Caffe "Kod čika Švarcija"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

FitnessGuy

Zainteresovan član
Poruka
495
To je tako mala mišićna partija da se može ubaciti gotovo sa bilo kojom drugom. Podlaktica prima jako puno stimulacije kod mnogih vežbi, pa je skoro i suvišno da se dodatno radi(osim ako ne zaostaje izrazito). Možeš je raditi posle bicepsa, kada je već jako zagrejana. A, možeš je raditi, kao što rekoh, i sa bilo kojom drugom mišićnom partijom.

Obrati pažnju na trening koji sledi - ako se zahteva veće učešće podlaktice, teško će ti ići. Planiraj svoje treninge, pa vidi gde ti je najbolje da ubaciš i trening za ovaj mišić.

Suma sumarum, ne opterećuj se puno tako malim mišićem osim ako ti izrazito ne zaostaje ili si armwrestler. ;) Taj mišić odradiš za 5 min.

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Bilderi da ne otvaram temu bezveze pa da vas pitam PODLAKTICA-NADLAKTICA

Kada vi bilderi radite podlakticu i nadlakticu
Meni nesto ne ide nikako umara mi ruke a ne bi da uzmem poseban dan samo za to
Kako vi ???

Nadlakticu radim tj biceps posle grudi u pon a podlakticu OBAVEZNO u sredu kao posebnu mis grupu posle ramena....

Dugo godina nisam radio kao klinac podlakticu mislio sam sta ce mi to kao i noge...Klinacka razmisljanja!

Nekada davno sam cuo izreku - Pravi dobar bodibilder obavezno ima extra podlakticu i listove.....

I posle sam i uvideo - nekako ruzno je preveliki triceps, biceps, i ostalo a od lakta do sake - tano nikakvo....

POPAJ JE CAR BREEEEE!
cartoon-character-popeye.jpg

Kada jednom uradis dobro podlakticu odmah si nekako ceo bolji - cele ruke ti nekako izgledaju vece, misicavije, izacu vene najlakse na podlakticama jer se tu muskarcu najmanje skuplja samo, tu je najlakse i uraditi definiciju na celom telu!

Samo podlaktica kao i listovi mora se raditi malo drugacije - zato sto listove a posebno podlakticu koristimo svakodnevno i potreban je malo drugaciji trening da bi se to nagonilo na rast i hipertrofiju!
Triceps ljudi npr uopste i ne koriste toliko i on reaguje na sve i veoma brzo raste a podlaktica skoro ni na sta i veeeoma tesko i sporo raste!

Ali jednom kada uradis i ojacas podlakticu BICES CEO JACI I POVECACES TEZINU SVIH VEZBI - JER ZA SVAKU VEZBU TREBA NESTO DA STEGNES, UHVATIS, POVUCES, GURNES, A TU UVEK PODLAKTICA IGRA ULOGU TJ DAJE SNAGU SACI DA NESTO UHVATI STEGNE ITD...Plus sto se jaca i zglob sake pa ces moci nesto podici i jace i teze a pre nisi npr mogao jer te zezao zglog!

Zasto se kaze - "Gde seljak udari trava ne nice" ? Kao i oni ne idu u teretanu a gledaj kako su jaki - E to je zato sto oni ceo zivot testo struzu, testereisu, cepaju drva i tu sve vezbaju 90% podlakticu!

Brus Li je rekao da je borilacke vestine i udarac najvaznije podlaktica, pa trbusnjaci pa triceps koji izbacuje udarac ruku (direkti) pa tek onda sve ostalo koje i nije toliko vazno koliko ovo!

