Бугарска одустаје од руског гаса!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
174.636
postoji li neka pravna klauzula u ugovoru koja bi stranu koja krsi ugovor kostala milijarde evra? tesko mi je zamisliti da neko jednostrano bez posledica drugima u nizu uskrati robu
Izgleda da taj ugovor sad ističe jer Bugari kažu da ga neće produžavati. Ne znam tačno kad je taj dan isticanja. Ako bi prekinuli pre njega onda bi stvarno mogli da plaćaju odštetu, ali kad istekne nemaju više obavezu da bilo šta ispunjavaju.

buudala

Legenda
Poruka
64.457
Izgleda da taj ugovor sad ističe jer Bugari kažu da ga neće produžavati. Ne znam tačno kad je taj dan isticanja. Ako bi prekinuli pre njega onda bi stvarno mogli da plaćaju odštetu, ali kad istekne nemaju više obavezu da bilo šta ispunjavaju.
Svako pametan gleda da potpise ugovor o snabdevanju gasom na sto je moguce duzi period.
Bugari imaju potpisan do jeseni.

I ako budu prestali da kupuju gas po ugovoru, ne znaci da ga nece kupovati po trenutno vazecim cenama.
Jos manje znaci da mogu da zavrnu slavinu Madjarima koji su potpisali na 15 godina

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
39.573
oni ne moraju da obnove ali ne bi smeli ostalima da uskrate tranzit gasa

buudala

Legenda
Poruka
64.457
oni ne moraju da obnove ali ne bi smeli ostalima da uskrate tranzit gasa
Ko je spominjao da ce uskratiti?
Poruka je automatski spojena:

Generalno će zemlje EU u perspektivi svakako gledati da smanje zavisnost od ruskih energenata.
Generalno, jedino Tesline patente ako puste u javnost.

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.521
Ima temilica, do 2030. ......:mrgreen:
До 2030 свет ће изгледати другачије а можда га неће ни бити?
Са Русима ће многи морати да уче како се треба и може разговарати.
Бахатости је дошао крај! Свет није ни САД ни ЕУ колико год они то мислили о себи. Две највеће растуће економије и тржишта, Индија и Кина, којима треба оно што Русија има, енергија и храна, настављају да сарађују са Русијом. Ту је још и много других земаља из Азије, Африке и Јужне Америке а ти Европо путуј....

buudala

Legenda
Poruka
64.457
bice ovo duga godina
Ne znam, ali ovo je po mom skromnom misljenju tek uvod u dugorocne promene

До 2030 свет ће изгледати другачије а можда га неће ни бити?
Са Русима ће многи морати да уче како се треба и може разговарати.
Бахатости је дошао крај! Свет није ни ДАФ ни ЕУ колико год они то мислили о себи. Две највеће растуће економије и тржишта, Индија и Кина, којима треба оно што Русија има, енергија и храна, настављају да сарађују са Русијом. Ту је још и много других земаља из Азије, Африке и Јужне Америке а ти Европо путуј....
To je otprilike bio jedan od mojih komentara na toj temilici

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.521
Ne znam, ali ovo je po mom skromnom misljenju tek uvod u dugorocne promene

To je otprilike bio jedan od mojih komentara na toj temilici
То је за сад једино извесно. Свет од 24. фебруара више неће бити као раније или га неће ни бити!
Усијане главе из Вашингтона или идиоти из Брисела то морају да прихвате ако не желе нестанак живота на земљи у овом облику.

buudala

Legenda
Poruka
64.457
То је за сад једино извесно. Свет од 24. фебруара више неће бити као раније или га неће ни бити!
Усијане главе из Вашингтона или идиоти из Брисела то морају да прихвате ако не желе нестанак живота на земљи у овом облику.
Idioti iz Brisela se ni ne pitaju.
Samo krekecu sta im se naredi iz duboke drzave .
Videcemo kako ce da pevaju kad im privreda bude ostala bez energenata.

Kad pocnu industrije da se sele tamo gde ima energije.
Kad razmazeni SFREU dobije inflaciju , hranu i gorivo na bonove

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.521
Idioti iz Brisela se ni ne pitaju.
Samo krekecu sta im se naredi iz duboke drzave .
Videcemo kako ce da pevaju kad im privreda bude ostala bez energenata.

Kad pocnu industrije da se sele tamo gde ima energije.
Kad razmazeni SFREU dobije inflaciju , hranu i gorivo na bonove
Ја мислим и надам се да ће и у ЕУ коначно доћи до неке обојене револуције која ће збацити бриселски власт а ЕУ реформисати или укинути.
Наравно све то уз главни услов, дефинитиван разлаз од САД.а као њених верних слуга!

buudala

Legenda
Poruka
64.457
Ја мислим и надам се да ће и у ЕУ коначно доћи до неке обојене револуције која ће збацити бриселски власт а ЕУ реформисати или укинути.
Наравно све то уз главни услов, дефинитиван разлаз од САД.а као њених верних слуга!
Ja se nadam da ce ovaj put nase prostore da mimoidju velika razaranja.

SFREU je raspad jos od BREXIT a, samo jos mnogi to ne kapiraju.
Ubrzo ce.

SAD vode borbu za oslobadjanje od sopstvenog okupatora tzv duboke drzave.

Mystic+

Legenda
Poruka
69.837
Ако крене криза због које би ми започели тако очајничка ратна дејства, и Хрвати ће бити у таквом сосу да се неће забављати том идејом.

Нисам сигуран, ако им Амери дају миг, ето њих у западној РСрпској.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
137.019
Amerikance ceka zurka u sopstvenom dvoristu.
Madjarska ima ugovor na 15 godina.

Rusija je najavila da ce udariti embargo na izvoz Uranijuma u USA .

To znaci da americke nuklearke se gase jer vecinu uranijuma dobijaju iz Rusije. Kazahstan isto izvozi debelo, ali glavna fora je sto kazahstan ima samo gorivo nema kapacitete za obogacivanje tako da ako Rusija zabrani izvoz za USA , Amerika ostaje i bez kazahstanskog i ruskog uranijuma istovremeno.

BUGARSKA NE ODUSTAJE OD "GASPROMA": Iz Sofije demantovana izjava zamenika premijera da neće obnavljati ugovor sa ruskom kompanijom​

E. B. T.
21. 03. 2022. u 22:05
https://www.novosti.rs/vesti/ekonom...jera-nece-obnavljati-ugovor-ruskom-kompanijom

dlugomir u suzama z:D

On bi da smanji zavisnost od Rusije ali preko tudjih ledja. Drugi da placaju ceh mesto njega.

Slavenska

Ističe se
Poruka
2.703

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.