Царство атеизма и како то изгледа у пракси

manem78

Aktivan član
Poruka
1.482
Nema obratno.

Pdf je religiji a ne ateizam a to nisu 2 strane medalje. Ako ti dođeš ovde pa pričaš o veri kao ateista i ne dopada ti se nešto to je tvoja netolerancija. A ako ja kažem nešto o ateizmu i ateistima ovde, to je onda moj stav izražen na pravom mestu i u pravo vreme.
Druže, vi "vernici" ne da ste netolerantni prema ateistima već ste netolerantni i između sebe. Već šesti put, ja nisam ateista. Ja samo dovodim u pitanje nešto što neki od vas ovde nazivaju "činjenicama". Nije zabranjeno pravilnikom tako da ja, neki ateista ili sam Bog može da dođe ovde i diskutuje.

Poslednja izmena od moderatora:

Tom Jones 1

Domaćin
Poruka
3.805
Kakav spam, trol i netolerancija tačno? Ne znam šta si zapenio protiv ateista? Da ne misliš da su zarazni pa da ćeš i ti pasti u iskušenje? Ko na onoj temi o homoseksualnosti? :per:

PS: Kad uspem da se savijem toliko odustajem od žena.
Kakav god hoćeš ili bi neko mogao zamisliti a uglavnom iste face sa duplim nalozima i istim pričama. Ko farma precednikovih botova u komentarima dnevne štampe, ste.

a bre Milun

Elita
Poruka
23.626
religije su nastale kako bi u strahu od bozje kazne terale narode da se ponize pod carom.
Individualno verovanje u nesto, to je jedna stvar ali institualizovati ta verovanja i nametati im generacijama, e to je vec sistemski problem pod nazivom RELIGIJA.
Van pameti je da sam ja, cim se rodim, ucen od roditelja, familije, okoline......sta je crkva, biblija, pravoslavlje...........kao da ja sam ne mogu odluciti dali ima smisla da je Bog stvorio Evu od Adamovog rebra.........................
Ali, religija se pokazala delotvornom za kontrolu masa i vekovima se prenosi generacijama i postojace sve dok na svetu bude "careva" ........
U zemljama visoke demokratije (nordijski region) gde ima i najmanje krezubih, ima i najvise "nevernika"...........to su zemlje gde nema "careva" (iako su sve osim Finske monarhije) u pravom smislu reci gde carevi nisu apsolutisti pa im nije potrebna religija kao tampon-zona izmedju njih i naroda.
A u tim nordijskim zemljama carevi nisu apsolutisti jer ne mogu ni biti, jer im to narod ne bi dozvolio, jer narod nije podlozan religioznoj manipulaciji , jer je procenat krezubih u tom regionu na apsolutnom minimumu.
Dakle, procenat ateista je obrnuto proporcionalan procentu krezubih. Imate primere upravo navedenih nordijskih zemalja i primere africkih, odnosno latino-americkih i bliskoistocnih zemalja.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.515
religije su nastale kako bi u strahu od bozje kazne terale narode da se ponize pod carom.
Не верујем да је "царевима" потребна божија казна да управљају народима кад у рукама имају сва средства принуде и то физичке.
Полицији и војсци, који су директно под "царевима" не треба свећа и молитва да управљају масама, за то имају палице, спреј и ватрено оружје.
А много пута до сад смо утврдили да комунистичким "царевима" не да није требала божја казна, него су је и те како негирали.
Дакле, изгледа да број зуба има везе као и нордијски смрад испод пазуха...

a bre Milun

Elita
Poruka
23.626
Не верујем да је "царевима" потребна божија казна да управљају народима кад у рукама имају сва средства принуде и то физичке.
Полицији и војсци, који су директно под "царевима" не треба свећа и молитва да управљају масама, за то имају палице, спреј и ватрено оружје.
А много пута до сад смо утврдили да комунистичким "царевима" не да није требала божја казна, него су је и те како негирали.
Дакле, изгледа да број зуба има везе као и нордијски смрад испод пазуха...
malo je careva na svetu koji mogu opremiti policiju i placenu vojsku da ubija neposlusni narod. A iznad svega, ta vojska i policija kostaju cara.
Daleko je jevtinije da Bog drzi narod pod kontrolom. Stampanje biblija je daleko jevtinije od vatrenog oruzja, palica, sprejova............................
Komunzmu nije bila potrebna religija da zasitit "careve" jer je pristojan, miran i zadovoljavajuci zivot stanovnistvu bio dovoljna kontrola nad stanovnistvom.
I da ponovim po milioniti put: komunizam u svetu je rusila amerika a ne gradjani tih zemalja. Izolacijom i sankcijama tih zemalja , amerika "dokazuje" stanovnistvu komunisticke zemlje da komunizam vodi ka siromastvu.................sa par procenata krezubih i placenih petokolonasa, amerika proglasava OPSTI NARODNI USTANAK PROTIV KOMUNIZMA i CIA specijalnim tajnim akcijama u tom haosu uklanja komunisticke politicare.

