Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Цар Самоил (Македонска Склавиниа)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
Moze li neko da mi kaze koji jezik su koristili ti SREDNJOVEKOVNI MAKEDONCI,posto anticki Makedonski nisu sigurno
Ако знаш енглески читај.

Питање за тебе којим су језиком причали Антички Македонци?
Не мој да се трудиш да кажеш грчки пошто не постоји ни један доказ којим језиком су причали.
Нема ни један писани траг да је грчки...

Poslednja izmena:

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
On piše o 986. godini i vizantijskom pohodu na Serdiku. Kritika njegovih izvora rezultira jednim zaključkom - Samuilov narod je bugarski:
Где бре пише да је Бугарски???
Мизи Бугари?
(...)

Мизија (латински: Moesia, српски: Мезија) е древна провинција на Римската Империја и историски регион во jугоисточниот дел на Европа. Името „Мизија“ доаѓа од тракиското племе Мизи. На jуг, регионот граничи со планинската верига Хемус (Стара планина), на север со Дунав, на запад со реките Дрина и Сава, и на исток со Црно Море. Древна Мизија опфаќа големи делови од територијата на денешните држави Бугарија и Србија.

Современото мислење за Мизија како историска и географска област ги опфаќа само земјите помеѓу реката Дунав, Стара планина и Црно Море. Поголемиот дел од регионот е на териториjата на Бугарија, а наjсеверните делови се во Романија (Северна Добруџа). Денес Мизиjа нема никаков политички или административен статус во Бугариjа. Називот се употребува само во историски контекст.
http://www.moesia-superior.rs/

(...)

Poslednja izmena od moderatora:

Slaven777

Legenda
Poruka
51.845
Где бре пише да је Бугарски???
Мизи Бугари?
(...)

Мизија (латински: Moesia, српски: Мезија) е древна провинција на Римската Империја и историски регион во jугоисточниот дел на Европа. Името „Мизија“ доаѓа од тракиското племе Мизи. На jуг, регионот граничи со планинската верига Хемус (Стара планина), на север со Дунав, на запад со реките Дрина и Сава, и на исток со Црно Море. Древна Мизија опфаќа големи делови од територијата на денешните држави Бугарија и Србија.

Современото мислење за Мизија како историска и географска област ги опфаќа само земјите помеѓу реката Дунав, Стара планина и Црно Море. Поголемиот дел од регионот е на териториjата на Бугарија, а наjсеверните делови се во Романија (Северна Добруџа). Денес Мизиjа нема никаков политички или административен статус во Бугариjа. Називот се употребува само во историски контекст.
http://www.moesia-superior.rs/

(...)
Trebalo bi da se upoznaš sa vrelom istorijskih izvora. Naravno da se pod Mizima misli uglavnom na Bugare, isto kao što se pod Dalmatima misli uglavnom na Srbe. Prouči terminologiju i razradi kritičku obradu onovremenih narativnih izvora koje imamo od Vizanta.

Ali nema nikakvog problema. Ima dosta onih koji su koristili domaća imena, a ne antička, za naše narode - odnosno ima i pravih primjera, 'Bugari', ako te toliko interesuje. Naravno, Istorijski sinopsis meni najomiljenijeg iz tog perioda Jovana Skilice:

Kako su se Bugari u isto vreme kada je umro car Jovan odmetnuli, vlast nad njima zadobijaju četiri brata David, Mojsije, Aron i Samuilo, koji behu sinovi jednog snažnog komesa među Bugarima.
.

To je samo jedan od strahovito mnogo primjera među grčkim srednjovjekovnim pisanim izvorima! :rtfm:

Poslednja izmena od moderatora:

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
Ovako pitanje za tebe;

Kada je Aleksandar III unistio Persijsko carstvo,i onda iznenada umro,velike teritorije koje je osvojio su nasledili njegovi generali,Seleukos,Ptolomej,Antigon,sva trojica etnicki Makedonci,sad ti meni reci koji jezik jezikom su ovi generali pricali?

Ja koliko znam Grckim,ali ako ti znas bolje navedi mi primer.
Као прво није тема за то!
Као друго овде људи упореџују античке народе са Бугарима и толико о њиховом знању.
Као трече - Дај ми њихове списе на ком су језику па чемо да тумачимо.
Нема ни један писани траг о језику старих Македонаца.
Али има на камену од Розета,на њему је пасус у средини написан језиком којег нико није протумачио до недавно.
Чак су и Руси задивљени санскриптом тог дела....
Па ти види распитај се на каквом је језику.:per:
И није тема за то овде стварно отвори другу.

