Bulevar će se širiti od "Cvetka" do Malog Mokrog Luga

doppler

Poznat
Moderator
Poruka
9.841

JOŠ DVE KOLOVOZNE TRAKE I TROTOARI Bulevar će se širiti od "Cvetka" do Malog Mokrog Luga​

Odustaje se od plana da se privremeno deo bulevara od "Cvetka" do Ustaničke obnovi u postojećoj regulaciji. – Pre rekonstrukcije tog dela mora da se eksproprišu brojni objekti mahom sa desne strane, gledano iz pravca centra

Izmena PDR-a zbog proširenja​

Deo od Ustaničke ka Malom Mokrom Lugu takođe će biti proširen sa po dve kolovozne trake po smeru, ali se na tom potezu neće ugrađivati tramvajske šine, potvrđuje za naš list Marko Stojčić, glavni gradski urbanista. Kako precizira, zbog toga će se na sednici Skupštine grada, koja je planirana za polovinu februara, naći izmene Plana detaljne regulacije (PDR) za deo od Ustaničke do Malog Mokrog Luga.

zaZk9kpTURBXy83NGJlYjRlM2JkM2JhY2ZjMWNhMTc0NDM2MjljYWFkOS5qcGeRkwLNAf4A3gABoTAB
FOTO: SEKRETARIJAT ZA INFORMISANJE / USTUPLJENE FOTOGRAFIJE
Ovim bi trebalo konačno da bude stavljena tačka na strepnje Zvezdaraca da se odustaje od godinama planiranog širenja Bulevara kralja Aleksandra od "Cvetka" do Ustaničke. Bojazan se pojavila kada je raspisan tender za izradu tehničke dokumentacije za obnovu tog dela bulevara, ali u postojećoj regulaciji.

Ovo nije loše, odustali su od bacanja para za renoviranje šina , a već planiraju proširenje u malom mokrom...
tako da bi ovaj deo ostao usko grlo...
Još kada bi produžili Ustaničku do Mirijeva da olakšaju malo Mirijevcima ŠPIC ne bi bilo loše.
Ne znam sa koje će strane širiti dosta zgrada se izgadilo na šinama......


https://www.blic.rs/vesti/beograd/j...e-se-siriti-od-cvetka-do-malog-mokrog/957egvd
 
Cisto da se zna, to su izboksovali zli drugosrbijanci iz ''Po meri metro'' i ''NDM BGD''.

Dok su se za to vreme razni ceraci, lignjoslavi, cirkarovici, budjave brade, kobici i ostali apostoli patriJotizma bavili beskorisnim glupostima tj. ispravljanjem krivih Drina po udobnim BG salonima i visedecenijskim ogovaranjem svakoga ko nije kao oni.
 
Poslednja izmena:
Još se ne zna precizno kada će početi posao na terenu, ali kada se u obzir uzme i izrada dokumentacije i proces eksproprijacije, dolazak majstora ne treba očekivati pre sledeće godine. Ali, napominje Stojčić, gledaće se da se u dahu obnovi i proširi ceo potez od Cvetkove pijace do Malog Mokrog Luga, da ne bude velikog razmaka između radova na dve deonice bulevara.
 
Nasušna je potreba da se Bulevar proširi na toj deonici, onaj deo kod okretnice sa Ustaničkom je horor, pogotovo u vreme špica.

Ali kako radikali rade, to će da traje bar 3-4 godine, koštaće 5 puta više nego što treba i biće urađeno ko *****
Za vreme Zlog Djilasa, onaj deo bulevara od Cvetka do Sv. Marka je uradjen za 3-4 meseca, tacno do 1. septembra, kada je i bio krajnji rok.

I dan-danas izgleda evropski i svetski, a kockice i ostali mobilijar se drze kao da je bulevar radjen pre par meseci.
 
Cisto da se zna, to su izboksovali zli drugosrbijanci iz ''Po meri metro'' i ''NDM BGD''.

Dok su se za to vreme razni ceraci, lignjoslavi, cirkarovici, budjave brade, kobici i ostali apostoli patriJotizma bavili beskorisnim glupostima tj. ispravljanjem krivih Drina po udobnim BG salonima i visedecenijskim ogovaranjem svakoga ko nije kao oni.

kolko para su dobili za loviranje?
ovo je POSLEDNJE što Beogradu SADA treba.
ovo će koštati ko budžet Kragujevca i Kraljeva.
treba....treba mnogo toga, al po redu....ovo je besmisleno sada.
 
Tramvajske šine na toj deonici su propale i svakako moraju da ih rade, nije nemoguće da im se omake pa urade kako treba.
na onoj slici u uvodnom postu je pored cvetkove pijace i na tom delu jos i moze jedna dodatna traka da se uradi ali kako na desnoj strani gde su kucice jedna pored druge i radnjice u privatnoj svojini pored kojih šine prolaze malte ne na 2 metra
inace sam za to da se sredi taj deo Bulevara koji je moja omiljena ulica u Beogradu
meni je bilo logicno i ocekivala sam da se to uradi kada se radio Bulevar ..
 
Moraće da ruše deo tih kućica i radnji kako je predviđeno planom od pre 50 godina, od tada taj deo nije građevinska zona
i sve što je građeno tu nije legalno a opet sve nelegalno što je pravljeno pre 20 godina postaje legalno z:mrgreen:
Nude oko 1800e po kvadratu što je po meni vrlo dobro.
tako vec može ..da plate ljudima one kuce i placeve pa da poruše i prošire
 

Back
Top