bugari stali na put indoktrinaciji dece

izbor da sami odluce da li ce i u koje bogove verovati...
da detinjstvo provedu bez da im se prica o paklu ako ne budu dobri i slicne gluposti - bar koliko je to moguce...

ma ajde ne budi naivan, kako ti vaspitavas svoje, tako ce bugarin svoje, s tim sto jos moze doci do kontra efekta, kao i u srbiji nakon raspada komunizma.
uostalom to je gusenje verske slobode, jer ja kao roditelj vaspitavam svoje dete u duhu vere koje sam prihvatio i svog uverenja, a ono kad poraste videce da li mu to donosi dobro ili lose.
ako zeli drzava da vaspitava moje dete neka ga onda i hrani, vrlo jednostavno.
 
iskreno mrzi me da guglam da proveravam ali nema razloga da it ne poverujem.
Napreduješ, s obzirom na to da si ateista. :lol:
problem je sto se toj deci ne pruza izbor. tj. njima je ukinuta sloboda izbora a nakon indoktrinacije dok su deca - tesko da ce neko da se predomisli...
Maloletnici inače nemaju neku slobodu izbora,pre svega jer nisu dovoljno zreli da donose važne odluke u svom životu.

da je tebi neko kao odrasloj osobi rekao da je bio jednom jedna lik pa spawnovao vodu umesto vina, hodao po vodi...ili bila jednom jedna zmija koja je pricala...ili bio jednom jedan lik pa imao caroban stap i razdvojio more...kako bi reagovao?
Pa ja sam vernik. A kad sam bio mali o tome mi uopšte nisu pričali. Imaš ogroman broj primera da osobe koje potiču iz ateističkih porodica postanu vernici i obratno. Znači, (ne)upoznavanje sa religijom u detinjstvu nije nužno povezano sa (ne)verništvom u odraslom dobu.

to sto ti nazivas verskom nastavom - to nije nastava. to je indoktrinacija jer se tmao ne izucava religija i njen uticaj na covecanstvo i socioloski momenti vec se na tim kvazicasovima stancuju mali vernici.
Prisustvao si na nekom od tih časova? Možeš li da nam preneseš utiske...da opišeš o čemu se tamo govori i kako?

indoktrinaciji nije mesto u prosveti.
Slažem se. Zato se ja zalažem da se teorija evolucije izbaci iz obavezne nastave i omogući kao izborni predmet.

pa upravo se sloboda veroispovesti krsi indoktrinacijom dece. dresurom dok jos nisu sposobna da donose bitne odluke u svom zivotu.
A da to objasniš autorima međunarodnih pravnih akata koji imaju dijametralno suprotno gledište od tebe?

bugari ne zabranjuju veroispovest vec su napravili pomak upravo sprecavajuci krsenje verskih sloboda i omogucavajuci da buduci bugari kao zrele osobe donose odluke o svom zivotu i evenutalnoj veroispovesti - nakon sto vide sta je sve na meniju.
Naprotiv. Prekršili su međ. pravne akte koji su osnova većine normalnih,demokratskih sistema. Na tvoju žalost, te akte su pisali sekularisti koji su normalni a ne ateistički talibani,pa te to nervira.
 
ma ajde ne budi naivan, kako ti vaspitavas svoje, tako ce bugarin svoje, s tim sto jos moze doci do kontra efekta, kao i u srbiji nakon raspada komunizma.
uostalom to je gusenje verske slobode, jer ja kao roditelj vaspitavam svoje dete u duhu vere koje sam prihvatio i svog uverenja, a ono kad poraste videce da li mu to donosi dobro ili lose.
ako zeli drzava da vaspitava moje dete neka ga onda i hrani, vrlo jednostavno.

jasno je da ce roditelji i dalje ostati 'pri svom', ali bar im decu nece indoktrinirati po skolama...
 
Ne znam zasto bi to podrzavao. Zabrana da deca ucestvuju u verskim obredima je kao da im zabranis da ucestvuju u umetnickim "obredima" u skoli (crtanje,slikanje,vajanje).
Ne budi toliko neozbiljan. Zasto ne dozvoliti da covek, kada sazri, kada postane punoletan i sposoban sam da se o sebi stara, sam odluci hoce li verovati u mitologiju ili ne. Ako imas decu iz razlicitih verskih sredina, niko nece rec za neko dete da je umetnik, ako im je otac ili majka umetnik, da je ekonomista, ako im je otaca ili majka ili oboje ekonomisti, ili praavnici, ali ce se lako opredeliti da ih kvalifikuje po veri pa ce reci ovo dete je hriscanin, jer su mu roditelji hricani, a ono je musliman, jer su mu roditelji muslimani, itd. itd. Zasto se onda deca ne upisuju u partije, u biracke spiskove, u vojsku, u nevladine organizacije, osim u nevladine religiozne organizacije?
 