Vasilefs

Aktivan član
Poruka
1.367
Kamen o kome pricas je pisan u vreme vladavine Ptolomejovih naslednika u Egiptu(koji su sebe proglasili Faraonima da bi lakse vladali lokalnim stanovnistvom),i na njemu je staro Egipatsko pismo.

Zasto meni govoris da neko uporedjuje Bugare i Anticke narode,ja to nisam radio,Bugari kad su prodrli na balkan u 6 i 7 veku nisu dosli u toliko velikom broju,i vrlo brzo su pali pod kulturni uticaj Slovena.

И није тема за то овде стварно отвори другу.
Jeste tema,to sto ti pokusavas da kazes da je "Car Samoil" sebe smatrao Makedoncom,i u isto vreme ti je to argument da je on to stvarno bio,imaj u vidu da su Vizantijci sebe zvali "Rimljanima" sve do 1453,cak i posle propasti,a u stvari to su bili Grci,Sloveni,Jermeni.

Poslednja izmena:

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
Kamen o kome pricas je pisan u vreme vladavine Ptolomejovih naslednika u Egiptu(koji su sebe proglasili Faraonima da bi lakse vladali lokalnim stanovnistvom),i na njemu je staro Egipatsko pismo.

Jeste tema,to sto ti pokusavas da kazes da je "Car Samoil" sebe smatrao Makedoncom,i u isto vreme ti je to argument da je on to stvarno bio,imaj u vidu da su Vizantijci sebe zvali "Rimljanima" sve do 1453,cak i posle propasti,a u stvari to su bili Grci,Sloveni,Jermeni.
Тај камен има 3 санскрипта.Египатски,Грчки и еден део до сада непознат.Нико га није дешифровао до пре 3 години.Књига о томе се налази у Лондонском музеју.
Као што ти кажа Руси и остали неки научници су одушевљени:per:

У праву си за Ромеи.
Точно владали су Византијом и Словени,Јермени,Грци.
Васил I и Васил II су били Словенско-Јерменска лоза и себе сматрали античким Македонцима.

Самоел је само хтео своје посебно Македонско царство ван Византија а не у оквир њега као остали.

Vasilefs

Aktivan član
Poruka
1.367
У праву си за Ромеи.
Точно владали су Византијом и Словени,Јермени,Грци.
Васил I и Васил II су били Словенско-Јерменска лоза и себе сматрали античким Македонцима.
Daj ne pisi ovde neosnovane stvari,Vasilije I i njegova dinastija nazvani su kasnije u istoriji "Makedonska Dinastija"zato sto je Vasilije prvi poreklom iz Makedonije(provincije Vizantijskog carstva),ali su oni sebe licno zvali Romeima,a ne Makedoncima kao sto ti to pises.

Самоел је само хтео своје посебно Македонско царство ван Византија а не у оквир њега као остали.
On je bio obicni pobunjenik protiv Vizantijske vlasti na balkanu,a svoju drzavu je mogao zvati kako god je on hteo( a akoje pokusao da nadje svoju vezu sa Antickim Makedoncima to je uradioda bi sebi podigao ugled).Jer ponavljam bio je obicni POBUNJENIK na VIZANTIJSKOJ teritoriji

Takodje jos jedna bitn stvar,da bolje razumes ovo sto pisem,kada su Turci Seldzuci posle pobede na Manzikertu 1371 godine okupirali Malu Aziju,svoju drzavu su zvali"Rimski Sultanat",.Tako je i u slucaju "Samoila" on je svoju teritoriju prozvao Makedonija.

Na kraju jedna konstatacija,recimo i ti sebe smatras za potomka Antickih Makedonaca(kao mozda i Samoil),ali cinjenica je da si ti Sovenskog porekla

Poslednja izmena:

Crni Bugarin

Domaćin
Banovan
Poruka
3.078
On je bio obicni pobunjenik protiv Vizantijske vlasti na balkanu,a svoju drzavu je mogao zvati kako god je on hteo...
Дрън дрън дрън... Според Йоан Скилица Самуил е бил член на българската аристокрация / Blah blah blah... According to John Skylitzes Samuel was a member of the Bulgarian nobility:

Because David, Moses, Aaron and Samuil, sons of one of the powerful comites of Bulgaria...

http://www.promacedonia.org/en/ban/ma1.html#15

:rtfm:

Poslednja izmena:

Vasilefs

Aktivan član
Poruka
1.367
Дрън дрън дрън... Според Йоан Скилица Самуил е бил член на българската аристокрация / Blah blah blah... According to John Skylitzes Samuel was a member of the Bulgarian nobility:

Because David, Moses, Aaron and Samuil, sons of one of the powerful comites of Bulgaria...

