Копредседавајући групе Зелених у Европском парламенту Бас Еикаут најавио је да ће се одмах повући са места посланика у ЕП након што је признао да је био у вези која "није била прикладна за функцију коју је обављао".
"Након дуго размишљања, данас сам одлучио да поднесем оставку на место посланика Европског парламента за ПРО и на место копредседника Европске зелене групе", написао је он у саопштењу објављеним на друштвеним мрежама. Како је додао критички је размишљао о сопственим поступцима у протеклом периоду.
"Имао сам везе које нису одговарале функцији коју обављам. Није требало то да урадим и преузимам одговорност за то", навео је Еикаут у саопштењу. Бриселски Политико је објавио прошле недеље да је Еикаут (49) страначким колегама открио да је у вези са Леном Шилинг (25), најмлађом посланицом Европског парламента. Недуго затим огласила се и група Зелених у ЕП и саопштила да поштује и разуме Ајкхаутову одлуку да поднесе оставку.
"Веома озбиљно схватамо све наводе о кршењу кодекса понашања. Професионално, отворено радно окружење је неопходно за све и наша група је поступила у складу са тим. Наставићемо да радимо на изградњи културе поштовања, поверења и отворености на радном месту", саопштили су Зелени. У међувремену, Еикаутов портпарол изјавио је да "оставка није повезана са односом Лене Шилинг и Баса Еикаута".
https://www.politika.rs/scc/clanak/...avku-zbog-ljubavne-veze-sa-mladom-koleginicom
Форумаши и форумашице све пратите, све коментаришете (одбијам да означим да не заборавим неког,ви ћете се пронаћи) те што је овај човек дао оставку,иде ли на боље место за боље паре?
"Након дуго размишљања, данас сам одлучио да поднесем оставку на место посланика Европског парламента за ПРО и на место копредседника Европске зелене групе", написао је он у саопштењу објављеним на друштвеним мрежама. Како је додао критички је размишљао о сопственим поступцима у протеклом периоду.
"Имао сам везе које нису одговарале функцији коју обављам. Није требало то да урадим и преузимам одговорност за то", навео је Еикаут у саопштењу. Бриселски Политико је објавио прошле недеље да је Еикаут (49) страначким колегама открио да је у вези са Леном Шилинг (25), најмлађом посланицом Европског парламента. Недуго затим огласила се и група Зелених у ЕП и саопштила да поштује и разуме Ајкхаутову одлуку да поднесе оставку.
"Веома озбиљно схватамо све наводе о кршењу кодекса понашања. Професионално, отворено радно окружење је неопходно за све и наша група је поступила у складу са тим. Наставићемо да радимо на изградњи културе поштовања, поверења и отворености на радном месту", саопштили су Зелени. У међувремену, Еикаутов портпарол изјавио је да "оставка није повезана са односом Лене Шилинг и Баса Еикаута".
https://www.politika.rs/scc/clanak/...avku-zbog-ljubavne-veze-sa-mladom-koleginicom
Форумаши и форумашице све пратите, све коментаришете (одбијам да означим да не заборавим неког,ви ћете се пронаћи) те што је овај човек дао оставку,иде ли на боље место за боље паре?