Nadam se da sam ti pomogao!

umrimuski

Ističe se
Poruka
2.649
Nadlakticu radim tj biceps posle grudi u pon a podlakticu OBAVEZNO u sredu kao posebnu mis grupu posle ramena....

e brate vidis ja sam neke grupe misica zapostavio kao klinac kako ti kazes mislio sam razvice se to samo od sebe polako itd i sada vidim da to nista ne valja
pa sam sada resio da se pozabavim ozbiljnije rukama,jes da sam ja amater i da me nista sem amaterizma me zanima,nisam rigorozan itd kako kaze moj cale nema leba od tebe sinko :D
i sada kada radim podlakticu nadlakticu BOLI baki i premara mi ruke ali eto vidis zasto, zapostavljeno godinama itd
Ustvari ja znam sta treba i kako treba ali malo pre sam dosao sa treninga ruke bole i bilo mi krivo i zato reko vise da podelim bol na forumu nego da dobijem neko mirakularno resenje jer resenje svi znamo sta je RAD I DISCIPLINA z:mrgreen:

HVALA BRUS NA BRZOJ INTERVENCIJI z:)

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382

e brate vidis ja sam neke grupe misica zapostavio kao klinac kako ti kazes mislio sam razvice se to samo od sebe polako itd i sada vidim da to nista ne valja
pa sam sada resio da se pozabavim ozbiljnije rukama,jes da sam ja amater i da me nista sem amaterizma me zanima,nisam rigorozan itd kako kaze moj cale nema leba od tebe sinko :D
i sada kada radim podlakticu nadlakticu BOLI baki i premara mi ruke ali eto vidis zasto, zapostavljeno godinama itd
Ustvari ja znam sta treba i kako treba ali malo pre sam dosao sa treninga ruke bole i bilo mi krivo i zato reko vise da podelim bol na forumu nego da dobijem neko mirakularno resenje jer resenje svi znamo sta je RAD I DISCIPLINA z:mrgreen:

HVALA BRUS NA BRZOJ INTERVENCIJI z:)

E pazi ovako - pogresne reci stvaraju konfuziju, ratove svadje itd.....Reci su lose orudje da se sporazumeju 2 ljudska bica zato sto imaju po 100 znacenja...Ali sta cemo...Jos uvek nemamo telepatiju kao marsovci iz SF!

ZAVISI STA ZNACI DA TEBE "BOLE" RUKE?

Bol nije bas normalan! Mene ne bole ruke....
E sad ako mislis da je bol kad ti mlecna kiselina udje u misice a tuke se nadule i pune krvlju pa si dobio odmah upalu ( atesko se dobija upala bicepsa a podlaktica jos i teze) TO JE I DOBRO - ZNACI URADIO SI JAK KVALITETAN TRENING!

Svaki put kad imas upalu znaci da si "pocepao" misicna vlakna i to je dobro da tako kazem!

E sad ako je taj bol druge prirode ko zna sta moze da bude...Mozda se nisi lepo zagrejao, mozda si potkacio neki nerv, mozda te zezaju ligamenti ili zglobovi i kosti!

Moras da definises sta znaci taj bol!

Jer ako si dosao na forum da to prijavis kao nelagodu ne verujem da je to onaj sportski normalan bol koji se i javlja....Nego neki zdravstveni patoloski, ne znam ni ja kako da kazem!

Evo ja sam prosle nedelje "izuo" ledja, T sipka 110 kila i posle 2 dana istripujem se da me bole bubrezi i slicno ali provalim dobio sam upalu dobu donjih ledja kao i gornjih...Kad je prosla upala prosao i bol, tj to i nije bio bil nego upala misica - STO JE DOBRO A NE LOSE JER SE MISICI ONDA HIPERTROFIRAJU I SLEDECI PUT SU VECI JACI BOLJI ITD!

Pogledaj ti pazljivo sta kako!

umrimuski

Ističe se
Poruka
2.649
Ne nikakav bol u smislu bole me ruke nego bol u smislu tada dok sam radio tj vec zadnjih nedelju dana krenuo sam ozbiljnije na podlaktice i nadl.. ali kako sam to radio na kraju posle svih vezbi znaci ruke mi iznemognu par minuta ali 10 minuta posle vec ne osecam nista do sutra dan kad naidje upala :) ah ta upala to je vec prica za sebe :D
Pa zato reko da pitam kako drugi rade dali imaju snage da treniraju npr posle bicepsa i te stvari
Jer ja sam uzeo tezinu od 20kg i uradio sam 3x12 pa mi bilo tesko da uradim malo vise pa sam razmislao reko da uzmem neki drugi sistem jer mi stvarno ruke male i nije to to
i sto kazes ti, mislim da me podlaktice i nadlak.. usporavaju u nekom mom napredovanju fali mi snaga da povucem da stisnem :)