Pogresno sam napisao bio je Bugarski pobunjenik na teritoriji Vizantijskog carstva,ali ipak samo pobunjenik

A i Bugari su bili u velikoj meri Slovenizirani tako da ostaje pitanje stan je on etnicki stvarno bio

Crni Bugarin

Domaćin
Banovan
Poruka
3.078
Pogresno sam napisao bio je Bugarski pobunjenik na teritoriji Vizantijskog carstva,ali ipak samo pobunjenik

A i Bugari su bili u velikoj meri Slovenizirani tako da ostaje pitanje stan je on etnicki stvarno bio
Дрън дрън дрън... Територията на Самуил или по-точно неговата българска административна област не е била под византийска власт към 971 година. А какъв е бил родът на Саумил в етническо отношение обяснява Битолският надпис. / Blah blah blah... The territory of Samuel or more precisely his Bulgarian administrative province wasn't under Byzantine rule in 971. The ethnic character of the Samuel's family is explained by the Bitola inscription.

Poslednja izmena:

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
Na kraju jedna konstatacija,recimo i ti sebe smatras za potomka Antickih Makedonaca(kao mozda i Samoil),ali cinjenica je da si ti Sovenskog porekla
Као прво не знам одкаде ти толико не знање.
Није никаква новост да је Македонска Византиска лоза пола Ерменског и пола Словенског порекла.

Читај мало књиге,иди на сајтове....Информиши се.
Могу да ти давам много книги и извори за то.

Та лоза је Словенска.

------- Друго Самоилово царство се звала Склавинија --------
Да ли ти читаш шта постављам или тераш своју политику како желиш?

Трече. Да ја сам Македонац....Словени Не се дошле у 7 век.Ми смо одувек овде.

Poslednja izmena:

Crni Bugarin

Domaćin
Banovan
Poruka
3.078
Није никаква новост да је Македонска Византиска лоза пола Ерменског и пола Словенског порекла.

Та лоза је Словенска.

S.A.-Mann Brand

S.A. Mann Brand is a German film, made at the start of Nazi Germany. It was released in mid-June 1933, and depicted events as recent as March of that year.

http://en.wikipedia.org/wiki/S.A.-Mann_Brand

:dash:

Poslednja izmena:

Vasilefs

Aktivan član
Poruka
1.367

Та лоза је Словенска.

Hocu da mi objasnis gde si ovde procitao da je Vasilije I sebe smatrao Makedoncom(Antickim),On je samo rodjen u provinciji koja se zvala Makedonija,i ja uopste ne sporim da je on mozda Slovenskog porekla,ali Makedonskog nije

I kakav si ti to potomak Antickih Makedonaca,koju ti toslicnost sa njima imas?Ime ti je Slovensko,Pises ovde na jeziku na kom te svi sloveni razumeju.

Osim tvoje VELIKE ILUZIJE da imas neke veze sa Antickim Makedoncima nemas nikakav ozbiljan argument.Takoje i u Vezi Samoila,on je obican Sloven koji je postao vlast u regionu pod imenom "MAKEDONIA" i nista vise.

A ja sam procitao dosta knjiga i zato nemoj da mi pametujes ovde i citiras samo one izvore koji ti odgovaraju(jer MNOGO je vise izvora koji opovrgavaju tvoje a potvrdjuju moje tvrdnje)

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
A ja sam procitao dosta knjiga i zato nemoj da mi pametujes ovde i citiras samo one izvore koji ti odgovaraju(jer MNOGO je vise izvora koji opovrgavaju tvoje a potvrdjuju moje tvrdnje)
Бла,бла....бла....
Где има натпис неког античког македонца?
Ајде дај да видимо.
Где су ти твоји извори и књиге дај да видимо.

Сос вас дизел-патриоти стварно не може човек да дискутира.
Барем се овај црни Болгарин труди нешто да парира али ти ништа.Само речи.

Vasilefs

Aktivan član
Poruka
1.367
Бла,бла....бла....
Где има натпис неког античког македонца?
Ајде дај да видимо.
Где су ти твоји извори и књиге дај да видимо.

Сос вас дизел-патриоти стварно не може човек да дискутира.
Барем се овај црни Болгарин труди нешто да парира али ти ништа.Само речи.

Novac koji je kovao Antigonos (jedan od najvaznijih generala Aleksandra III).
tekst na novcu- ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΑΝΤΙΓΟΝΟΥ

Novac koji je kovao Seleukos I (telohranitelj Aleksandra III)
tekst na novcu ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΣΕΛΕΥΚΟΥ

Obojica su bili Anticki Makedonci bliski saradnici Aleksandra velikog

Kazi mi da li ti pises ovim pismom sa novca,ili koristis slovenski,zatim imena ova dva generala SELEUKOS,ANTIGONOS to nisu imena ni slicna danasnjim (Slovenskim)Makedonskim.

