Цар је го!

Poruka
60.338
После ко зна колико упозорења о неодрживости дуга, трошења без краја и конца, назнака о, што електронски креираних, што наштампаних 7 000 милијарди долара коначно је и министарство финансија САД признало да је вода дошла до грла.
Новца већ одавно нема, јесенас у новембру Кинези су одбили да купе американске државне вредноснице и аукција је пропала, а сада се тражи од Конгреса делимитирање задужења.
Питање да ли је империја пропала није потребно постављати, али да ли ће Американци у самртном ропцу изазвати нови светски сукоб?
И наравно линк:http://vesti.krstarica.com/index.ph...sifra=36dadcc7727c245475f7ff9c0841f885&lang=0
 
Они сами, штампају па купују дуг.
Да, то је јасно, зато сам и навео у уводном посту да су процене о емитованих око 7000 милијарди $.
Али систем плаћања емитовањем новца смо и ми имали 1993. и добили смо:rida:
Или ће пропасти у олуји инфлације, или морају препустити светско лидерство Кини која има реалну економију.
 
Да, то је јасно, зато сам и навео у уводном посту да су процене о емитованих око 7000 милијарди $.
Али систем плаћања емитовањем новца смо и ми имали 1993. и добили смо:rida:
Или ће пропасти у олуји инфлације, или морају препустити светско лидерство Кини која има реалну економију.

druze ako prsne vasington prcija ni kina nece imati zdravu ekonomiju

zato ih oni i drze u zivotu a mogu danas da ih slome ekonomski samo da krenu da vracaju dugove a traze tozla npr

medjutim oni njima prodaju pa makar na dug

uzrocno posledicna stvar

ameri se drze sto su ljudi u tripu bolje dolar nego nista iako izgleda da je dolar nista
 
druze ako prsne vasington prcija ni kina nece imati zdravu ekonomiju
Наравно да ће и Кина и свет осетити крах $, али Кинези имају производњу, за разлику од Амера код којих је остала само забава, банке, осигурања саобраћај туризам...
Тешко се може одржати земља са 300+ милиона становника само на терцијарном сектору.[/QUOTE]

zato ih oni i drze u zivotu a mogu danas da ih slome ekonomski samo da krenu da vracaju dugove a traze tozla npr

medjutim oni njima prodaju pa makar na dug[/QUOTE]Престали су, а што је најгоре чак су и америчке компаније за процену ризика дуга прошлог месеца први пут смањиле америчку кредитну способност.
uzrocno posledicna stvar

ameri se drze sto su ljudi u tripu bolje dolar nego nista iako izgleda da je dolar nista
 
Znaci primaklo se. Sad Srbi treba da budu pametni, da nam opet ne uvale neki rat, pa da se na nama vade.
Рат је увек трошак.
Управо су ови ратови у Ираку и Афганистану потрошили преко 10.000 милијарди $ а једино су унапредили индустрију оружја и монополе који на њој зарађују.
 
Amerika ce moci samo grubom silom da odrzi vodjstvo, posto u svemu ostalom vise nisu najjaci.
A da bi neko hteo da ratuje za njih - morace da plate... necim zanimljivim, a ne bezvrednim papiricima.
 
Не би ме изненадило да покрену по још које жариште, и да захваљујући (евентуалним) војним интервенцијама поново лансирају сопствену економију, то се бар до сада више пута исплатило...збивања на сјеверу Африке јесу почетак те приче.
 
Poslednja izmena:
Рат је увек трошак.
Управо су ови ратови у Ираку и Афганистану потрошили преко 10.000 милијарди $ а једино су унапредили индустрију оружја и монополе који на њој зарађују.

sad ce doci nared farmaceutska industrija, pustice neku novu bolest da hara svetom i eto im para pokvareni su oni ne treba im verovati nista.
 
Amerika ce moci samo grubom silom da odrzi vodjstvo, posto u svemu ostalom vise nisu najjaci.
A da bi neko hteo da ratuje za njih - morace da plate... necim zanimljivim, a ne bezvrednim papiricima.
Могуће да се ослоне на још увек постојећу супремацију у наоружању и изазову сукоб на светском нивоу.
Наравно да би то довело до катастрофе, али они који одлучују о томе ионако су заштићени.
 
sad ce doci nared farmaceutska industrija, pustice neku novu bolest da hara svetom i eto im para pokvareni su oni ne treba im verovati nista.
Зависи, лек за болест морао би се наплатити, и то од живих људи у богатим земљама ван САД,а и болест је данас са савреним комуникацијама као шумски пожар.
Могли би оплести сами себе, сем ако унапред немају неко решење(лек, вакцину..')
 
Рат је увек трошак.
Управо су ови ратови у Ираку и Афганистану потрошили преко 10.000 милијарди $ а једино су унапредили индустрију оружја и монополе који на њој зарађују.

Drugo je to. To je rat za sirovine. Vratice oni ulozeno tu, nego su ulozili vise od planiranog.
Kod nas je duga prica. Nije rat za sirovine, nego rat za prodaju oruzja.Zapale Balkan , pa svima prodaju oruzje( po ratnim cenama).Toga treba da se cuavamo.
 
Poslednja izmena:
Рат је увек трошак.
Управо су ови ратови у Ираку и Афганистану потрошили преко 10.000 милијарди $ а једино су унапредили индустрију оружја и монополе који на њој зарађују.
Nesto nisam siguran da si u pravu. USrA vodi ratove zato sto su njoj ratovi dobit, troskove snosi sav ostali svet. U USrI svali 5 ili 6 amer radi u industriji naoruzanja i zato se njima isplati da ratuju, zato i izazivaju ratove. Ali i to ide tako do jednom, ko sto rece nas narod krcag ide na vodu dok se ne razbije
 
Зависи, лек за болест морао би се наплатити, и то од живих људи у богатим земљама ван САД,а и болест је данас са савреним комуникацијама као шумски пожар.
Могли би оплести сами себе, сем ако унапред немају неко решење(лек, вакцину..')

naravno da imaju, gde se prvo pojavila sida, gde svinjski grip, itd...
 

Back
Top