Quantcast

Cambridge CAE ispit

Fiamma

Iskusan
Poruka
6.857
Испит је јако тешак.
Ако ниси ишао на неки курс бар годину дана, не бих ти препоручила да се пријављујеш и трошиш паре узалуд.
Наравно, подразумева се да на том курсу израдите много тестова са претходних испитних рокова...

Питај шта те конкретно занима...

Ériu

Veoma poznat
Poruka
12.966
usmeni deo je (barem meni) najlaksi, uglavnom budu neki fini ljudi koji te na pocetku opuste, caskate neke neobavezne stvari tipa ko si sta si itd, pre nego sto krenu pitanja i slike....ja se sad ne secam tacno koja su mi pitanja bila na CAE a koja na CPE, ali sto se tice slika uglavnom su neke apstraktnije u pitanju, koje podrazumevaju sirok vokabular. cini mi se da dolazi uporedjivanje slika, komentarisanje sa partnerom i diskusija (mada moguce da je to CPE ne drzi me za rec).

meni je recimo CAE bio tezi od CPE a nemam logicno objasnjenje zasto. nekako na CAE nisam imala dovoljno vremena, i citanje je bilo najgore, jer su stvarno uboli katastrofalne tekstove, gde nije stvar u razumevanju jezika vec u razmisljanju i zakljucivanju. i jos ako ti daju neki isecak romana iz tipa 10 veka, u kojem se zaista koristi neuobicajeni jezik za savremene prilike,ako nisi naviknut na to zna da bude zeznuto. priprema je potrebna u smislu da naucis kako da radis testove, kakve forme traze oni da imaju pisma, koji primeri cesto izlaze i slicno. znam ljude koji su ga sami pripremali, i naravno kursevi su uvek tu za one kojima individualno ucenje ne ide tolko od ruke.

kiddou

Početnik
Poruka
7
Ja polagao josh davne 2006. CPE i polozio iz prve. Na CAE nisam izlazio, samo na PET i FCE ( mada sam tad bash bio klinac ).

Sve u svemu najbitnije je da se pripremish kako treba. Ja sam se tada spremao privatno kod jedne profesorke koja je i sama polagala CPE i IELTS i uspeshno spremila nekih 20tak polaznika.
Dosta smo radili i simulirali ispit jedno 3-4 puta i polozili skoro svi iz prve.
Meni ubedljivo najtezi deo ispita bio je writing, jer morash da potrefish broj rechi itd.
Listening mozda najlakshi deo ispita.
Dijalog isto nishta strashno, samo je jako bitno da ne prestajesh da prichash. Znachi kad ide neka rasprava ili tako neshto nije bitno da se zapravo slazesh ili ne, vec treba samo da prichash dok ti ne kazu dosta :)
I nemoj da ti se desi sluchajno kad si sa nekim u paru na dijalogu da on/ona sve pricha a ti cutish i klimash glavom, morash nekad i da prekinesh sagovornika i naravno argumentovano kritikujesh.
Ovaj deo smo najmanje vezbali, ali veruj mi niko nije imao problema.
Use of English ili use of grammar kako god, nije bilo teshko kolko se secam, zajedno sa listeningom i dijalogom tu smo svi imali odlichne rez.
Reading zna da smara dosta, pogotovo ono vezbanje kad ima recimo 8 isechaka koje treba poredjati po redu.
Uglavnom to je sve chega sam mogao da se setim ovako na brzinu posle 5 god. :)
Ako mogu da pomognem kontaktiraj me na private msg.
Pozzz i srecno :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.