Pomiri se sa cinjenicom da nemas nikakve veze sa Antickim Makedoncima.

Crni Bugarin

Domaćin
Banovan
Poruka
3.078

Novac koji je kovao Antigonos (jedan od najvaznijih generala Aleksandra III).
tekst na novcu- ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΑΝΤΙΓΟΝΟΥ

Novac koji je kovao Seleukos I (telohranitelj Aleksandra III)
tekst na novcu ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΣΕΛΕΥΚΟΥ

Obojica su bili Anticki Makedonci bliski saradnici Aleksandra velikog

Kazi mi da li ti pises ovim pismom sa novca,ili koristis slovenski,zatim imena ova dva generala SELEUKOS,ANTIGONOS to nisu imena ni slicna danasnjim (Slovenskim)Makedonskim.

Pomiri se sa cinjenicom da nemas nikakve veze sa Antickim Makedoncima.
:ok:

Цялата именна система на македонската аристокрация от периода 5-3 век преди Христа е гръцка. / The entire name system of the Macedonian aristocracy from the period 5-3 centuries before Christ is Greek.

Vasilefs

Aktivan član
Poruka
1.367
:ok:

Цялата именна система на македонската аристокрация от периода 5-3 век преди Христа е гръцка. / The entire name system of the Macedonian aristocracy from the period 5-3 centuries before Christ is Greek.
Naravno,zato sto su Makedonci Grci :cool:

Mislim na Anticke Makedonce,ne ove Slovenske Makedonce :mrgreen:

Slaven777

Legenda
Poruka
51.845

Crni Bugarine, citirao sam direktno od izvora, gore.

Sandanski

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.573
Naravno,zato sto su Makedonci Grci :cool:
Mislim na Anticke Makedonce,ne ove Slovenske Makedonce :mrgreen:
Твоја љубав према грцима је неизмерна.Честитам.

Наџи ми ковани новац где поше АлексаДРОС или ФилиПОС?
Нема нигде жал ми е.
Има AleksandrY i FilipY
Y-Је узвичник- нагласак на крај за то време.

Друго не одговарам на питања која нису за оваа Тема више.
Тема је за Средњовековна Македонска Склавинија и Византија.

За крај еве ти ГРЧКИ антички историчари за Македонце шта су писали.
Па ти и црни Болгарин читајте малко занимајте се.

Demosthenes, the great Athenian statesman and orator, spoke of Philip II as:

"... not only no Greek, nor related to the Greeks, but not even a barbarian from any place that can be named with honors,
but a pestilent knave from Macedonia,
whence it was never yet possible to buy a decent slave." [Third Philippic, 31]

Arrian
Ancient Greek Historian

"The same painstaking attention to details is evident in administrative matters. Appointments of governors are duly mentioned,
and throughout his book Arrian is careful to give the father's name in the case of Macedonians, e.g. Ptolemy son of Lagus, and in the case of Greeks their city of origin." [p.25]

Diodorus Siculus
Ancient Greek Historian

[33] A native of Terentum, Heracleides was a man of surprising wickedness,
who had transformed Philip from a victorious king into a harsh and godless tyrant,
and had thereby incurred the deep hatred of all Macedonians AND Greeks. 28.9.2

-----------------------------------------
Разлика је свуда измеџу ова два народа.Нигде нису писали да су они грци.Можете само да плачете ви и грци заједно.
Ни антички грци нису писали да су Македонци грци,веч напротив....:hvala:

Vasilefs

Aktivan član
Poruka
1.367
Твоја љубав према грцима је неизмерна.Честитам.
A tvoja masta o tome da si potomak Antickih Makedonaca je jos veca,samo ti zivi u snovima

Наџи ми ковани новац где поше АлексаДРОС или ФилиПОС?
Нема нигде жал ми е.
Има AleksandrY i FilipY
Naravno pa na isti nacin su pisana imena i Seleukosa(ΣΕΛΕΥΚΟΥ) i Antigonosa(ΑΝΤΙΓΟΝΟΥ),tot ti je GRCKI jezik,ne MAKEDONSKI(Slovenski),isto je i u slucaju Aleksandra I Filipa.Ili ti hoces da kazes da na ovom novcu nije Grcki jezik pisan?

Друго не одговарам на питања која нису за оваа Тема више.[/B]
Pa naravno kad smo ti dokazali da si Sloven,i vise ti ne odgovara da skrecemo paznju na cinjenice koje dokazuju da mastas :mrgreen:

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.