A ja sa smartfona direkno sam pisao jer u tom trenutku teze od telefona nisam mogao da drzim u ruke :)
A hteo sam da te pitam kada radis ti ledja taj dan sta radis sa njima jos

Ursus

Primećen član
Poruka
689
Ne nikakav bol u smislu bole me ruke nego bol u smislu tada dok sam radio tj vec zadnjih nedelju dana krenuo sam ozbiljnije na podlaktice i nadl.. ali kako sam to radio na kraju posle svih vezbi znaci ruke mi iznemognu par minuta ali 10 minuta posle vec ne osecam nista do sutra dan kad naidje upala :) ah ta upala to je vec prica za sebe :D
Pa zato reko da pitam kako drugi rade dali imaju snage da treniraju npr posle bicepsa i te stvari
Jer ja sam uzeo tezinu od 20kg i uradio sam 3x12 pa mi bilo tesko da uradim malo vise pa sam razmislao reko da uzmem neki drugi sistem jer mi stvarno ruke male i nije to to
i sto kazes ti, mislim da me podlaktice i nadlak.. usporavaju u nekom mom napredovanju fali mi snaga da povucem da stisnem :)

A ja sa smartfona direkno sam pisao jer u tom trenutku teze od telefona nisam mogao da drzim u ruke :)
A hteo sam da te pitam kada radis ti ledja taj dan sta radis sa njima jos

Samo nemoj sada da napraviš (onu) grešku. Da ako ti je neka partija slaba, uzmeš pa je razvališ sa više vežbi. Evo ovo su ti neke osnovne vežbe za biceps (kopirano sa teme vežbe za biceps)
Da bi imao lep i veliki izgled nadlaktice moraš da vodiš računa i o tricepsu. Konkretno za biceps i biceps brahialis (on ti daje onaj lep debeo izgled bicepsa) :

1. Stojeći pregib sa EZ šipkom podhvat - biceps
2. Pregib na kosoj klupi sa EZ šipkom podhvat - biceps
3. Naizmenični pregib sa bućicama - biceps
4. Pregib sa bućicama na kosoj klupi - biceps
5. Koncetracioni pregib - biceps
6. Stojeći pregib sa EZ šipkom nadhvat - brahialis
7. Uski zgibovi (u širini ramena) podhvat - biceps
8. Uski zgibovi (u širini ramena) nadhvat - brahialis

Naravno ne sve u jednom treningu, nego sam kombinovao po 2-3 vežbe po treningu. I jako ti je bitno da biceps doguraš do granice bola tj. da dobro zapeče.

A što se tiče podlaktice ja sam stiskao onu gumu, ali i u teretani imaš razne mogućnosti meni se najviše svidelo ono namotavanje.
Sa bicepsom je dosta dobro iskombinovati leđa, odnosno leđa pa biceps.
Moj trening leđa izgleda ovako: pet super-serija lat+sklekovi+hiperekstenzija za zagrevanje, 5 radnih serija širokih zgibova, 4 serije T-šipka, 2 serije veslanja u pretklonu i na kraju 6 serija mrtvog dizanja. E onda ubaci biceps nešto od onoga gore.

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Ursus sta ce ti sklekovi za ledja?

umrimuski:
Neko radi ledja i biceps kao npr Ursus jer je biceps vec pola uradjen pa jos malo i gotovo......Ja ne volim tako.....Ja maksimalo odvojim sto duze ledja i biceps pa npr u pon radim grudi biceps a u pet ledja triceps.... Volim da odradim biceps u fulu hahah tj ne da ga dopumpavam pomalo posle ledja, nego onako ljuCki da ga uradim kao posebnu misicnu partiju!

A neko radi rame + cele ruke.....Mada ni ovo nikada nisam radio.....Ali sam uvek imao najveci biceps na telu hahahahah tj najvise procentualno napredovao od svih ostalih....Mada i genetika...

