Caffe "Kod čika Švarcija"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 101840

Legenda
Poruka
55.667
Whey ili po srpski surutka... Probao sam u dva navrata, ali nemam da dajem 4500 din svakih mesec i po, dva... Jasno mi je da je to samo suplement ishrane. Jasno je da ako nemam para za proteine u industrijskom obliku (u kantici), da nemam ni za meso svaki dan (tunjevina, govedina)... Možda je nekome smešno, ali imam mogućnost da dođem do surutke u izvornom obliku. A već bi našao način da to popijem, s obzirom da je garant mnogo grozno :lol: Koliko je korisno piti je u takvom prirodnom stanju?
I koja surutka?
Zašto pitam koja?
Naime - postoji prva surutka i druga surutka. Prva je dobijena odmah nakon oceđivanja mleka, tj kao nusproizvod nastajanja sira? Druga surutka se dobija tako što se ta već dobijena surutka još jednom ocedi, (te se kasnije dobija vurda)... Ako neko ima iskustva sa istim, bilo bi lepo da mi prenese...

Poruka
1.264
U tvojoj situaciji najbolje resenje je jesti sto bolju hranu. To ne mora da bude skupo meso. Pasulj, jaja, posni sir, mleko, tunjevina(cene variraju od vrlo visokih tipa Rio Mare, do relativno jeftinih), sve ove namirnice su bogate proteinima, a nisu preterano skupe.

Sto se tice pijenja same surutke, to nikako. Potpuno je beskorisno.Zasto? Najveci procenat surutke je laktoza ili mlecni secer koji nije pozeljan. Procenat proteina je vrlo mali. Plus puno laktoze kod mnogih ljudi dovodi do stomacnih problema.

gost 101840

Legenda
Poruka
55.667
Nisam čitao ranije postove, jer me mrzi - ima mnogo :D - možda je tamo već bilo reči o tome... Negde sam pročitao da je taj kreatin veoma loš za bubrege. Takođe kažu da je on glavni razlog zašto - ljudi koji ga koriste prilikom prestanka bavljenja bodibildingom - postanu k'o krpe...razvise se... U kratkom roku se putem mokraće izbaci iz mišića, te se isti vrate u prvobitno stanje. Koža takav nagli gubitak volumena mišića ne može da isprati, pa se jednostavno "zbrčka"...

Poruka
1.264
Nisam čitao ranije postove, jer me mrzi - ima mnogo :D - možda je tamo već bilo reči o tome... Negde sam pročitao da je taj kreatin veoma loš za bubrege. Takođe kažu da je on glavni razlog zašto - ljudi koji ga koriste prilikom prestanka bavljenja bodibildingom - postanu k'o krpe...razvise se... U kratkom roku se putem mokraće izbaci iz mišića, te se isti vrate u prvobitno stanje. Koža takav nagli gubitak volumena mišića ne može da isprati, pa se jednostavno "zbrčka"...

Bilo je dosta reci o tome. Ukratko za ljude koji nemaju zdravstvenih problema nije stetan. Potrazi u ranijim postovima vise informacija.

1

Početnik
Poruka
7
ne koliko ja znam ( neverujem da je istina ) amino nemaju negativne posledice kad se piju u odredjenim kolicinama a naravno sve ima negativne posledice kad se preteruje .... e da oce mi neko reci koja riba ima najvise proteina ????

Suplementi su nista ... kasika je majka

ComyShaolin

Početnik
Poruka
6
Pojedes svaki dan ili 10 cevapa ili dimljenu vesalicu, punjenu belu vesalicu, gurmansku pljeskavicu, karadjordjevu, pohovani kackavalj, malo odes do teretane, malo trckaras i da vidis kako ide masa. A vi svi sto pijete BILO STA, pazite da se slucajno ne povredite ili iz bilo kog drugog razloga ne prestanete da vezbate godinu, dve. Onda cete da vidite pakao hemije.

Vecu glupost nisam cuo! ! !

Iwan91

Elita
Poruka
15.249

Owo za bubrege kao sto neko rece, nije stetno ako su ti bubrezi ok..ako nisu onda savet lekara...takodje prevelikom dozom kreatina se ne moze naskoditi organizmu jer je sav suvisan kreatin izbacuje putem mokrace...
sto se tice susenja to vec ne znam :)

C.G.B. Spender

Početnik
Poruka
9
koliko sam primetio niko odavde nema pojma o najosnovnijim stvarima npr. kako funcionisu misici, koliko im vremena treba za grcenje, od cega su i kako se povecavaju
prvo to treba da se zna kako telo funkcionise i kakve posledice mogu da se pojave
bildovanje je subjektivno, sto znaci sta odgovara meni nece i tebi, i sta se svidja meni nece i tebi,
treba razmisliti sta je cilj, ako neko hoce da nabaci masu i da ima velike misice ne moze to da uradi na zdrav nacin, ma sta jeo, ma sta pio, tj. moze, ali da bi bilo sto manje zdravstvenih posledica mora to radi postepeno, da ubrza metabolizam kako bi vremenom mogao da postigne odredjene napore,
naravno tu se opet javljaju problemi sa ligamentima koji se trose vise nego sto bi trebalo pa sa 40 godina ima ligamente kao neko sa 55 ili 60
ako nekog interesuje nesto neka pita

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.