Carape. Da li su neophodne? U kuci.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja bas mislim da mozes da se celicis po kuci hodas bos..ima onaj ludi amerikanac, vec 20 godina ne nosi obucu uopste, samo bos hoda..i leti i zimi..i nije mu nista..:P

Ima i Biba-struja.....
Visoki napon mu ništa ne može.
Sijalice mu svetle u rukama,
prži kobasice na dve viljuške....
Amer je amater za ovog Bibu.....
Hteo da sedne na električnu stolicu,
al' "zacepio" tarifu!
Ameri nudili manju lovu,
nisu se našli,te propade eksperiment.
 
Nije moje da ti dajem savete, nije u vezi sa čarapama ali je slično- ona narodna: Čizma glavu čuva a šubara je kvari! To bi se isto moglo sprovesti i na tvoje pitanje sa čarapama. Da ne bude posle- Pitaće te starost- gde mi bila mladost!

To je komunisticka varijanta izreke, subara je kvari..
Nasa narodna izreka u originalu izgleda ovako:Cizma glavu cuva, subara je greje.
 
:lol:Baš pričam sa ujakom,mlogo smo mi ljudovi omekšali...Ranije je u kućama bilo grejanje samo u jednom eventualno dve sobe,spavaće se uopšte nisu grejale,samo oni debeli masivni jorgani...Danas je svaki kutak kuće bolesno topao,previše...I naravno da zbog razlike u temperaturi čim promoliš nos napolje doživiš šok i smrzitis...Inače je hodanje bosim nogama dobro za stopala...
 
:lol:Baš pričam sa ujakom,mlogo smo mi ljudovi omekšali...Ranije je u kućama bilo grejanje samo u jednom eventualno dve sobe,spavaće se uopšte nisu grejale,samo oni debeli masivni jorgani...Danas je svaki kutak kuće bolesno topao,previše...I naravno da zbog razlike u temperaturi čim promoliš nos napolje doživiš šok i smrzitis...Inače je hodanje bosim nogama dobro za stopala...
***** jorgane kad imas reumu :zzima:
 
Ja sam par puta spavao u kućama gde su ti jorgani...Ne da ti ne treba grejanje nego...Inače kažu da u sobama gde se spava ne treba grejati,zbog virusa i uopšte vazduha,stalno topao vazduh nije dobar za spavanje,a neki drže hermetički zatvorene prozore mesecima.
 
zdravo za noge je da se ide bos, ali to je stvar navike. moj deda je isao bos leti u skolu, po strnjiki i koprivama.
sto se idenja tice, bos u smislu - bez djona. dakle - carape ne prave (bitnu) razliku, jer su uz stopalo.

u stopalu se nalazi neki oblik "mehura" u kome se skuplja krv i koji se ponasa slicno srcu (potiskuje krv nazad, gore), ali nema svoje misice vec se aktivira hodanjem. zato ne valja dugo stojati u mestu, a verovatno je to jedan od razloga zasto ne valja ici bos, i uopste imati hladna stopala


ja sam odrastao u carapama, i do pre par godina bilo je prilicno problema leti kad idem samo u papucama i predjem iz toplog u hladno (spolja u kucu) - protera me u trenutku :lol:
e onda mi preselo pa sam poceo da idem bos. izdrzao sam par dana i posle se stomak smirio - valjda mu dosadilo da se buni :mrgreen:
 
:lol:Baš pričam sa ujakom,mlogo smo mi ljudovi omekšali...Ranije je u kućama bilo grejanje samo u jednom eventualno dve sobe,spavaće se uopšte nisu grejale,samo oni debeli masivni jorgani...Danas je svaki kutak kuće bolesno topao,previše...I naravno da zbog razlike u temperaturi čim promoliš nos napolje doživiš šok i smrzitis...Inače je hodanje bosim nogama dobro za stopala...
Tako je.
Bebu kada stave u tako toplu sobu, i jos je dobro pokriju, stvarno izlazu velikoj opasnosti.
Moze da umre ili da joj zdravlje bude upropasteno.
Ma nekad moze i odraslog da s*****.

A bosim nogama je najbolje po vrelom pesku. Plaza :per:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top