Ne budi toliko neozbiljan. Zasto ne dozvoliti da covek, kada sazri, kada postane punoletan i sposoban sam da se o sebi stara, sam odluci hoce li verovati u mitologiju ili ne. Ako imas decu iz razlicitih verskih sredina, niko nece rec za neko dete da je umetnik, ako im je otac ili majka umetnik, da je ekonomista, ako im je otaca ili majka ili oboje ekonomisti, ili praavnici, ali ce se lako opredeliti da ih kvalifikuje po veri pa ce reci ovo dete je hriscanin, jer su mu roditelji hricani, a ono je musliman, jer su mu roditelji muslimani, itd. itd. Zasto se onda deca ne upisuju u partije, u biracke spiskove, u vojsku, u nevladine organizacije, osim u nevladine religiozne organizacije?
Nevladine religiozne org. ne znam šta su. Ako misliš na crkve, čovek se ne učlanjuje u njih nego postaje njihov deo svojim evandjelskim životom.
 
Napreduješ, s obzirom na to da si ateista. :lol:

ako si mislio na upotrebu glagola verovati, mi, ateisti, se protivimo vasem, vernickom svojatanju glagola verovati.
imas ovde pojasnjenje:
http://forum.krstarica.com/showthre...aznici-ateista-Srbije?p=22566723#post22566723

Maloletnici inače nemaju neku slobodu izbora,pre svega jer nisu dovoljno zreli da donose važne odluke u svom životu.

i bas zbog toga ih ne treba indoktrinirati vec vaspitavati.

Pa ja sam vernik. A kad sam bio mali o tome mi uopšte nisu pričali. Imaš ogroman broj primera da osobe koje potiču iz ateističkih porodica postanu vernici i obratno. Znači, (ne)upoznavanje sa religijom u detinjstvu nije nužno povezano sa (ne)verništvom u odraslom dobu.

mesas upoznavanje i indoktriniranje.
osoba koja je upoznata sa religijom ne mora biti vernik i obrnuto - ogromna vecina vernika nema elementarna znaja o svojoj veroipovesti.
ja i nemam nista protiv da se zreloj osobi ostavi (ne)izbor. toga se plase verske korporacije jer je odraslu osobu tesko ubediti u postojajne hodaca po vodi itd itd itd...


Prisustvao si na nekom od tih časova? Možeš li da nam preneseš utiske...da opišeš o čemu se tamo govori i kako?

u moje vreme nije bilo veronauke ali sma imao prilike da vidim 'udzbenike'. to nije upoznavanje sa religijom nego cista indoktrinacija i vrbovanje.
jehovini svedoci bar kucaju na vrata a ovi se uvaljuju u skole...


Slažem se. Zato se ja zalažem da se teorija evolucije izbaci iz obavezne nastave i omogući kao izborni predmet.

ponovo mesas babe i zabe...

A da to objasniš autorima međunarodnih pravnih akata koji imaju dijametralno suprotno gledište od tebe?

nekada je sama misao o nevernistvu docekivana paljenjem lomace...verovanje u imaginarno pocinje da gubi bitku sa vremenom...

Naprotiv. Prekršili su međ. pravne akte koji su osnova većine normalnih,demokratskih sistema. Na tvoju žalost, te akte su pisali sekularisti koji su normalni a ne ateistički talibani,pa te to nervira.

kada se radi o srbiji, spc se gura tamo gde joj nije mesto. najpovlascenija organizacija u srbiji. dosli smo dotle da glavni baja moze da trazi za grckog kolegu posebna prava...otimacina novca preko postanskih markica itd itd...vlasti u srbiji i spc su postala jedna gnojiva masa koja je postala neodvojiva...srbija je drzava svih svojih gradjana a ne samo pravoslavaca...slepci na vlasti na to ne obracaju paznju vec maksimalno koriste spc-ovce radi dobijanja podrske najmasovnijih glasaca - pravoslavaca...a i spc-ovci ocigledno mogu da divljaju bez posledica sto mozemo videti na mnogim primerima do sada...
 
