Quantcast

"Bugarska fašistički okupator? Onda zaboravite na našu pomoć"

хан Ацо

Poznat
Poruka
7.255
Bugarski premijer Bojko Borisov još jednom je apelovao na Severnu Makedoniju da odustane od antibugarske retorike ukoliko želi da uđe u Evropsku uniju.

Prema njegovim rečima, on je o tome govorio i s liderom makedonske opozicije Hristijanom Mickoskim tokom sastanka u Zagrebu, prenosi Sputnik.

"Juče sam razgovarao i sa kolegom Mickoskim. Antibugarsku retoriku koju oni koriste ne samo da treba da zaborave, nego moraju da shvate da je pogrešna. Nisam im slučajno rekao da ukoliko neko od njih kaže da je Bugarska fašistički okupator, onda to u Bugarskoj znači da im mi ni na koji način nećemo pomagati, jer nismo bili okupatori, a istorija se neće menjati. Nikada neću dopustiti da Bugarskoj lepe takvu etiketu", istakao je premijer.

Pored toga, Borisov je izjavio da pristupanje Zapadnog Balkana u EU ostaje prioritet za Bugarsku.
"Evropska integracija Zapadnog Balkana ostaje jedan od glavnih spoljnopolitičkih prioriteta Bugarske, budući da je to sredstvo za postizanje stabilnosti, mira i prosperiteta u regionu", zaključio je on.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=11&dd=21&nav_category=167&nav_id=1620462

Bravo Bojko Borisovu,niko ne mozda nekaznjeno vredjati Bugarskoj!Najmanje to mozda raditi S.Makedoniju,koja je sada prepustena nama.

moj drugi nalog

Primećen član
Poruka
896

хан Ацо

Poznat
Poruka
7.255
Бугарска је 1. марта 1941. приступила Тројном пакту, поставши савезницом Немачке, Јапана и Италије. Након тога су немачке снаге ушле у Бугарску како би припремиле инвазију на Југославију и Грчку.

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Односи_Србије_и_Бугарске
I sta?Egejska i Vardarska Makedonija sa bugarski zemlji,tamo je bugarska vojska dosla kao oslobodilac,ne kao okupator.Uostalom Bugarska nije bila fasisticka drzava,jer u periodu 1934-1945 svih politicke partije i stranke su bili zabranjeti i car je vladao punopravno sa pomoc vojske.Za da bude jedna drzava fasisticka mora da vlada jedna partija kao NSDAP u Nemackoj,ili Partito Nazionale Fascista u Italiji.

хан Ацо

Poznat
Poruka
7.255
Kakva Makedonija? Nek' probaju pa će ih Grci opet razbucaju, kao prošli put, kao što smo i mi uradili. :mrgreen:
Ti Bugari, eventualno mogu da maštaju samo o kenjanju po novonastaloj Severnoj Makedoniji, mada vidimo da i tu dobiju koju iz ušiju.
Mi tucemo Grke jos od srednjem veku.Da nisu bili njihovi anglosaksonski saveznici i Francuzi u PSR,sada pi se pricalo na bugarskom cak do Atine.

Dekston

Domaćin
Poruka
3.203
I sta?Egejska i Vardarska Makedonija sa bugarski zemlji,tamo je bugarska vojska dosla kao oslobodilac,ne kao okupator.Uostalom Bugarska nije bila fasisticka drzava,jer u periodu 1934-1945 svih politicke partije i stranke su bili zabranjeti i car je vladao punopravno sa pomoc vojske.Za da bude jedna drzava fasisticka mora da vlada jedna partija kao NSDAP u Nemackoj,ili Partito Nazionale Fascista u Italiji.
Slaveni su doseljenici na Egej. Egejska obala je zadnjih 3000 godina naseljena Grcima.

veliki krang

Buduća legenda
Poruka
48.270
Mi tucemo Grke jos od srednjem veku.Da nisu bili njihovi anglosaksonski saveznici i Francuzi u PSR,sada pi se pricalo na bugarskom cak do Atine.
Da nije bilo tih saveznika kod kojih su Bugari slali svoju parlamentarnu delegaciju da mole za milost, ti danas ne bi živeo u Sofiji jer bi ista bila spaljena od strane pobedničke srpske vojske :kafa:

Bugarski premijer Bojko Borisov još jednom je apelovao na Severnu Makedoniju da odustane od antibugarske retorike ukoliko želi da uđe u Evropsku uniju.

Prema njegovim rečima, on je o tome govorio i s liderom makedonske opozicije Hristijanom Mickoskim tokom sastanka u Zagrebu, prenosi Sputnik.

"Juče sam razgovarao i sa kolegom Mickoskim. Antibugarsku retoriku koju oni koriste ne samo da treba da zaborave, nego moraju da shvate da je pogrešna. Nisam im slučajno rekao da ukoliko neko od njih kaže da je Bugarska fašistički okupator, onda to u Bugarskoj znači da im mi ni na koji način nećemo pomagati, jer nismo bili okupatori, a istorija se neće menjati. Nikada neću dopustiti da Bugarskoj lepe takvu etiketu", istakao je premijer.

Pored toga, Borisov je izjavio da pristupanje Zapadnog Balkana u EU ostaje prioritet za Bugarsku.
"Evropska integracija Zapadnog Balkana ostaje jedan od glavnih spoljnopolitičkih prioriteta Bugarske, budući da je to sredstvo za postizanje stabilnosti, mira i prosperiteta u regionu", zaključio je on.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=11&dd=21&nav_category=167&nav_id=1620462

Bravo Bojko Borisovu,niko ne mozda nekaznjeno vredjati Bugarskoj!Najmanje to mozda raditi S.Makedoniju,koja je sada prepustena nama.
Šta je netačno?
Zar Bulgaria nije bila Hitlerova podguzna buva?
Zar bugarski fašisti nisu činili strašne zločine? ŠTA tebi nije jasno batko, potomče predaka-fašista? :)

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
32.996
Bugari su i u 1 i u 2 svjetskom ratu bili okupatori. I zločinci. Pa se vi ljutite koliko god hoćete.

хан Ацо

Poznat
Poruka
7.255
Slaveni su doseljenici na Egej. Egejska obala je zadnjih 3000 godina naseljena Grcima.
Егејска обала је била насељена Трачанима још пре долазак Грка на Балкану.Ми осим то што потичемо од Словена и Прабугара потичемо и од Трачана.

moj drugi nalog

Primećen član
Poruka
896
I sta?Egejska i Vardarska Makedonija sa bugarski zemlji,tamo je bugarska vojska dosla kao oslobodilac,ne kao okupator.
Oslobodila je Staru Srbiju od koga? Od Srba? Daj uozbilji se.
Bugarska nije bila fasisticka drzava,jer u periodu 1934-1945 svih politicke partije i stranke su bili zabranjeti i car je vladao punopravno sa pomoc vojske.Za da bude jedna drzava fasisticka mora da vlada jedna partija kao NSDAP u Nemackoj,ili Partito Nazionale Fascista u Italiji.
Bila je aktivan vojni saveznik Hitlera.
Егејска обала је била насељена Трачанима још пре долазак Грка на Балкану.Ми осим то што потичемо од Словена и Прабугара потичемо и од Трачана.
Kakvi bre Sloveni, ime B-Ugar sve govori.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
116.687
A jeste li ih tukli u Balkanskom ratu? A u I i II Svetskom? Nešto se ne sećam toga, ali znam da ste svaki put dobili po nosevima.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.