Ursus

Primećen član
Poruka
689

umrimuski:
Neko radi ledja i biceps kao npr Ursus jer je biceps vec pola uradjen pa jos malo i gotovo......Ja ne volim tako.....Ja maksimalo odvojim sto duze ledja i biceps pa npr u pon radim grudi biceps a u pet ledja triceps.... Volim da odradim biceps u fulu hahah tj ne da ga dopumpavam pomalo posle ledja, nego onako ljuCki da ga uradim kao posebnu misicnu partiju!

A neko radi rame + cele ruke.....Mada ni ovo nikada nisam radio.....Ali sam uvek imao najveci biceps na telu hahahahah tj najvise procentualno napredovao od svih ostalih....Mada i genetika...

Ma ja više nemam neki klasični program, sklekove radim za zagrevanje. Biceps i triceps ne radim uopšte izuzev kroz sve vrste zgibova i kojekakvih sklekova. Znaš više ne jurim masu i ovo mi je teško za održavati, naravno čuvam se katabolizma koliko god mogu. Radim ono posle čega se lepo osećam zgib, sklek, propadanje neke varijacije na izbačaj samo sa šipkom. Ima tu i tegova ali samo kroz osnovne (snagaške) vežbe - čučanj, mrtvo i benč. Recimo sad mi je primarni kosi benč, a ravni jednom u dve nedelje (ubiše me neke povrede) 80x20-25 u 3-4 serije, mislim mogu i više ali se plašim (malo me zeza desni lakat). Po nekad neka vežba oblikovanja.
Ja sam pre radio split 2 pa 1 kombinacija leđa grudi i ramena ruke, kao i ono potisni pa vučni. Sve je to dobro ako se dobro jede, redovno trenira i odmara (mislim na klasičan bilderski trening) .
Da, vidiš i meni je biceps bio uvek najbolja partija. Sad mi je smešno kada odem u teretanu pa vidim da većina početnika rokne po 4-5 vežbi recimo baš za biceps, nije da neće napredovati ali je mnogo majkumu. Meni je pre trening trajo max 60 min i to onaj od 30 serija (grudi, rame i triceps), e posle toga nisam mogao sa penala da daobacim do koša.

umrimuski

Ističe se
Poruka
2.649

umrimuski:

a genetika je stvarno stvar koja utice na stvari
eto ja i moje ruke znaci moje muke i treninzi neko bi imao ruke kao swarci ali ja nema sanse,pre ce medju nogama da poraste nego ruke ali sta je tu je ne moze svako kao roni kolman :D

papkar

Zainteresovan član
Poruka
305
Поздрав људи,добро је што набасах на овај подфорум,

почео сам да вежбам прошле године у марту,кућна варијанта,
2 бућке од по 7кг,равн.бенч клупа са тегом од око 50ак кила и
још један дворучни тег од око 25-30кг за стојећи прегиб (ваљда
се тако зове).Е сад,вако:имао сам баш мало кила цела века,негде
око 70 на висину од 190,што је сложићете се,наркомански мршава
грађа.Ипак,до лета сам успео да повећам масу,што исхраном што
тренинзима,скоро на 85 кила.Онда сам пуко нешто и престао да вежбам
и од летос сам изгубио 5 кила (мерио се јуче,79).И руке,које су највише
напредовале,некако су спласле,издувале се,па сам се сад укенјо да се
не вратим на стари изглед и одма се доватио тегова.Јел могуће да се услед
невежбања човек тако мало 'издува'ко балон?Знам да сам чкефи што сам
престао да вежбам,али имао сам неких других ствари у животу да решавам,
*** :( Надам се да ћу се вратити на старо,***,капирам да 99 посто свега иде
из лобање.
Хвала унапред народе!

FitnessGuy

Zainteresovan član
Poruka
495
Kažeš da od leta nisi trenirao, a pitaš se šta se dešava sa telom. :D Pa, naravno da si počeo da gubiš mišićnu masu, jer nema više fizičke aktivnosti koja dovoljno stimuliše mišiće i tera ih na rast. Posle nedelju dana netreniranja, pa se oseti pad u tonusu i mekši mišići, a kamoli posle pola godine. No, kad se vratiš treninzima, ovoga puta ćeš brže vratiti prethodnu formu nego kada si prvi put počinjao.

