Canon A520

Mirko65

Obećava
Poruka
98
Iako sam se u pocetku „primio” na nisku cenu HP 605 ipak sam na kraju zavrsio sa Canonom A520. Nema ko mi nije rekao da je HP losiji aparat, ukljucujuci i vas nekolicinu, a to su mi rekli i u Comtrade-u. Doduse, oni su rekli da nije istina da se cesto kvari, ali da je kvalitet fotografije ipak na strani Canon-a. Mislim da sam prosao dosta dobro, aparat, Henelov punjac i 4 baterije od 2500ma, Kingstonova SD memorija od 256 (smatram da je to za porodicne potrebe sasvim ok) i torbica, tacno 20.000 din.
Do sad sam ispucao 30-tak snimaka u najkvalitetnijem formatu, sve su ok i ne mogu, bar zasad nista da zamerim, sem da red eye ne funkcionise bas najbolje. Ako jos neko ima ovaj aparat, neka podeli svoje iskustvo.
 
jomini:
Na bilbordima po NS su reklame za 520 sa aparatom direktno priključenim na štampač. Kako to radi?

slike ispadnu bzwz...
ja imam Canon A510, spojila sam ga direktno na shtampach i nije nishta spec..dobra je fora ali nishta wishe..

Inache zadowoljna sam aparatom...za te pare dobro sluzi...slike su super kad se urade...wideo klipowi( shto mene mnogi wishe zanima) u rezoluziji 320 su solidni kad se prebace na komp i mogu da se gledaju preko celog ekrana...
 
Pa Red Eye Reduction nije savrsen sistem.
Ja imam A510 i desava se X puta da "crvenilo" ociju moram da skidam "rucno"
E zato je neko pametan smislio Photoshop.
-Pokusaj ovako :
http://www.elitesecurity.org/tema/144279-Kako-ukloniti-crvene-oci-pomocu-fotosopa

Ima''kao'' i opcija u ZoomBrowser-u, ali iz mog iskustva je krsh.

-Sto se samog aparata tice, pokusaj sa podesavanjem intenziteta blica (zavisno od uslova sta i gde slikas), mada je ova opcija moguca ,nazalost ,samo u Manual modu. Ali ni to ne moze da pomogne uvek, pa se opet vracamo na ... stari dobri Photoshop... :-)
 
Tomcat_bg:
Pa Red Eye Reduction nije savrsen sistem.
Ja imam A510 i desava se X puta da "crvenilo" ociju moram da skidam "rucno"
E zato je neko pametan smislio Photoshop.
-Pokusaj ovako :
http://www.elitesecurity.org/tema/144279-Kako-ukloniti-crvene-oci-pomocu-fotosopa

Ima''kao'' i opcija u ZoomBrowser-u, ali iz mog iskustva je krsh.

-Sto se samog aparata tice, pokusaj sa podesavanjem intenziteta blica (zavisno od uslova sta i gde slikas), mada je ova opcija moguca ,nazalost ,samo u Manual modu. Ali ni to ne moze da pomogne uvek, pa se opet vracamo na ... stari dobri Photoshop... :-)

probacu sutra...tnx anyway:wink:
 
Znam da je glupo, al` moram da pitam jer ne znam:
Kakva je realna razlika ako zadrzim kompresiju na S, a rezoluciju sa najvise smanjim npr na 1280x1024. Uopste, sta je najbolji seting. Mislim, vidim ja da se broj slika povecava kad smanjim parametre, ali me interesuje realna procena kvaliteta slike na monitoru i u stampanju.
 
Ljudi pomagajte!
Nikako ne mogu da podesim opciju da mi se na samoj fotografiji vidi datum i vreme. Kada udjem u Rec. Menu ta opcija postoji na displeju, tamnije je siva od ostalih i pise Off. Nikako ne mogu da "stanem" na nju i ukljucim je.
Zna li neko kako to da izvedem i da li je to uopste moguce?
 
Хех...узео га. Сам апарат (са меморијом од 16), додатна меморија од 512, пуњач са 4 батерије, торбица...240 Е. Прво хтео да узмем нешто слабије...до 200 Е (хтео А 410 рецимо...доста јефтинији)...а онда видео да је ово најбољи однос цене и квалитета. А онда се накарикира и ова додатна опрема...ауууу...ма нек иде живот...не кајем се.

P.S. За red eye reduction је потребно да особа коју сликаш гледа што је могуће више према сигналној лампици за аутоматско сликање (помоћу тајмера) где се налази и функција за смањивање ефекта црвених очију. На средини у горњем реду негде. Види у manuel-у.
 
meni se blokirao i kaže e18 :(
potpuno poludeo otvara se zatvara...
ufff a nemate pojma koliko mi je prirastao za srce:p
ima li ko da zna o čem je reč?
 
Za izbegavanje red eye efekta bilo bi dobro i da osoba bude blize kameri. Ako je dalje ne pomaze ni gledanje u lampicu.
@ xpajamaca@
Iako se ne razumem mnogo, cini mi se da je u pitanju softverski problem. Znajuci za to pitao sam prodavca sta da radim ako se to desi, rekao je da ne diram nista, ni slucajno noktima cackati. BG elektronik je ovlasceni serviser, to je mesto za resavanje problema.
 
Najbolji seting je najveca rezolucija i najmanja kompresija.Tako imas maksimalno dobre fotke koje snimis negde a posle sta ces sa njima ti odaberi da li ces smaniti ili ne.A ne snimis u manjoj rezoluciji a posle sto nisam u vecoj!


Da li je tacno da A510 krivi sliku u uglovima i da li A520 ima takvih problema?
(Drugar ima A510 i zali se na to).
 
JOCCCA:
Najbolji seting je najveca rezolucija i najmanja kompresija.Tako imas maksimalno dobre fotke koje snimis negde a posle sta ces sa njima ti odaberi da li ces smaniti ili ne.A ne snimis u manjoj rezoluciji a posle sto nisam u vecoj!


Da li je tacno da A510 krivi sliku u uglovima i da li A520 ima takvih problema?
(Drugar ima A510 i zali se na to).
Svaki aparat (objektiv)krivi sliku,neki vise neki manje, najvise se primecuje u oglovima slike. To nije problem do aparata vec do objektiva.
 

Back
Top