Čanak: Vojvodina nije srpska pokrajina

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

MMMD

Zainteresovan član
Poruka
296
Nisam separatista.
Odluka Ustavnog suda, koji je odmah po formiranju Vlade doneo odluku o uskraćivanju dela nadležnosti Vojvodine, bila je kap koja je prelila čašu u dugogodišnjem varvarstvu Beograda. Ovako lider LSV pravda svoju ideju osnivanja autonomističkog pokreta.
- Podsetiću, Vojvodina je u Srbiju ušla sa svojom teritorijom, autonomijom.

http://www.***************/politika/-canak-vojvodina-nije-srpska-pokrajina---17-08
 
Evo, ovim je sve rekao:

- Promena Ustava. Vojvodina se stalno preglasa. Zar neko misli da to može da traje u beskonačnost i završi time što će Vojvodina bez uzdaha da umire, i još da i ne smrdi pod prozorom beogradskih vlastodržaca?

Vojvodina sa 2 mil. stanovnika nema ni približno ujednačen udeo u vlasti na državnom nivou i to je ono što boli. Centar problema. Priče o nekakvom separatizmu su glupost. Svako hoće da bude gazda u svom dvorištu pa tako i stanovnici Vojvodine. I dokle god ne budu imali proporcionalan udeo u vlasti guraće se ta priča o autonomiji. Prosto ko pasulj: ako mi ne daš da zajedno upravljamo našim dvorištem, ja ću sebi ogradim jedan deo i mrš! Zar ne?
 
Banat sa svojih milion stanovnika nema ni približno ujednačen udeo u vlasti na pokrajinskom nivou.

Novosadizacija kao zamena za beogradizaciju neće proći

Svako hoće da bude gazda u svom dvorištu pa tako i stanovnici Banata. I dokle god ne budu imali proporcionalan udeo u vlasti guraće se ta priča o autonomiji Banata. Prosto ko pasulj: ako mi ne daš da zajedno upravljamo našim dvorištem, ja ću sebi ogradim jedan deo i mrš! Zar ne?
 
Evo, ovim je sve rekao:



Vojvodina sa 2 mil. stanovnika nema ni približno ujednačen udeo u vlasti na državnom nivou i to je ono što boli. Centar problema. Priče o nekakvom separatizmu su glupost. Svako hoće da bude gazda u svom dvorištu pa tako i stanovnici Vojvodine. I dokle god ne budu imali proporcionalan udeo u vlasti guraće se ta priča o autonomiji. Prosto ko pasulj: ako mi ne daš da zajedno upravljamo našim dvorištem, ja ću sebi ogradim jedan deo i mrš! Zar ne?

Sve ovo je najobicnija prica za naivne i maska za pljacku. Svoj na svome se ne postaje tako sto ce se jedan centar pljacke zameniti drugim. Sta ima gradjanin Panceva sto umesto birokratije Beograda ima Novi Sad?
Sustina je da postoji samo jedan drzavni centar a opstinama (lokalnim samoupravama) omoguci upravljanje sa svim onim sto je od znacaja za gradjanine. Sve druge price o "vojvodjanima" i Vojvodini imaju osnovu u svemu drugome osim u stvarnom interesu gradjana.
Sta je za tebe "proporcionalno ucesce u vlasti"? Teritorijalni kljuc? Valjda je bitno da najbolji i najsposobniji vladaju a ne gde su slucajno rodjeni!
 
Banat sa svojih milion stanovnika nema ni približno ujednačen udeo u vlasti na pokrajinskom nivou.

Novosadizacija kao zamena za beogradizaciju neće proći

Svako hoće da bude gazda u svom dvorištu pa tako i stanovnici Banata. I dokle god ne budu imali proporcionalan udeo u vlasti guraće se ta priča o autonomiji Banata. Prosto ko pasulj: ako mi ne daš da zajedno upravljamo našim dvorištem, ja ću sebi ogradim jedan deo i mrš! Zar ne?

:ok: Eto, u isto vreme napisasmo identicno!
 
Banat sa svojih milion stanovnika nema ni približno ujednačen udeo u vlasti na pokrajinskom nivou.

Novosadizacija kao zamena za beogradizaciju neće proći

Svako hoće da bude gazda u svom dvorištu pa tako i stanovnici Banata. I dokle god ne budu imali proporcionalan udeo u vlasti guraće se ta priča o autonomiji Banata. Prosto ko pasulj: ako mi ne daš da zajedno upravljamo našim dvorištem, ja ću sebi ogradim jedan deo i mrš! Zar ne?

Tačno, pominjao sam i ja negde novosadizaciju Vojvodine. Vidiš ja ne bih imao ništa protiv podele na još manje samostalne administrativne jedinice. Tako da, ako si pokušao da budeš kreativan sa izmenama mog posta, nisi se nešto proslavio. Ja to zaista i mislim.
 
Sve ovo je najobicnija prica za naivne i maska za pljacku. Svoj na svome se ne postaje tako sto ce se jedan centar pljacke zameniti drugim. Sta ima gradjanin Panceva sto umesto birokratije Beograda ima Novi Sad?
Sustina je da postoji samo jedan drzavni centar a opstinama (lokalnim samoupravama) omoguci upravljanje sa svim onim sto je od znacaja za gradjanine. Sve druge price o "vojvodjanima" i Vojvodini imaju osnovu u svemu drugome osim u stvarnom interesu gradjana.
Sta je za tebe "proporcionalno ucesce u vlasti"? Teritorijalni kljuc? Valjda je bitno da najbolji i najsposobniji vladaju a ne gde su slucajno rodjeni!

Najsmešnije je što je pola tih Vojvođana iz Bosne i Hercegovine.
 
