CarVertical, info o polovnim automobilima

Neno

Elita
Poruka
20.440
KOmpanija CarVerical posjeduje jedinstvenu bazu podataka o polovnim automobilima u Evropi.

carVertical: Check Car History - Apps on Google Play

Postupak provjere nije komplikovan. ukuca se broj šasije tj VIN (vehicle identification number) i naravno, takava informacija se plaća, čini mi se oko 20-tak eura.
Isplati se i te kako platiti provjeru, da ne navodim sve prevare prilikom prodaje polovnjaka.
Ipak, CarVertical nema 100% bazu podataka, pa tako ponekad nemaju info o nekom autu..

Da li ste imali neko iskustvo sa provjerom pomioću CarVeticala?
Postoje neke free verzije kako provjeriti polovno auto ali za sada nemam vremena da to provjerim..
 
Možeš ti do mile volje da proveravaš kada nema nikakvih podataka ko je lud recimo da daje 1000 evra za veliki servis 1.5 dizel ford star 10 godina u ovlašćenom servisu pa da tebi kar vertikal izbaci nešto?!??

Zanosite se maštarite :lol:

Jedino ali jedino možete da ulovite nešti ako je imao saobraćajku pa osiguranje fotkalo auto i zapisalo km. Ništa drugo jbt.
 
Hm, nisam siguran da li sam vec napisao. Ako jesam, nema veze. Ponovicu.

Koliko je sigurno tacna kilometraza dobijena iz zvanicnog servisa? Jedna mogucnost koja bi mogla to ponistiti. Npr, covek kupi auto. Nov, naravno. Izluduje se do prvog obaveznog servisa. A onda pred odvozenja u servis, vrati kilometrazu. Pa onda pred sledeci opet. Tako sledecih 5godina ili koliko vec. Svaki put bi u servisu ostao zapis o kilometrazi, i to onoj vracenoj. Svaki put neka skine za 20K, tokom 5 godina se nakupi na 100K.

Sta ako vise skine?

Nesto ne verujem da u servisu proveravaju kilometrazu na ko zna kojim mestima jos gde auto pamti. Zamene ulje, filtere i sto bi gubili vreme na dalje. Druga musterija za "dranje" ceka na vratima.

Secam se kada sam nakon kupovine auta, za veliki servis zvao ovlasceni da pitam. Za cetiri stavke su trazili 350e. Za te iste pare, kupio sam 13 ili 14 stavke i odradio veliki servis. I bogme nista nije falilo. Neko moze reci, nije original ili sta vec. Kako god, jos nisam imao problema sto nisam otisao u ovlasceni. A vec su radjena 2 velika servisa. Sledece godine je u planu treci.
 
@mario80
Sta znam druze. Bio sam prisutan kada je covek sa X6 dosao da cipuju auto, a vozi ga na plin. Nekima je vazno da imaju besan auto a to sto sakuplja nedelju dana za voznju vikendom...

Verovatno i taj koji bi godisnje skidao kilometrazu ima racunicu. Dace za to 20-30 evra svake godine. A kada ga kasnije bude prodavao ili menjao za nov, imace vecu cenu u proceni za njega. Svasta ljudima pada na pamet.
 
Možeš ti do mile volje da proveravaš kada nema nikakvih podataka ko je lud recimo da daje 1000 evra za veliki servis 1.5 dizel ford star 10 godina u ovlašćenom servisu pa da tebi kar vertikal izbaci nešto?!??

Zanosite se maštarite :lol:

Jedino ali jedino možete da ulovite nešti ako je imao saobraćajku pa osiguranje fotkalo auto i zapisalo km. Ništa drugo jbt.
moj drugar odrzava megana starog 20 god u ovlascenom servisu

zamena ulja 6 hilj- koje ulje - ne znam

pa nisam lud , motul 4100 kosta 2 hilj (5+1= 4000hilj, dosta za 2 zamene), jos 1500 za filtere

znaci malo vise od pola cene a imas motul

ovlasceni servis prva 2 servisa - posle kod gige u supu

jer ne samo sto je jeftinije nego je i bolje
 
Poslednja izmena:
Delove ugradjuju sta stignu ali je proverenog kvaliteta. Da su neki masjstori i nisu jbg ipak smo mi rupa od zemlje i malo trziste.

U sustini nijedan preprodavac ti nece dati br sasije da proveris i ako ti da proveris i vidis da je smanjena km. I tako proveris 10 automobila i vidis da svaki ima smanjenu km. I batalis kar vertikal. Ako se ne razumes u automobile batali kupi novo.

I opet polovan dobar auto star 10 godina u srbiji je malo jeftiniji od novog.

Dakle niko ne prodaje dobar auto. Kraj price.
 
Delove ugradjuju sta stignu ali je proverenog kvaliteta. Da su neki masjstori i nisu jbg ipak smo mi rupa od zemlje i malo trziste.

U sustini nijedan preprodavac ti nece dati br sasije da proveris i ako ti da proveris i vidis da je smanjena km. I tako proveris 10 automobila i vidis da svaki ima smanjenu km. I batalis kar vertikal. Ako se ne razumes u automobile batali kupi novo.

I opet polovan dobar auto star 10 godina u srbiji je malo jeftiniji od novog.

Dakle niko ne prodaje dobar auto. Kraj price.
Dakle kad kupiš auto star 10 i više godina moraš imati ulaganja. Kraj priče.
 

Back
Top