Mislim, tako je bilo do 2014 od kada je (posle Putinovog govora pred celim svetom) ova taktika unistenja komunistickih zemalja od strane amerike , obelodanjena celom svetu. Od tada nije pala nijedna komunisticka vlada u svetu.
Sto dalje implicira da je komunizam dobar sistem jer nijedan takav sistem nije pao od "nezadovoljnog" naroda vec iskljucivo specijalnim ratom koji inicira amerika.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.515
malo je careva na svetu koji mogu opremiti policiju i placenu vojsku da ubija neposlusni narod
Ено ти пример Албаније из уводне поруке.
Свакако да је негирање комунистичко-атеистичких злочина императив онима који су се од тзв. комуунизма опремили вилама по Дедињу и сличним "богатунским" добрима.
Добар пример тога имаш и у недавној историји покојне Југославије, кад су 45. ујахивали и пленили, вечно гладни пролетери свих земаља. Нешто се не сећам да је ико своју заплењену вилу дао народу.
Ерго...смрдопазуси дођоше и отеше, царски, без Бога.

a bre Milun

Elita
Poruka
23.626
Ено ти пример Албаније из уводне поруке.
Свакако да је негирање комунистичко-атеистичких злочина императив онима који су се од тзв. комуунизма опремили вилама по Дедињу и сличним "богатунским" добрима.
Добар пример тога имаш и у недавној историји покојне Југославије, кад су 45. ујахивали и пленили, вечно гладни пролетери свих земаља. Нешто се не сећам да је ико своју заплењену вилу дао народу.
Ерго...смрдопазуси дођоше и отеше, царски, без Бога.
zna se ko je i kako stvorio vilu, koje tu vilu zaplenio, i ko danas zivi u toj vili..............vila je stvorena na znoju radnicke klase i ko god da je korisnik saucesnik je u tom zlocinu................bio on fabrikant iz kraljevine Jugoslavije, bio on crnogorski direktor u "BEKO" iz vremena jugoslovenskog socijalizma ili bio on sin tog istog direktora iz vremena americkog danjasnjeg kapitalizma.
U svakom slucaju, svu trojicu treba dozivotno osuditi bez obzira dal je ovo 1936, 1978 ili 2022 godina.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.515
zna se ko je i kako stvorio vilu, koje tu vilu zaplenio, i ko danas zivi u toj vili..............vila je stvorena na znoju radnicke klase i ko god da je korisnik saucesnik je u tom zlocinu................bio on fabrikant iz kraljevine Jugoslavije, bio on crnogorski direktor u "BEKO" iz vremena jugoslovenskog socijalizma ili bio on sin tog istog direktora iz vremena americkog danjasnjeg kapitalizma.
U svakom slucaju, svu trojicu treba dozivotno osuditi bez obzira dal je ovo 1936, 1978 ili 2022 godina.
Свакако, увек је лакше отети него створити.
Те бајке о атеистичко-комунистичким уравниловкама су много боље за држање маса у сиромаштву и незнању у корист пролетерских царева него религија. Додаш и народну милицију и да певаш. Ако си у вили.

