Caffe "Kod čika Švarcija"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

OmlBrgd

Obećava
Poruka
65
i usput da pitam.... kako da radim bench, a da pritom sto manje nabijam prednje rame i triceps a sto vise grudi? Poenta je da zelim da dosta uvecam grudi a da se ne sirim u rukama i ramenima...posto sam nizak i to bi izgledalo ruzno...ima li ovo sto sam pitao sa sirinom drzanja sipke kod bencha?

usput max mi je 105kg...ocu da doguram do 125, a da se ne rasitim u ruci i ramenima nego samo grudi.... ne koristim nikakvu hemiju niti cu ikada

unapred hvala

Truman

Elita
Poruka
21.157
Treniram vec odredjeno vreme ( ne uzimam nista, samo se hranim po programu koji sam vec ovde napisao ) i nisam ostvario zadovoljavajuci napredak. Zbog toga se pitam da l' mi je to gubljenje vremena i da batalim tu celu pricu ili da budem uporan i da nastavim da radim. Nekako mi je jadno da uzimam hemiju, sinonim za to mi je kad zene stavljaju silikone.

Profimare

Elita
Poruka
22.333
@OmlBrgd
U silan boxwr... za svoj godine ok ostalo smesno... a to za 125kg, ajd da ga vidim da uradi pred mojim ocima ;)

A za bench, uhvati malo siri hvat ne znam kako sad radi, i pri svakom pocetku serije kad legnes priblizi lopatice nazad znaci skupi ih i isprsi se... jos ubaci vezbu bench sa bucicama o to je to...

@truman
U silno radis tek par meseci a hoces da budes ne znam sta... kakav napredak ti to hoces? ima li bar nekog napretka?

1nf1n1ty

Zainteresovan član
Poruka
109
aj ponovo

Chitam neki chlanak u nekim novinama i pishe jedan dechko kaze ima 22 god,174 cm i samo 51kg i pita kako da se ugoji.I sad urednica neshto tu pricha i dolazi do dela koji meni nije jasan.Kaze:
"Nikako ne meshajte belanchevine razlichitog porekla,recimo jaja i meso,sir i meso ili jaja."

Moje pitanje je zashto? Zashto ne meshati belanchevine razlichitog porekla?

Ivan015

Iskusan
Poruka
6.657
aj ponovo

Chitam neki chlanak u nekim novinama i pishe jedan dechko kaze ima 22 god,174 cm i samo 51kg i pita kako da se ugoji.I sad urednica neshto tu pricha i dolazi do dela koji meni nije jasan.Kaze:
"Nikako ne meshajte belanchevine razlichitog porekla,recimo jaja i meso,sir i meso ili jaja."

Moje pitanje je zashto? Zashto ne meshati belanchevine razlichitog porekla?

hahhaa ovo je totalno bzvz recenica... Naravno da treba mesati belancevine da ne biste pogubili vitamine...ne mozes jesti samo meso jer iako ces lepo napredovati izgubices na drugim stvarima...mozda i bitnijim od misica...:wink::wink:

Ivan015

Iskusan
Poruka
6.657
jel pijesh neke proteine??? jer ako nepijesh to ti je neki mali razlog zashto nemash bash masu !! sada ja neznam kako ti radish i sa kojom tezinom ... ali za masu ti je da izvlacish shto wecu tezinu 3-5 puta .. od toga dobijash masu. a posle toga ti je idealno da roknesh koji protein .jer protein nije shtetean..jedino moze da bude ako ga pijesh u ogromnim kolicinama pa mozesh da unishtish bubrege...inace ako ga pijesh prawilno nemoze da ti bude nishta u negatiwnom smislu.samo u pozitiwnom ,jer ti je protein u bukwalnom smislu hrana za mishice..
i ako odlucish da pijesh proteine ,nemoj da shtedish na njima i da uzimash proteine koji se teshko rastwaraju u wodi jer su oni najwecesranje ..uzmi 1 kg cisto da probash i da widish,neki poznat preparat,,,
a shto se tice sala... to ce ti nestati radom ,cak cesh se ugojiti jer su mishici tezi od sala ,tebi ce nestajati salo a dobijacehs na mishicnoj masi! pozz8)
Za masu bi najbolje bilo da dizes 70% onoga sto mozes da podignes od 8 do 12 ponavljanja! A ne 3-5 puta najvise sto mozes...

- Masa... 8-12 ponavljanja u seriji 70% max tezine...
- Snaga 3-8 ponavljanja u seriji sto vise...
- Izdrzljivost 12-15 ponavljanja sa tezinama sa kojima mozete da izdrzite a da se ne preforsirate...

- Proteini ne mogu unistiti bubrege jer je to jedna od osnovne 3 gradivne supstance hrane pored ugljenih hidrata i masti... Sadrzi se u svoj hrani nekoj manje nekoj vise uglavnom meso i jaja... Ako se bojis da uzmes proteine od proizvodjaca uzmi surutku u prahu i pravi sejk... mada nema svrhe ako uzimas cist protein... Neke druge supstance mogu se negativno odraziti na jetru i bubrege...ali o tome drugom prilikom...

- Salo ces najbolje ukloniti kardio vaskularnim treningom konkretno plivanje, trcanje, voznja bicikla, skijanje, roleri, klizanje...itd... Najbolje je trcanje [najbrzi rezultati] pa plivanje pa voznja bicikla...ovo ostalo manje vise...:wink::wink:

Ivan_91

Zainteresovan član
Poruka
112
Не знам, ја од 13 - те идем у теретану (у оквиру тренинга) и ништа ми не фали, само што избегавам рад с превеликим тежинама да не повредима зглобове.Сматрам да није битно с колико се година крене у теретану, само је у почетку важно избегавати превелика оптерћења да не дође до повреда.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.