Bugarski političar: Srbija nam nije dorasla

on je bugarski politicar koliko sam ja jevrejski premijer....

Zna se za koga radi neko ko nosi ime Solomon Pasi

Za Bugare sigurno ne....
Moguće. On i otvoreno zastupa interese Natoa. Da li su to i interesi Bugarske? Neki u Bugarskoj kažu da jesu a neki kažu da nisu. Čovek je rođen u Plovdivu. U Plovdivu je nekada postojala velika jevrejska zajednica. Ima bugarsko državljanstvo. Tako da se može reći da je bugarski političar. Njegovo političko ubeđenje je njegovo pravo. Nije predstavnik vlasti u Bugarskoj niti je na nekoj državnoj funkciji.
 
Balkansko ludilo.. :hahaha: Brod ludaka. Dok se političari međusobno prozivaju preko medija danas u Dimitrovgradu sledeća situacija.

http://www.politika.rs/scc/clanak/442726/Unapredenje-vojne-saradnje-Srbije-i-Bugarske

Унапређење војне сарадње Србије и Бугарске
Generali-Cvetkovic-i-Ilijev-Srbija-Bugarska-politika.rs.jpg

заменик начелника Генералштаба Војске Србије генерал-мајор Петар Цветковић састао се у Димитровграду са замеником начелника Штаба одбране Бугарске aрмије генерал-потпуковником Димитром Илијевим, саопштила је Војска Србије.

Овом приликом су размењена искуства по питању мигрантске кризе и сагледане су могућности за унапређење билатералне војне сарадње у наредном периоду.

Закључено је да је потребно наставити са разменом информација од значаја за превентивно деловање и заштиту грађана, мира и стабилности наших држава и региона.

По питању билатералнe војне сарадње је констатовано да Војска Србије и Бугарскa армија имају најразвијенију сарадњу у области обуке што потврђује велики број међународних вежби у којима заједнички учествују, а само у овој години припадници двеју војски су учествовали на пет међународних војних вежби.

За проверу оспособљености јединица од великог је значаја заједничко гађање циљева у ваздушном простору који ракетне јединице за противваздухопловна дејства изводе на полигону „Шабла“ у Бугарској.

Договорено је да се у наредном периоду настави са унапређењем војно-војне сарадње кроз активности од обостраног интереса.
 
Bugarska je dosta napredovala od kada je ušla u EU. Zaboravljaš da je Bugarska bila zatvorena više od pedeset godina u jednom lošem sistemu koji je ekonomski unazadio za dvesta godina.
Nego kako rekoh juče je Borisov bio kod Trampa i po vestima koje čitam u bugarskoj štampi nisu konkretno razgovarali o Balkanskom toku već okvirno o diversifikaciji tržišta gasa, gasnom čvorištu Balkan u Bugarskoj, gasnoj konekciji Bugarske i Grčke ,gasnoj konekciji Bugarske i Srbije i objektu za isporuku tečnog gasa u luci Aleksandropulos u Grčkoj. Izgleda da je Balkanski tok prećutno dobio podršku od Trampa. Ali videćemo narednih dana da li je to tako.
https://www.24chasa.bg/
Image_7911401_124.jpg
Stičem utisak da tebi ili Bugarskoj nije u interesu taj Turski tok.
?
 
Bivši ministar spoljnih poslova Bugarske, predsednik Atlantskog saveta Solomon Pasi, rekao je da Srbija još nije u poziciji da kritikuje bugarsku politiku.

Pasi je prokomentarisao izjavu predsednika Odbora za Kosovo i Metohiju Skupštine Srbije Milovana Drecuna, koji je rekao da je Bugarska umešana u aktuelnu obaveštajnu aferu u Srbiji. Prema rečima bivšeg bugarskog ministra, prisustvo Bugarske u Srbiji je neophodno zbog ruskog uticaja u toj zemlji.

– Mi moramo da budemo tamo. Najveći ruski špijunski centar nalazi se u Nišu, na 30 kilometara od Bugarske – istakao je Pasi, prenosi „Nova“.

Pasi se oglasio i povodom komentara srpskog ministra odbrane Aleksandra Vulina da Bugarska ume da dopusti da joj drugi biraju prijatelje i neprijatelje, a Srbija to ne dopušta. On je podsetio da je Bugarska članica NATO-a, Evropske unije, kao i da će uskoro postati članica Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj.