Koslav75

Iskusan
Poruka
5.665
Individualno verovanje u nesto, to je jedna stvar ali institualizovati ta verovanja i nametati im generacijama, e to je vec sistemski problem pod nazivom RELIGIJA.
Van pameti je da sam ja, cim se rodim, ucen od roditelja, familije, okoline......sta je crkva, biblija, pravoslavlje...........kao da ja sam ne mogu odluciti dali ima smisla da je Bog stvorio Evu od Adamovog rebra.........................
Ali, religija se pokazala delotvornom za kontrolu masa i vekovima se prenosi generacijama i postojace sve dok na svetu bude "careva" ........
U zemljama visoke demokratije (nordijski region) gde ima i najmanje krezubih, ima i najvise "nevernika"...........to su zemlje gde nema "careva" (iako su sve osim Finske monarhije) u pravom smislu reci gde carevi nisu apsolutisti pa im nije potrebna religija kao tampon-zona izmedju njih i naroda.
A u tim nordijskim zemljama carevi nisu apsolutisti jer ne mogu ni biti, jer im to narod ne bi dozvolio, jer narod nije podlozan religioznoj manipulaciji , jer je procenat krezubih u tom regionu na apsolutnom minimumu.
Dakle, procenat ateista je obrnuto proporcionalan procentu krezubih. Imate primere upravo navedenih nordijskih zemalja i primere africkih, odnosno latino-americkih i bliskoistocnih zemalja.
Тотално промашена изјава, која нема додирних тачака са реалношћу, управо видимо да су највећи послушници система управо у нордијским земљама, а управо у тим земљама "крезубих" како их ти зовеш поспрдно има много више оних који размишљају својим главама. Да не спомињемо да су цивилизације тих "крезубих" неупоредиво старије од тих којима ти појеш хвалоспјеве, а који су шљемове са крављим роговима скинули прије стотињак година, па се сад јадни нашли у чуду и не знају куд ударају.

a bre Milun

Elita
Poruka
23.626
Тотално промашена изјава, која нема додирних тачака са реалношћу, управо видимо да су највећи послушници система управо у нордијским земљама, а управо у тим земљама "крезубих" како их ти зовеш поспрдно има много више оних који размишљају својим главама. Да не спомињемо да су цивилизације тих "крезубих" неупоредиво старије од тих којима ти појеш хвалоспјеве, а који су шљемове са крављим роговима скинули прије стотињак година, па се сад јадни нашли у чуду и не знају куд ударају.
Verovanje u bozanstva su povezana sa nivoom obrazovanja, informisanoscu, inteligencijom (ne urodjenom vec onom razvijenom, nadgradjenom) .
Kod nas je najvise vernika u provinciji i nerazvijenim regionima a najmanje u velikim urbanim centrima gde je velika intelektualna koncentracija.
To je neoboriv fakat. Tako je i u celom svetu ..........pa je blisko pameti da je broj vernika u Bergenu daleko manji nego u Sevilji , shodno procentu nivou obrazovanja stanovnistva.
Jedan profesor atomske fizike se ne klanja apostolima , osim ako je to uslov mesta dekana na UNI.

Koslav75

Iskusan
Poruka
5.665
ne urodjenom vec onom razvijenom, nadgradjenom
Хоћеш рећи оном задобијеном кроз индоктринацију. :per:

Jedan profesor atomske fizike se ne klanja apostolima
Било би баш глупо да се тај неки доктор за кога већина никад није чула, кога 20 година након одласка са овог свијета нико неће помињати клања тамо неким рибарима од прије 2000 година, које гле чуда и сад читају и проучавају милиони људи свих нивоа образовања :think: .

a bre Milun

Elita
Poruka
23.626
Хоћеш рећи оном задобијеном кроз индоктринацију. :per:
samo krezube mozes indoktrinirati.................ostali su svesno "indoktrinirani" .........kao na primer dr. Predrag Kon koji ocekuje visoku poziciju u svetskoj zdravstvenoj organizaciji pa je "dozvolio" da bude indoktriniran.
Tu je i primer Dobrice Cosica koji je radi licne koristi svesno uplivao u vode krezubih.

Tom Jones 1

Domaćin
Poruka
3.805
@Tom Jones 1
Ako već hoćeš da ti neko piše hvalospeve i aplaudira na komentare idi na neki čisto pravoslavno/hriscanski forum pa tamo titrajte ja*ca jedni drugima. Ili još bolje, otvori svoj blog bez mogućnosti komentarisanja.
A jel sad ti mene teraš? iNsam te pitao za savet, nego prosto šta tražiš ovde kad iz svoje "pameti" imaš samo negativan stav i o religiji i o vernicima? Bez obzira što je "ulaz slobodan"? Ako neko sa sličnim negativnim stavom ima šta suvislo da kaže o tome, nadovezite se.

