Bulevar Peka Dapčevića u Beogradu

a namestaj crven ko krv sa kozare a na ponjavi na kaucu izvezen rucno srp i cekic sa pogledom na tv i sustiklu na kojoj se venecijanska gondola divi izbeldeloj slici najvoljenijeg sina nasih naroda :hahaha:

- - - - - - - - - -

marlon nikada nije bio klon gdjo....

:hahaha:

images

Ма не, боља је била нацистичка окупација.

Докле ћете, бре, више, ви нацољупци овде да ширите свој отров?
И онда се ти увредиш када кажемо за тебе да си илегална скојевка. :roll: Какав је то нацизам, ако кажемо да смо морали да сачувамо пакт са Хитлером, ради спашавања нашег народа, као и наших лојалних грађана, међу које убрајам и Јевреје.
А са друге стране, савез са Немцима нам је омогућавао да добијемо дозволу за освету над онима коју су то заслужили, као их данас називају фактор нестабилности, дакле да чистимо државу, као што су радили неки четници.

Није у реду што ју је добио Коча Поповић, поготово што је тиме преименована Загребачка, још из пре Другог св. рата тако именована.
Ја немам ништа против да остане загребачка, ако је то првобитни назив, али ако није онда треба да се врати стари назив, а не да се још калеми неки комунистички назив.

И онда се ти увредиш када кажемо за тебе да си илегална скојевка. :roll: Какав је то нацизам, ако кажемо да смо морали да сачувамо пакт са Хитлером, ради спашавања нашег народа, као и наших лојалних грађана, међу које убрајам и Јевреје.
А са друге стране, савез са Немцима нам је омогућавао да добијемо дозволу за освету над онима коју су то заслужили, као их данас називају фактор нестабилности, дакле да чистимо државу, као што су радили неки четници.
Наравно да се увредим, јер то је лаж и подла инсинуација, пребацивати то мени, која сам се у време Тита против њега борила, и била антикомуниста на прави начин и кад је то имало смисла...

Једно је што смо заиста морали сачувати пакт, то је био најмање лош потез у датом тренутку.

Али сасвим је друга ствар пошто смо већ били нападнути и окупирани.

Онда је свака сарадња с тим окупатором за осуду, јер значи учешће и подржавање убијање хиљада Срба. (Изузетак некакав може бити сарадња четника и Италијана, али и то треба разумети у контексту).

Ја немам ништа против да остане загребачка, ако је то првобитни назив, али ако није онда треба да се врати стари назив, а не да се још калеми неки комунистички назив.
То је назив од пре рата, како рекох.

Наравно да се увредим, јер то је лаж и подла инсинуација, пребацивати то мени, која сам се у време Тита против њега борила, и била антикомуниста на прави начин и кад је то имало смисла...

Једно је што смо заиста морали сачувати пакт, то је био најмање лош потез у датом тренутку.

Али сасвим је друга ствар пошто смо већ били нападнути и окупирани.

Онда је свака сарадња с тим окупатором за осуду, јер значи учешће и подржавање убијање хиљада Срба. (Изузетак некакав може бити сарадња четника и Италијана, али и то треба разумети у контексту).

То је назив од пре рата, како рекох.

Милунка, све што има везе са југославијом, уз можда пар изузетака, треба уклонити. Југославија је најкрвавија грешка коју су направили они који су водили Србе и зато сваког ко ради неке носталгије ил нечег другог тражи те улице и пати за југославијом треба посматрати или као отвореног непријатеља Срба тј непријатеља њиховог биолошког опстанка, буквално, или га посматрати као дезинформисаног збуњеног човека којег треба упутити и презентовати му податке колико скупо је југославија коштала Србе. На крају крајева, ни у зг ни у било ком другом граду бивше југославије не постоји београдска улица, зашто би Београд имао нпр зг улицу и слично? Треба у тим стварима, ако већ неће да се упознају са историјом југославије, онима који се залажу за те улице објаснити шта је реципроцитет и обавезно им подвући његову важност.