ako si mislio na upotrebu glagola verovati, mi, ateisti, se protivimo vasem, vernickom svojatanju glagola verovati.
imas ovde pojasnjenje:
http://forum.krstarica.com/showthre...aznici-ateista-Srbije?p=22566723#post22566723
U primeru koji si naveo je tačno da te upotreba tog glagola ne čini religioznom osobom,ali to ne briše činjenicu da njime izražavaš odnos prema nečemu o čemu ne znaš dovoljno - a to je da li će pasti kiša.

i bas zbog toga ih ne treba indoktrinirati vec vaspitavati.
Jeste. U skladu sa vlastitim moralnim,filozofskim i (ne)religijskim uverenjima.

mesas upoznavanje i indoktriniranje.
osoba koja je upoznata sa religijom ne mora biti vernik i obrnuto - ogromna vecina vernika nema elementarna znaja o svojoj veroipovesti.
Nazovi to kako hoćeš,ali ostaje činjenica da poreklo iz (ne)religiozne porodice nije nužno povezano sa (ne)verovanjem u odraslom dobu.

u moje vreme nije bilo veronauke ali sma imao prilike da vidim 'udzbenike'. to nije upoznavanje sa religijom nego cista indoktrinacija i vrbovanje.
A u čemu se to konkretno ogledalo?

Vidiš, ja kada čitam u udžbeniku biologije kako je čovek nastao od majmuna - meni to izgleda kao indoktriniranje i zatupljivanje,ali mi ne pada na pamet da drugima uskraćujem pravo da o tome čitaju i eventualno veruju u to.

ponovo mesas babe i zabe...
Koristim se analogijom.

nekada je sama misao o nevernistvu docekivana paljenjem lomace...verovanje u imaginarno pocinje da gubi bitku sa vremenom...
Onda kao ateistički taliban nema čega da se plašiš..
kada se radi o srbiji, spc se gura tamo gde joj nije mesto. najpovlascenija organizacija u srbiji. dosli smo dotle da glavni baja moze da trazi za grckog kolegu posebna prava...otimacina novca preko postanskih markica itd itd...vlasti u srbiji i spc su postala jedna gnojiva masa koja je postala neodvojiva
Shvatio sam ko ti je trn u oku, ne moraš toliko da galamiš.

srbija je drzava svih svojih gradjana a ne samo pravoslavaca...
Slažem se. Ali u demokratskim sistemima manjina ne može da uslovljava većinu.
 
U primeru koji si naveo je tačno da te upotreba tog glagola ne čini religioznom osobom,ali to ne briše činjenicu da njime izražavaš odnos prema nečemu o čemu ne znaš dovoljno - a to je da li će pasti kiša.

sad, kada si sedohvatio toga mozemo da poredimo moje verovanje i tvoje.
ja svoje verovanje u padanje kise zasnivam na prethodnim iskustvima u vezi sa kisom...tvoje verovanje se zasniva na pomenutoj indoktrinaciji posto niko nije imao iskustvo sa tvojim imaginarnim prijateljem. jedina stvar koaj te povezuje sa tom idejom je knjiga koja je u rangu snezane i 7 patuljaka.
kao sto sam napisao - da te nisu zamajavali religijom dok si bio dete - tesko da bi kao odrasla osoba poverovao u pisanja neobrazovanih cobana...

Jeste. U skladu sa vlastitim moralnim,filozofskim i (ne)religijskim uverenjima.

jedno je uciti decu da postoje religije i razne ideje u koje ljudi veruju. drugo je indoktrinirati dete bombardujucu ga iskljucivo idejama koje su i tebi strpali u glavu dok si bio dete. to je ukidanje slobode izbora...
paklena pomarandza...

Nazovi to kako hoćeš,ali ostaje činjenica da poreklo iz (ne)religiozne porodice nije nužno povezano sa (ne)verovanjem u odraslom dobu.

koji god krajnji ishod bio - dobar je dokle god se indoktrinacija ne vrsi u decjem dobu..ne mozemo se svi sluziti (istom:mrgreen:) logikom...

A u čemu se to konkretno ogledalo?

http://ateisti.com/ministru-prosvete-zarku-obradovicu/

ovde je navedena samo jedna od mnogobrojnih gluposti koje plasiraju deci...kasno je, odoh da spavam pa me mrzi da ti taksativno navodim linkove sa ostalim glupostima...
sustina je da se deca ne uce religijama vec im se iskljucivo nabacuje religija njihovih roditelja...