Pitanje je za diskusiju, koja bi bila daleko zanimljivija od svega što si dosad ukupno nalupao ovde o religiji i o vernicima.

Poslednja izmena:

a bre Milun

Elita
Poruka
23.626
Било би баш глупо да се тај неки доктор за кога већина никад није чула, кога 20 година након одласка са овог свијета нико неће помињати клања тамо неким рибарима од прије 2000 година, које гле чуда и сад читају и проучавају милиони људи свих нивоа образовања :think: .
nazalost tako je. 6 miliona srba zna za ime cetnika Kalabica a samo par procenata zna za Luja Pastera...........a i za Ajnstajna znaju samo zato sto je imao za zenu nasu Milevu........a o njegovoj kvantnoj fizici nisu ni culi.
Ali posledice takve deformacije covecanstva vidimo svakodnevno.
Sto se tice same religije i tih "Genezaretskih ribara" , pa ti ribari su imali dosta drugacije poglede na svet nego mi danas............u najmanju ruku, znamo da grmljavinu ne salju bogovi vec je to posledica sudara plus i minus naelektrisanja atmosfere znamo da je cunami posledica podmorskog tektonskog poremecaja a ne bouja kazna "za one koji ne slave moje ime....."......................

Koslav75

Iskusan
Poruka
5.665
Ali posledice takve deformacije covecanstva vidimo svakodnevno
И овдје си потпуно у праву, имамо очите примјере у неким сјеверним земљама :per: .
u najmanju ruku, znamo da grmljavinu ne salju bogovi
То ти рибари нису ни тврдили.

Tom Jones 1

Domaćin
Poruka
3.805
U nordijskim zemljama je deklarativni ateizam postao način i trend da se oslobode bar od dela poreza koji je progresivan i među procentualno najvećim u svetu. Nisi ti to nešto odavno bio tamo. A kod nas najveća seljana baš po "intelektualno" razvijenim urbanim sredinama.

RIA77

Iskusan
Poruka
5.598
U pravu si, bio je svestan ad hominem.

Znači po tim tvojim statistikama ispada da deca lude danas za Biblijom, u crkvama nedeljom ne može da se uđe od tinejdžera, sveštenici ne stižu da prebroje pare, sve se puši od klerikalizma... čeka nas svetla budućnost.
Хајде идемо од почетка. Почели смо од тога да ли у свету има више верника у односу на западну Европу где постоји тенденција смањења.
Нисам приметио, када смо кренули са причом да деца данас луде за Библијом, промакло ми је ?

manem78

Aktivan član
Poruka
1.482
A jel sad ti mene teraš? iNsam te pitao za savet, nego prosto šta tražiš ovde kad iz svoje "pameti" imaš samo negativan stav i o religiji i o vernicima? Bez obzira što je "ulaz slobodan"? Ako neko sa sličnim negativnim stavom ima šta suvislo da kaže o tome, nadovezite se.

Pitanje je za diskusiju, koja bi bila daleko zanimljivija od svega što si dosad ukupno nalupao ovde o religiji i o vernicima.
Promašio si ti osobu druže. Ja negativan stav prema religiji i vernicima nemam. Samo dovodim u pitanje religijske "činjenice". Interesuje me njihovo obrazloženje. A onda neki kvazi "vernik" zapeni da je to tako jer, jelte negde piše. Umesto da kaže, ja verujem da je tako, on kaže da je to dokazana činjenica.

Tom Jones 1

Domaćin
Poruka
3.805
@a bre Milun
Da se nadovezem na "krezubost" naše intelektualno zaostale unutrašnjosti i superiornog blagostanja zapadnih zemalja koje prosperiraju van domašaja "krezube" zaostavštine. Bilo je lako naći a slika više govori od reči:
PF_04.30.19_church.tax-00-09.png

MilanM021

Početnik
Poruka
17
Postoje i mnogo gori primeri nasilnog nametanja ateizma, poput Sovjetskog Saveza. Ono sto je karakteristicno je da se vera u Boga uvek zamenjuje verom u ideologiju, partiju ili politicara, koja ima sve elemente religije samo bez moralnih nacela i tradicije. Zato i ne treba da nas cudi sto se masovni zlocini uvek desavaju u ovakvim rezimima, jer je vrhovni vodja bezgresan, i sva nedela su sigurno nuzna zarad "visit ciljeva".

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.