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Kažeš da od leta nisi trenirao, a pitaš se šta se dešava sa telom. :D Pa, naravno da si počeo da gubiš mišićnu masu, jer nema više fizičke aktivnosti koja dovoljno stimuliše mišiće i tera ih na rast. Posle nedelju dana netreniranja, pa se oseti pad u tonusu i mekši mišići, a kamoli posle pola godine. No, kad se vratiš treninzima, ovoga puta ćeš brže vratiti prethodnu formu nego kada si prvi put počinjao.

+1 :deda::deda::deda::deda:

Optimum

Početnik
Poruka
48
Поздрав људи,добро је што набасах на овај подфорум,

почео сам да вежбам прошле године у марту,кућна варијанта,
2 бућке од по 7кг,равн.бенч клупа са тегом од око 50ак кила и
још један дворучни тег од око 25-30кг за стојећи прегиб (ваљда
се тако зове).Е сад,вако:имао сам баш мало кила цела века,негде
око 70 на висину од 190,што је сложићете се,наркомански мршава
грађа.Ипак,до лета сам успео да повећам масу,што исхраном што
тренинзима,скоро на 85 кила.Онда сам пуко нешто и престао да вежбам
и од летос сам изгубио 5 кила (мерио се јуче,79).И руке,које су највише
напредовале,некако су спласле,издувале се,па сам се сад укенјо да се
не вратим на стари изглед и одма се доватио тегова.Јел могуће да се услед
невежбања човек тако мало 'издува'ко балон?Знам да сам чкефи што сам
престао да вежбам,али имао сам неких других ствари у животу да решавам,
*** :( Надам се да ћу се вратити на старо,***,капирам да 99 посто свега иде
из лобање.
Хвала унапред народе!

vratice se misici na staro i to u rekordnom roku samo nastavi da vezbas...misici imaju takozvanu misicnu memoriju,brzo se vracaju u prvobitno stanje kada se stekne odredjena prokrvljenost

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
kad npr. radim vise vrsta vezbi za misicne partje, jel da odradim odjednom sve za jednu partiju ili je bolje da radim jednu pa onda nesto za drugu pe se opet vratim na ovu i tako...?

Radis 2 misica po treningu palfon + mozda po neku seriju trbusnjaka..... A onda se rade jedno 3-4 vezbe sa po 4 serije 8-15 ponavljanja..... Sve zavisi zasto treniras, sta, sta zelis da postignes itd.... Mada je ovo najbolje za misicnu hipertrofiju! Posle odradjenog misica mora da prodje minimum nedelju dana a nikako npr da ga radis opet za 2-3 dana......

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
OK. Hvala. U kakvom treningu se ogleda povecanje snage misica ? i koja je razlika u odnosu za masu, jel to nesto dodje do broja ponavljanja u seriji, tezine, broja serija, velicine i vreste pokreta...

Pa da tako nesto - ima veze ovo nabrojano!

Iako je veci misic=jaci misic (u odnosu na samog sebe a ne u odnosu na druge) ipak postoje neke razlike u vezbanju!

Treniranje snage misica ili powerlifting, strongmen je drugacije od bodibilderskog treniranja ! Mada sve se opet svede na dizanje veeelikih tezina i mnogo dobre ishrane i suplementacije, nema nigde da je nesto lako i brzo ostvarljivo!

I bodibilderi primenjuju snagaske treninge ali ne uvek jer je njima cilj da i skinu salo sa misica a ovima drugima nije to bitno, njima je bitno samo da budu sto jaci bez obzira da li imaju salo ili ne! A znamo da se salo koristi kao izvor energije i da je covek nekako jaci ako ima na sebi salo a ne onaj izdefinisani! Mozes i sam videti - kada si tezi jaci si! I da udaris nesto i da podignes nesto!
Strongmeni, powerlifteri uopste ne brinu da li ce imati trbusnjake da li imaju salo itd, mada mozda neki powerlifteri ipak gledaju kilazu zbog kategorija na takmicenju, ali oni ne gledaju formu izgleda nego samo kg na vagi da bi usli u neku kategoriju, nadam se da kontas sta hocu reci!