Милунка, све што има везе са југославијом, уз можда пар изузетака, треба уклонити. Југославија је најкрвавија грешка коју су направили они који су водили Србе и зато сваког ко ради неке носталгије ил нечег другог тражи те улице и пати за југославијом треба посматрати или као отвореног непријатеља Срба тј непријатеља њиховог биолошког опстанка, буквално, или га посматрати као дезинформисаног збуњеног човека којег треба упутити и презентовати му податке колико скупо је југославија коштала Србе. На крају крајева, ни у зг ни у било ком другом граду бивше југославије не постоји београдска улица, зашто би Београд имао нпр зг улицу и слично? Треба у тим стварима, ако већ неће да се упознају са историјом југославије, онима који се залажу за те улице објаснити шта је реципроцитет и обавезно им подвући његову важност.
Не треба никада тако хистерично и грозничаво гледати на сопствену прошлост.

Овде се не ради о "патњи" нити "носталгији", већ о озбиљном и одговорном односу према тој прошлости.

Историографски хладно и научно истраживати чињенице.

Ја само на томе инсистирам све време

Наше осећање родољубља и љубав према Србији је нешто друго.

Но, баш управо због те љубави, треба инсистирати на што објективнијем приступу, и што прецизнијем и конкретнијем опису сваког догађаја, процеса, и личности.

Навијањем, нарочито оним којег води дневна политика, ништа нећемо добро постићи.

Једна од чињеница каже, рецимо, да Југославија није "грешка", јер није ни било могућности избора за нашу тадашњу политичку елиту какву ће државу направити.

Сем тога, како лепо рекох, онима уистину национално свесним Србима никакве Југославије нити "југословенства" нису могли нашкодити.

Ко је био свестан Србин, остао је то увек.

А уклањањем нечега, лични проблеми неће нестати.

A da li znate kako su mu ovdašnji (SRB) partizani smislili stih?

"Iako je španski borac, drug je Peko Crnogorac"

Pa, Peko ima baš značajnu biografiju, za razliku od brigada koje su formirane mesec dana pre oslobođenja, i on jeste učestvovao u operaciji oslobađanja Beograda, jeste uhvatio gen. Lera, to je sve činjenica.
Peku su oba brata stradala od IB-a, tako da, on je i tu ispunjavao sve uslove za pravog komunistu...

Partizani lose odradili posao posle rata.

Tito pomilovo cetnike.

Da je Tito bio ustasa - odavno cetnika vise ne bi bilo.

"- Po oslobođenju, krajem 1944. godine, bila je strašna hladnoća. U niškom Zavodu dnevno je streljano oko 100 ljudi koji su uhapšeni kao četnici ili njihovi simpatizeri. Za 52 dana ubijeno je oko 5.000 ljudi, uglavnom iz leskovačkih, poljaničkih i kuršumlijskih sela. Lično sam ih zatrpavao u jame - počinje priču Jovan o stavljanju krvave tačke na završetak građanskog rata, 1945. godine."

Ponovo cemo vas najuriti u Australiju i Cikago sa Putinom na celu! :per:

Ма кога ти да најуриш, ти си обичан дезертер, чим се запуца ти одма бежиш. ;)

А што се тиче Путина, ево шта он каже о комунизму:

"Komunizam je put u ćorsokak, daleko od mejnstrima civilizacije"
http://pages.uoregon.edu/kimball/Putin.htm

Partizani lose odradili posao posle rata.

Tito pomilovo cetnike.

Da je Tito bio ustasa - odavno cetnika vise ne bi bilo.
POSLE teksta o hapšenju majke, žene i ćerke Nikole Kalabića u maju 1945. godine na Zelengori i ubistvu njegovog petnaestogodišnjeg sina, našoj redakciji javio se veliki broj čitalaca. Mnogi su se tek sada, posle decenija ćutanja, osmelili da traže informacije ili da svedoče o stradanju pripadnika ravnogorskog pokreta i njihovih porodica.

