Busan bazen ili kondezacija.

aleksandarkg83

Početnik
Poruka
3
Dobro vece. Prvi put objavljujem nesto na ovom forumu pa se nadam da ce se naci neko da mi pomogne. O cemu se zapravo radi... Imam Intex bazen sa metalnom konstrukcijom dimenzija 3.66m x 0,76m, prosle godine jesve bilo super, posle sezone pazljivo spakovan kao fabricki pakovan. Sada sam ga ponovo namontirao, podloga je izuzetno ravna betonska, ispod bazena da se ne bi probusio mozda nekim sitnim kamencicem od betona stavio sam nesto slicno kao etison, tepih, cebe i sl, preko toga najlon i onda bazen. Prilikom punjenja bazena primetio sam da se javlja neka voda u manjoj kolicini na najlonu ispod bazena a bazen se napunio svega nekih 15-tak cm. Kako da ustanovim da li je bazen negde busan ili da li je moguce da se javi neka kondenzacija ispod bazena posto sam stavio najlon? Ako je bazen busan na koji nacin da otkrijem gde je busan? Hvala unapred na pomoci.
 
Evo par slika, ne znam koliko se moze videti voda po obodu ispod bazena, a ispod samog dna verovatno ima vise vode
 

Prilozi

  • 20190617_215951.jpg
    20190617_215951.jpg
    49,7 KB · Pregleda: 158
  • 20190617_215946.jpg
    20190617_215946.jpg
    42,5 KB · Pregleda: 134
  • 20190617_215939.jpg
    20190617_215939.jpg
    44,3 KB · Pregleda: 132
Ponekad zapitam sam sebe kuda ide ovaj svet....
Otvori covek temu da pita kako da otkrije da li je probusio bazen,reci da se zajebavas... :dash:
Ako je nesto probuseno a u tome necemu se nalazi voda,onda se pojave mehurici u vodi i lepo se vidi gde je rupa...
Vazno da se ti pravis pametan, a vidi se i koliko si pametan. Da je problem lak kao sto ti mislis, sigurno ne bih postavljao temu i trazio pomoc, mehurici se nikako ne mogu pojaviti jer je veca gustina i pritisak vode od vazduha, i vazduh nikako ne moze da udje u vodu da bi se pojavili mehurici.. A da bi se uverio pametnjakovicu uzmi obicnu kesu napuni je vodom gde staje mozda 2-3L vode, probusi iglom pa vidi da li ce ti se pojaviti mehurici, ili ce samo voda iscuriti kroz probusenu rupicu...
 
Pa ako ti je podloga mokra,moguce i da tezina vode u bazenu cedi iz njih visak.Ostaje ti ili da cekas da vidis hoce li prestati ili da ga praznis pa da trazis rupu...
Mada na slikama deluje kao da je najlon ceo,ne bi mogla voda iz cebeta da tek tako tu curi...
Kondenzacija nije sigurno,mnogo je vode a ne bi se pojavila sa te strane,nego izmedju najlona i cebeta/tepiha sta god.
 
Evo par slika, ne znam koliko se moze videti voda po obodu ispod bazena, a ispod samog dna verovatno ima vise vode
Ako je to spolja,uzmi sapun i napravi gustu sapunicu na tom mestu,a mogao bi odmah preko toga dge je vlazno.Ako se na sapunici pojavi klobuk,onda je busan,ako ne,onda je to neki kondez.Pogotovo ako sipas hladnu vodu u njega,a bazen drzis na toplom.
 
Verovatno je kondenzacija i slazem se sa miskom oko testiranja bazena sapunicom, mada ne vidim neki poseban razlog, ako to nije previse vode. Ostavis ga sa tom kolicinom vode da se temperatura izjednaci ( jedan dan na suncu)
po kolicini vode koja se pojavi znaces da li curi ili je kondez....
 

Back
Top