A bodibildei gledaju i simetriju misica npr nije dobro imati prevelike tricepse a manja ramena nego sve to mora biti po nekom proracunu i vidjenju Mr.Olimpije takmicenja....

Snagaski treninzi - za jacanje misica i nabijanje maksimalne snage
U ovakvim treninzima rade takozvana sporo trzajuca misicna vlakna (ili obrnuto neka me neko ispravi ako sam pogresio) a kod trcanja tj aerobnih aktivnosti rade brzo trzajuca vlakna! Kada kazemo genetika to znaci pored ostalog i da neko ima sposobnost da maksimalno koristi sporo trzajuca vlakna a neko brzo trzajuca....Zato je neko bodibilder, strongmen, powerlifter (sporotrz) a neko je maratonac, triatlonac i nikako ne moze da se ugoji preko 70 kg i da nabije masu (brzo trzajuca vlakna _ ektomorfna gradja + prebrz metabolizam)

Ako hoces da maksimalno nabijes snagu misica moras da sto vise upotrebljavas sporo trzajuca misicna vlakna a to znaci:

1) Moras kao prvu vezbu da radis sve one slobodne vezbe tj vezbe sa slobodnim opterecenjem koje su izuzetno teske i svi ih izbegavaju, ali su one "holy grail" za jake misice:
- benc
-mrtvo dizanje
-cucanj sa slobodnom sipkom na ramenima
Ovo sve treba da se radi sa slobodnom sipkom a ne recimo na Smit masini gde je sipka zakacena pa je lakse....

2) Moras da radis sa veeeoma velikim tezinama....Nije fora izmoriti misic - podigni ruke i drzi ih sat vremena i dobices upalu i zamorices misice - ALI TO NEMA EFEKTA! Od toga misic nece postati ni veci ni jaci, to je samo glupava propaganda iz borilackih filmova 80-ih godina na koje se loze klinci pa i ja dok sam bio mladji!
Ne vrede sklekovi, mnogi mesaju to sa "snagom" ako npr mozes da uradis 50 sklekova neki kazu wow al si jak....A onda ne moze na bencu da uradi ni 40 kila....

Znaci fora je podici sto veci teret bar nekoliko puta, optimum bi bio od 6-8 puta, nikako preko 8 puta....Nije to sad neki caroban broj, ALI JESTE FIZIKA NAUKA - ako mozes nesto da dignes sam preko 8 puta - PO FIZICI PRIRODNOJ NAUCI - NISI STAVIO DOVOLJNO TESKU TEZINU!

Znaci prva vezba osnovna i najteza - 3 serije sa po 6-8 ponavljanja, gledaj da ti zadnja serija bude sa najvecom tezinom i to max 6 ponavljanja, posle toga mozes raditi i cetvrtu seriju maksimalno nenormalna tezina ali samo jedan izbacaj....Isto tako i ostale 2 vezbe....

Uz ovakav vid treninga cesto se radi i cheat varijanta ili "varanje" kako bi podigao sto vise i ukljucio sto vise misicnih grupa u rad....Iako ovo znaci varanje i mnogi ne vole, ipak je znacajno, jer ne mogu se dizati prevelike tezine a da imas formu kao kad se pumpas sa bucicom od 4 kila.....Onda nikada neces nabaciti snagu.....

OK na takmicenjima poerliftinga postoje propisi, pravila, forma pokreta, ali u slobodnom treniranju i strongmenu mozes raditi sta hoces samo da podignes teret!

Dalje, postoje superserije, serije sa negativnim fazama - stavis preveliku tezinu a onda ti neko pomaze da gurnes-podignes - tj on ti radi sa tobom pozitivnu fazu a ti sam radis negativnu fazu - spustas, ili posle vucenja polako otpustas da se vrati u prvobitno stanje......Ovo isto nabija snagu puno! npr neko ti pomaze 50% da podignes benc a onda te pusti da ga sam spustas polako do grudi pa opet ti pomogne da dizes itd.

