Carina oduzela monitor

Poruka
3.736
Od prodavca sa kupujemprodajem sam narucio monitor,ne znam kako ga je uvezao,u svakom slucaju monitor je iz madjarske,a prodavac iz subotice. Monitor je stigao u Niš preko Aks kurira i tu u njihovom magacinu ga je oduzela nekakva carinska kontrola. Aks mi trenutno kaže da je pošiljka predmet carinske kontrole. Uopšte ne znam šta ovo znači i šta će biti sa pošiljkom??
 
Jasno mi je sistem kako funkcionise i da je monitor kupljen u Madjarskoj ali ti si tu robu kupio u Srbiji i poslat ti je paket sa teritorije republike Srbije (ne intersuje te odakle tom liku iz Subotice njega neka ganja carina pre nego sto ga je uvalio tebi) ... e sad moze da se desi da je monitor prijavljen a taj "zaboravio" da ga carini u medjuvremenu dosla drzava po svoje pa on morao da im kaze kome ga poslao ..., mogli i kuci da ti dodju i oduzmu meni se to desilo pre 30 i nesto godina kad komsija gastarbajter prijavio kasetofon da doneo iz Nemacke i poklonio ga meni posle nekoliko nedelja dosli panduri i uzeli mi (tj mom is caletu ja bio klinac sav srecan sto dobio kasetofon sa dve glave i ostadoh i bez njega jer komsija bio posten pa prijavio sta unosi u drzavu, cale teo da plati carinu al ovi iz policije izgleda da im se dopao bio ...). Mislim da najgore sto moze da ti se desi je da platis carinu i uzmes monitor u ko zna kakvim stanju, ili pak da ga vise nikad ne vidis da se zagubi negde, dok se izdokazes ko kriv ko prav bice - pojeo vuk magarca. Budi spreman na to.
 
Poslednja izmena:
Au druze....pa zna li se gde zavrsi roba koju carina oduzme?
Postoje nekakvi carinski magacini. Ako imas neki papir zovi aks pa vidi s njima gde bi moglo da bude, bice cimanja s birokratijom ali mozda mozes da ga vratis. Ali ako ne uspes, mislim da ta roba zavrsava u prodaji ili pak znas sta trebaju monitori vojsci, policiji, bolnicama, opstinama ... a mozda i neki cinovnik ima klinca gejmera ... svasta mi pada na pamet.
 
Postoje nekakvi carinski magacini. Ako imas neki papir zovi aks pa vidi s njima gde bi moglo da bude, bice cimanja s birokratijom ali mozda mozes da ga vratis. Ali ako ne uspes, mislim da ta roba zavrsava u prodaji ili pak znas sta trebaju monitori vojsci, policiji, bolnicama, opstinama ... a mozda i neki cinovnik ima klinca gejmera ... svasta mi pada na pamet.


To za klinca gejmera mi izaziva jak bes i nervozu
 
Kad ćemo se globalno osloboditi carina, granica, graničara, kad ćemo konačno hodati slobodni? Nakačili se pa krv sišu kao pijavice, za običnog čoveka mnogo bolji bi bio svet bez država i granica, ovako sa njihovom nacističkom propagandom mogu da vladaju samo upirući prste jedni u druge i da organizuju ratove kako god hoće.
 
jos jedna od nebuloza u srbiji

kontrolisu carinske prekrsaje izmedju 2 grada u srbiji

umesto da kontrolisu granice , sta prodje - proslo je , kontrolisi bolje
To ni meni nije jasno, ali taj lik se bavi preprodajom robe iz Madjarske (pretpostavljam, pogranicna zona, Segedin blizu, ima ljude i tamo i vamo i zivi od povracaja poreza na tehnicku robu tzv. tax free koji iznosi 12 - 18 posto) najverovatnije prijavio monitor kod nas pa ga sad pritisli da plati carinu on nema papire jer morao da ih preda Madjarima da bi povratio porez.
 
Poslednja izmena:
To ni meni nije jasno, ali taj lik se bavi preprodajom robe iz Madjarske (pretpostavljam, pogranicna zona, Segedin blizu, ima ljude i tamo i vamo i zivi od povracaja poreza na tehnicku robu tzv. tax free koji iznosi 12 - 18 posto) najverovatnije prijavio monitor kod nas pa ga sad pritisli da plati carinu on nema papire jer morao da ih preda Madjarima da bi povratio porez.
zasto bi tebe , kao trecu stranu interesovali odnosi njega i drzave.

puste njega da uvozi i prodaje a tebi naplacuju?

glupi zakoni , nema drugog odgovora

posto su glupi zakoni , svasta mozes ocekivati tj aleksandar
 
Uvezen je tek kad se plati carina, ali to naseg Aleksandra ne bi trebalo da interesuje. On je samo narucio monitor od nekog lika, moze svakome da se desi, ali postoji jos jednavstavka da bi bilo sta bilo tvoje moras da platis pored carine i PDV na nov proizvod. ... tek onda je nesto tvoje.
 
ispostavilo se da je lik prosvercovao monitor iz madjarske,a ja to nisam ni znao...oduzela ga carina u srbiji,normalno. nema od toga nista. nemojte ni da kupujete na ovaj nacin,ucite na mom primeru. izbegavajte ove odozgo iz subotice i novog sada,ove koji prodaju novu robu.
 

Back
Top