zdravi, ako im se konstantno sugerise kako lose izgledaju, postavlja im se pitanje da li im je dobro, da li su bolesni...znaju da se zaista razbole verovatno od fix ideje koju im neko (namerno ili slucajno) "ubaci" u glavu.

Sklonost ka bolestima - to, mozda, ne bi bilo lose znati, cisto da covek o nekim stvarima vise povede racuna i, eventualno, spreci buduci problem.

Ovo me je podsetilo kada sam primetio da je moja mama bledja nego inace i ja pitam "Mama jel ti dobro", a ona onako uzbudjeno kaze "Sto? Sta mi je?" :):):)
 
o smrti....(stojan berber a.)

Bitka kod Sente

..veliko polje se prvo podeli a potom obrađuje deo po deo
..što je veća celina veći je i skup
...četa somboraca je tu negde
...među ostalima
...isprevrtana u ravnom polju kao u jezeru žita

..od jedne smrti do druge samo je oštrica mača
...samo je koplje koje dostiže vrh barjaka
...ruke što mašu, ruke su predaka pružene do nas.....
 
Ne

...noc pre neke operacije sanjam dedu koji je umro... uplasim se zato sto znam da nije ziv a on mi kaze "nisam dosao da te uplasim nego da te povedem"... sta mislite kako sam se osecala dok su mi sledece jutro davali anesteziju
 

Back
Top