Ishrana - BEZ OVOGA NEMA NISTA OD MISICNE SNAGE!
Moj deda voli da kaze - SNAGA NA USTA ULAZI - I uvek je "bacao" mnogo novca za hranu u odnosu na sve ostalo! Ovo je kao oblik ponasanja poprimila i moja keva i ona to tako radi tako da kada sam bio tinejdzer bas sam se lepo hranio, za razliku od mog caleta koji bi uvek pristedeo na hrani prvo (zato i jeste zgoljavko, pa ga zezam)

E sad dobra vest je ta da snagasi i ne gledaju toliko za hranu kao bilderi - JER NJIMA NIJE VAZNO DA IM SE IDE TRBUSNJACI!
Svaka hrana ima odredjeni broj kilodzula - sto znaci koliko energije daje telu!
Sto vise uneses kilodzula to ce telo imati vecu energiju da bi ispoljilo sto vecu snagu! Tako da oni mogu da krkaju i UH i masti ma sve zivo, naravno i brdo proteina jer ipak proteini izgradjuju misice i uvecavaju ih, mast i UH daju energiju za rad tih velikih misica!
===========================

Powerlifteri, strongmeni i sl su isti kao i bilderi tj isto izgledaju kao oni, bez obzira sta drugi pricali, samo kada bi im se oduzela ona mast preko misica!
Kada bi strongmen uzeo da se "isece" i izdefinise bio bi isti kao i bodibilder.....Zaboga pa ne dizu onolika kola i kamione SALO I NEKA TAMO SNAGA.....Ne , snaga su misici, oni dizu i rade! Ne moze neki zgoljavko sa prevelikim salom da podigne nesto tesko ako nema prevelike misice, NE POSTOJI SNAGA KAO FILOZOFIJA, SNAGA DOLAZI IZ VELIKIH MISICA!

E sada ljudi misle zbog onog sala koji imaju snagasi da oni nemaju misice, ali zapravo i oni imaju ogromne misice koji se SKRIVAJU ISPOD ONOLIKOG SALA I VODE!
a bodibilderi zapravo i nisu toliko veliki kada su u jakni ili dzemperu, niko ne bi rekao da idu u teretanu (ne mislim na one hard-core bildere sa Olimpije, steroidase) ali kada se skinu TO E VIZUELNA-OPTICKA VARKA DA SU PREVELIKI JER SU SKLADNO I SIMETRICNO URADJENI PA TO DELUJE "PREVELIKO" A ZAPRAVO NIJE!

Svako zna da mu je ruka veca dok je debeo , ali kada se izdefinise do bola njemu je ruka 2 puta tanja ali kada je stegne izleti rame, triceps a napred biceps i to vizuelno izgleda ogromno, a ranije kad stegne ruku nema nista da "izleti" samo se vidi masivnost i balvanast oblik ruke......

E sad, i bilderi su veeeeoma jaki! U vansezoni! Ali oni za mesec 2, preobrate telo do nemogucih granica.....Cak ne piju ni vodu neko sisaju led jednom dnevno.....Meni je to zamlacivanje......Od takvog nacina zivota njima mnoooogo padne snaga pa cak nemaju snagu ni da stoje pa su se neki tako onesvescivali na sceni dok poziraju.....Da bi napravili natprosecnu definiciju ili telesnu mast ispod 8% oni zrtvuju snagu!
Zato oni nemaju toliko snage, ali su opet jaci od svih ostalih sportista E SAD ODATLE JE PROISTEKLA PREDRASUDA DA SU BILDERI "NAPUMPANI A VEEEEOMA SLABI, A NJIHOVI MISICI SE ZAMISLJAJU KAO NEKI BALONI KOJI SU NADUVENI I AKO IH UBODE IGLICOM ONI CE SE IZDUVANI I PUCI"....

eto nadam se da sam ti pomogao, mada ovo je velika tema...

Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.