Tačno, pominjao sam i ja negde novosadizaciju Vojvodine. Vidiš ja ne bih imao ništa protiv podele na još manje samostalne administrativne jedinice. Tako da, ako si pokušao da budeš kreativan sa izmenama mog posta, nisi se nešto proslavio. Ja to zaista i mislim.

Ja mislim da sam baš duhovito izmenio tvoj post, tako da shvatiš kako autonomizam nije ništa drugo nego svađa gramzivaca oko podele plena i terena za dilovanje.
 
Sve ovo je najobicnija prica za naivne i maska za pljacku. Svoj na svome se ne postaje tako sto ce se jedan centar pljacke zameniti drugim. Sta ima gradjanin Panceva sto umesto birokratije Beograda ima Novi Sad?
Sustina je da postoji samo jedan drzavni centar a opstinama (lokalnim samoupravama) omoguci upravljanje sa svim onim sto je od znacaja za gradjanine. Sve druge price o "vojvodjanima" i Vojvodini imaju osnovu u svemu drugome osim u stvarnom interesu gradjana.
Sta je za tebe "proporcionalno ucesce u vlasti"? Teritorijalni kljuc? Valjda je bitno da najbolji i najsposobniji vladaju a ne gde su slucajno rodjeni!

Tačno.... Kada bi tako funkcionisalo u stvarnosti.... :roll: Ja ne pamtim da je u zadnjih 20 godina bilo puno sposobnih na vlasti. Mislim, nemoj mi reći da nema kompetentnijih ljudi iz mile na Vojvodine od Velje Ilića čačnskog majstora kraduckanja. Naravno da ima. Nego ovde još od Nikole Pašića, preko KPJ, SPS i DOS-a na ovamo u učešću u vlasti kumuju rođačke i biznis veze, a ne individualna sposobnost pojedinca.

Da ne pominjmo uopšte činjenicu da od kad je sveta i veka, svako gura svoje. Čist primer je Dragan Marković Palma (svaka mu čast, kapa dole) koji je svo svoje učešće u vlasti prvenstveno iskoristio za svoje Jagodince. I to je najnormalnije. Šta njega briga za tamo neku Bačku Topolu ili Žitište.
 
U pravu je Ćopavi.

Vojvodina nije nikakva srpska pokrajina, već autonomna Pokrajina u okviru Republike Srbije.

Taj termin "severna srpska pokrajina" su osmislili kvazi-domoljubi, kako bi se Vojvodina marginalizovala a sam naziv "Vojvodina" izbacio iz opšte upotrebe.

Ali ta mučka, kvazi-domoljubna podvala NEĆE PROĆI.
 
Ja mislim da sam baš duhovito izmenio tvoj post, tako da shvatiš kako autonomizam nije ništa drugo nego svađa gramzivaca oko podele plena i terena za dilovanje.

A ne ne ne.... Grešiš sinko. Veća voda je i mutnija, u njoj se lakše pliva i muti.

Vidiš ovde kod mene je na vlasti DSS u sred Vojvodine, u kojoj oni tradicionalno imaju smešno malu podršku. I to je razbio na izborima (imali su 30% glasova), LSV i LDP nisu ni cenzus prešli. A razlog tome je prost: ljudi rade i imaju rezultate. I narod glasa za njih. Isto tako u Inđiji, Goran Ješić radi posao valjano i redovno dobija izbore. A zajedničko im je i jednim i drugima što gledaju sopstveno dvorište i čisto im se hebe šta ovi iz centrale (a to će biti Koštunjavi i Tadija) kažu i koju priču teraju.
 
A ne ne ne.... Grešiš sinko. Veća voda je i mutnija, u njoj se lakše pliva i muti.

Vidiš ovde kod mene je na vlasti DSS u sred Vojvodine, u kojoj oni tradicionalno imaju smešno malu podršku. I to je razbio na izborima (imali su 30% glasova), LSV i LDP nisu ni cenzus prešli. A razlog tome je prost: ljudi rade i imaju rezultate. I narod glasa za njih. Isto tako u Inđiji, Goran Ješić radi posao valjano i redovno dobija izbore. A zajedničko im je i jednim i drugima što gledaju sopstveno dvorište i čisto im se hebe šta ovi iz centrale (a to će biti Koštunjavi i Tadija) kažu i koju priču teraju.

Ti sinko zasigurno nisi nikad vido kolko je laše zamutiti baricu nego jezero.

Da autonomija valja dao bi je Tito bar Istri, ako ne i Slavoniji i Dalmaciji.
 
Poslednja izmena:
Ti sinko zasigurno nisi nikad vido kolko je laše zamutiti baricu nego jezero.

Al se barica brzo izbistri.

Ne znam da li si primetio opšti trend da ljudi na lokalu glasaju različito od republičkog nivoa. Zato što na lokalu glasaju za ljude koji su im sugrađani, za koje se manje-više vrlo dobro zna kakvi su i koliko se cimaju oko opštine, a koliko oko sopstvene guzice. Na republičkom nivou glasaš, a nemaš pojma za koga glasa, jer te ljude većinom nisi nikad video, ne znaš ništa o njima. Samo ono što ti se servira na TV-u. Vazda je i oduvek bilo da veća i centralizovana vlast znači i veću korupciju.
 
Da autonomija valja dao bi je Tito bar Istri, ako ne i Slavoniji i Dalmaciji.

Ma daj, nemoj zahebavati. Pa za vreme Tita, vlast u Jugoslaviji je bila najcentralizovanija ikada. Postojale su tu neke kao republike, ali se o svemu odličvalo unutar svemoćne KPJ. Komunističke države karakteriše izuzetno visok nivo centralizma. Zato je i popucala po svim šavovima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top