– Bugarska je daleko ispred Srbije. Srbija još nije zemlja koja nas može ocenjivati. Oni nam, takoreći, još nisu dorasli. Međutim, to nas ne sprečava da održavamo dobre odnose. Takođe apelujem na bugarsku obaveštajnu službu da bude veoma obazriva kada je reč o Srbiji, i da poveća tamo svoje prisustvo, jer je to neophodno – zaključio je Pasi.

https://www.vesti-online.com/bugarski-politicar-srbija-nam-nije-dorasla/

Nastavlja se medijski rat medju Bugarske i Srbije,meni to ide cak preterano.
Ceo Balkan je mnogo porastao inace :D
 
Nisam ja ni rekao da je u Bugarskoj sjajno. Ali jesu napredovali od kada su ušli u EU. To je vidljivo. Ovi što dolaze u Dimitrovgrad i u ostale delove Srbije su uglavnom iz nižih slojeva društva i dolaze uglavnom zato što im je ovde jeftinije nego u Bugarskoj i naravno zbog sličnosti dva naroda. Ne možeš samo na osnovu tih nižih slojeva društva generalizovati celo društvo. Da, dolaze u Dimitrovgrad u velikom broju naročito na Dane Caribrodske Šušenice i kupuju većinom suhomesnato i sireve. Posećuju i Pirot, Niš, Leskovac, Beograd. Evo pre nekoliko dana su bili Dani Caribrodske Šušenice i posećenost je oborila sve rekorde.

Fino. Nisam znao da je istočna Srbija gurmanski kraj. Imaju izgleda dobar izbor od kobasica do sireva.
 
Stičem utisak da tebi ili Bugarskoj nije u interesu taj Turski tok.
?
Ne znam po čemu stičeš taj utisak? Pre svega ja kao pojedinac kao i svaki drugi pojedinac nisam neki faktor pa da meni ne odgovara ili odgovara Turski tok odnosno Balkanski tok kako ga u Bugarskoj zovu. Mogu samo da imam svoje lično mišljenje kao i povodom bilo čega. A moje lično mišljenje je da nam je svima potreban Balkanski tok. Diversifikacija nabavke gasa nam svima na Balkanu može biti samo od koristi. Mislim da se moje mišljenje slučajno poklapa i sa mišljenjem zvaniče Bugarske. Bugarska je trpela veoma velike pritiske pre svega od Amerikanaca a pretpostavljam i od Britanaca i Nemačke da Balkanski tok ne prođe kroz njenu teritoriju. Ali istrpela je sve pritiske, čini mi se uspela da na najbolji način sprovede svoj interes u delo a i interes Srbije a istovremeno zadovoljila i američke interese priključkom preko Grčke na gasovod koji sprovodi azerbejdžanski gas i budućim priključkom na gasovod u luci Aleksandropolis. Videćmo šta će se posle ovog sastanka Borisova i Trampa desiti ali za sada nema nikakvih naznaka da je Tramp zahtevao prekidanje projekta gasovoda Balkanski tok kroz Bugarsku.
 
Ne znam po čemu stičeš taj utisak? Pre svega ja kao pojedinac kao i svaki drugi pojedinac nisam neki faktor pa da meni ne odgovara ili odgovara Turski tok odnosno Balkanski tok kako ga u Bugarskoj zovu. Mogu samo da imam svoje lično mišljenje kao i povodom bilo čega. A moje lično mišljenje je da nam je svima potreban Balkanski tok. Diversifikacija nabavke gasa nam svima na Balkanu može biti samo od koristi. Mislim da se moje mišljenje slučajno poklapa i sa mišljenjem zvaniče Bugarske. Bugarska je trpela veoma velike pritiske pre svega od Amerikanaca a pretpostavljam i od Britanaca i Nemačke da Balkanski tok ne prođe kroz njenu teritoriju. Ali istrpela je sve pritiske, čini mi se uspela da na najbolji način sprovede svoj interes u delo a i interes Srbije a istovremeno zadovoljila i američke interese priključkom preko Grčke na gasovod koji sprovodi azerbejdžanski gas i budućim priključkom na gasovod u luci Aleksandropolis. Videćmo šta će se posle ovog sastanka Borisova i Trampa desiti ali za sada nema nikakvih naznaka da je Tramp zahtevao prekidanje projekta gasovoda Balkanski tok kroz Bugarsku.
Prošli put ste sve zaustavili.Zato kažem.
 