- Pokušavam da saznam gde je i kako je stradao moj otac Petar, major Jugoslovenske vojske u otadžbini - ispričao nam je Zoran Rajković, jedan od mnogih čitalaca sa sličnom pričom. - Majka je 1945. dobila papirić na kom je pisalo da je ubijen u Bosni i to je sve. Imao sam sedam godina kad sam poslednji put video oca, ali sve češće mi se u misli vraća njegov lik.

Nadu da je još uvek moguće pronaći grobove hiljada ljudi koji se u arhivama vode kao "nestali" probudila su svedočenja koja je čuo i zapisao protojerej stavrofor Radoslav Ostojić. On je od 1970. do 1990. bio paroh na području istočne Bosne, gde je 1945. posle neuspešnog pokušaja proboja, po podacima Udbe, streljano oko 9.000 ljudi, pripadnika JVuO i civila. Procene novijih istraživača pominju od 10.000 do čak 25.000 ubijenih.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.293.html:417268-Traze-ostatke-predaka-na-Zelengori

Ja se zaista divim svima onima koji uspostavljanje 40-godišnje komunističke diktature i strahovlade doživljavaju kao "oslobođenje", ali ja to tako ne vidim i nikad neću moći da vidim.

Nije dobro pobedilo zlo, nego je veliko zlo pobedilo još veće i čudovišnije zlo. Ni komunistička diktatura nije bila sasvim crna, bilo je tu i nekih dobrih stvari, ali ono čega definitivno nije bilo, nije bilo te slobode o kojoj se govori.

20. oktobar treba obeležavati kao dan isterivanja nacista. Potomci i simpatizeri partizanske vojske treba taj dan da slave kao dan svoje pobede, ali taj jubilej bi trebalo što pre okarakterisati kao praznik određene grupe (kao što i LGBT populacija ima svoje praznike i parade), a ne kao praznik čitavog grada i svih građana.

Ja se zaista divim svima onima koji uspostavljanje 40-godišnje komunističke diktature i strahovlade doživljavaju kao "oslobođenje", ali ja to tako ne vidim i nikad neću moći da vidim.

Nije dobro pobedilo zlo, nego je veliko zlo pobedilo još veće i čudovišnije zlo. Ni komunistička diktatura nije bila sasvim crna, bilo je tu i nekih dobrih stvari, ali ono čega definitivno nije bilo, nije bilo te slobode o kojoj se govori.

20. oktobar treba obeležavati kao dan isterivanja nacista. Potomci i simpatizeri partizanske vojske treba taj dan da slave kao dan svoje pobede, ali taj jubilej bi trebalo što pre okarakterisati kao praznik određene grupe (kao što i LGBT populacija ima svoje praznike i parade), a ne kao praznik čitavog grada i svih građana.

Razlog je sebičnost .Mnogi Nemci će reći za Vermaht da je to bila vojska kao i svaka druga a za Hitlera da je sagradio prvi autoput.Šta se za to vreme dešavalo drugima,njih ne interesuje.

Poslednja izmena:

Ево још једног нацољупца....

Ево још једног нацољупца....

???

Slušam dr. Stefanovića na "proslavi" kako govori da tekovine antifašizma ne smemo zaboraviti. Kakav doktorat, takva i poruka naciji. I neka mi neko kaže da forsiranje anti-ideologija umesto afirmativnih može drugačije da deluje na ljudski mozak osim da razmišlja isključivo u oprečnim kategorijama. Ja nisam "nacoljubac", moja ideologija je ideologija poštenja, morala i intelektualne slobode, a oni koji su doneli "oslobođenje" jednako su ugazili i oskrnavili sva ta tri ideala kao i nacisti. Ako formulacija "veliko zlo pobedilo još veće zlo" nije dovoljno jasna, ona znači da "nacoljubac" uopšte ne ljubi naciste, nego ih smatra većim zlom od komunista, ali ne pristaje da mu neko komuniste i komunizam potura kao neko dobro.

Ako vredi govoriti...

Back