Fino. Nisam znao da je istočna Srbija gurmanski kraj. Imaju izgleda dobar izbor od kobasica do sireva.

Kako nije? Ovde se oduvek dobro jelo. Mada bih ja rekao da smo mi jugoistočna Srbija a ne istočna. Dimljenje šušenice tj. pečenice se ovde tradicionalno proizvode. Kiselo mleko koje se pravi od neobranog mleka je takođe specijalit ovog kraja. Od Dimitrovgrada do Niša nemaju tradiciju pravljenja kajmaka. Zbog toga sva mlečna mast ide u kiselo mleko i to mu daje izuzetan ukus. Vrlo kvalitetni ovčiji, koziji i kravlji sirevi i kačkavalj su takođe tradicija ovog kraja. Ostalo dimljeno meso kao što su slanina, peglane kobasice ili kako ih Bugari zovu lukanka, roštilj kobasice, dimljeni vrat itd.. Sprža takođe. Sprža je nešto slično čvarcima ili duvan čvarcima ali ima i malo mesa i izmešana sa mašću. Preliveni kačamak sa spžom i ili sa sirom ili maslom je veoma ukusan specijalitet iz ovog kraja. Zatim vurda. To je mlečni specijalitet. Neka vrsta usitnjenog sira. Ako se stavi sa paprikama da odstoji nema ništa lepše. Tu je i ljutenica, ajvar, pinđur, med, dobra rakija najviše od šljive itd.
 
Prošli put ste sve zaustavili.Zato kažem.
Jeste zaustavljeno. Bojko Borisov reče da je zbog korupcije ali ja mislim i da je zbog pritisaka spolja. Bojko je čini mi se sada na neki način odigrao mnogo bolje. Zadovoljio je i drugu stranu tako što istovremeno pravi i gasovod prema Grčkoj kroz koji će proticati azerbejdžanski a u budućnosti i američki, izraelski, katarski a čini mi se i egipatski gas preko luke Aleksandropolis i izjavio ko da jeftinije gas od njega kupujemo. Zadovoljio je uslov da uradi diversifikaciju snabdevanja gasom i zadovoljio je uslov da kroz gasovod može da protiče bilo koji gas a ne isključivo od jednog nabavljača. Moje mišljenje je da je ovo ispalo mnogo bolje po sve na Balkanu. U prvoj varijanti bi bili zavisnici samo od jednog prodavca gasa a ovako ne.
 
Nazalost, ovo je istina. Srbija uvek kaska nekoliko koraka za Bugarima. Medjutim, ovo ne treba bukvalno shvatiti, jer je Bugarin taj koji se uvek nalazi iza ledja, dakle Srbija je iza Bugarske, ali je Bugarska uvek iza ledja Srbije. Time-space is a flat circle. Oni malo inteligentniji clanovi Mense razumece sta htedoh reci.
 
Kako nije? Ovde se oduvek dobro jelo. Mada bih ja rekao da smo mi jugoistočna Srbija a ne istočna. Dimljenje šušenice tj. pečenice se ovde tradicionalno proizvode. Kiselo mleko koje se pravi od neobranog mleka je takođe specijalit ovog kraja. Od Dimitrovgrada do Niša nemaju tradiciju pravljenja kajmaka. Zbog toga sva mlečna mast ide u kiselo mleko i to mu daje izuzetan ukus. Vrlo kvalitetni ovčiji, koziji i kravlji sirevi i kačkavalj su takođe tradicija ovog kraja. Ostalo dimljeno meso kao što su slanina, peglane kobasice ili kako ih Bugari zovu lukanka, roštilj kobasice, dimljeni vrat itd.. Sprža takođe. Sprža je nešto slično čvarcima ili duvan čvarcima ali ima i malo mesa i izmešana sa mašću. Preliveni kačamak sa spžom i ili sa sirom ili maslom je veoma ukusan specijalitet iz ovog kraja. Zatim vurda. To je mlečni specijalitet. Neka vrsta usitnjenog sira. Ako se stavi sa paprikama da odstoji nema ništa lepše. Tu je i ljutenica, ajvar, pinđur, med, dobra rakija najviše od šljive itd.
Idemo kod vas u tzv Istočnoj Srbiji jer se osećamo kao kod kući.
 

Back
Top