Vidiš, ja kada čitam u udžbeniku biologije kako je čovek nastao od majmuna - meni to izgleda kao indoktriniranje i zatupljivanje,ali mi ne pada na pamet da drugima uskraćujem pravo da o tome čitaju i eventualno veruju u to.

za tebe je ionak okasno. stavove su ti oformili drugi a problematiku na temu evolucije banalizujes do te mere da pokazujes da ti nije najjasnijeo cemu se tu radi...

Koristim se analogijom.

ja razumem zbog cega ti mislis da je to analogija. u zabludi si.

Onda kao ateistički taliban nema čega da se plašiš..

nazalost imam...crnomantijasi i dalje imaju preveliki uticaj na rad drzave srbije...imaju i preveliki uticaj na generacije indoktriniranih koje mogu u bilo kom trenutku da zloupotrebe:

393186_2633074799648_1245715398_n.jpg



Shvatio sam ko ti je trn u oku, ne moraš toliko da galamiš.

http://www.politika.rs/rubrike/Hron...zi-poseban-status-za-uhapsenog-monaha.sr.html
http://www.kurir-info.rs/srbi-koji-pisu-latinicom-su-prevrtljivci-clanak-359389
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/337225/Lavrentije-pre-zlocina-odlikovao-Peranovica
.
.
.
.
.
.
.


Slažem se. Ali u demokratskim sistemima manjina ne može da uslovljava većinu.

drzava i religija moraju da budu razdvojene...to u srbiji nije slucaj. da li namerno spinujes ili stvarno ne vidis?
 
sad, kada si sedohvatio toga mozemo da poredimo moje verovanje i tvoje.
ja svoje verovanje u padanje kise zasnivam na prethodnim iskustvima u vezi sa kisom...tvoje verovanje se zasniva na pomenutoj indoktrinaciji posto niko nije imao iskustvo sa tvojim imaginarnim prijateljem.
Otkud ti znaš da li ja imam iskustva sa tim?

Ako ćemo da poredimo moje i tvoje verovanje, tvoje je prizemno,plitko a moje uzvišeno, natprirodno.

kao sto sam napisao - da te nisu zamajavali religijom dok si bio dete - tesko da bi kao odrasla osoba poverovao u pisanja neobrazovanih cobana...
Od čobana možeš mnogo više naučiti od današnji duhovno jalovih "intelektualaca".

jedno je uciti decu da postoje religije i razne ideje u koje ljudi veruju. drugo je indoktrinirati dete bombardujucu ga iskljucivo idejama koje su i tebi strpali u glavu dok si bio dete. to je ukidanje slobode izbora...
paklena pomarandza...
Druže,počinješ da smaraš. Nemam nameru da se vrtim u krug sa tobom.
http://ateisti.com/ministru-prosvete-zarku-obradovicu/

ovde je navedena samo jedna od mnogobrojnih gluposti koje plasiraju deci...kasno je, odoh da spavam pa me mrzi da ti taksativno navodim linkove sa ostalim glupostima...
sustina je da se deca ne uce religijama vec im se iskljucivo nabacuje religija njihovih roditelja...

Pa da vidimo šta je to tu tako strašno.

1. Ateizam jeste i negiranje Boga jer prefiks "a" u grčkom označava negaciju.
2. i 3. Ateizam jeste fenomen (izuzetna pojava) savremenog sveta jer je broj onih koji se deklarišu kao vernici (barem na našim prostorima) izuzetno velik. Ateista ima na nivou statističke greške.
4. Ovo je delimično tačno. Evo u Srbiji gde je većinsko hrišćansko stanovništvo, ateisti se uglavnom trude da ospore hrišćanske doktrine. Ostale religije ih malo zanimaju.
5. Ovo je tačno u teoriji,ali u praksi je borba protiv Boga. Uzmi za primer ateiste na ovom forumu koji dane ostavljaju na borbu protiv Boga.
6. Odbijanje da se veruje u Boga ne znači da Bog zaista ne postoji. Da bi imao pravo da druge ubeđuješ kako nešto ne postoji (što ateisti stalno rade),onda moraš imati neki jak dokaz za to. U suprotnom, ovo se može kvalifikovati kao verbalno zlostavljanje.
7. Ovo je tačno. Ali mnogi vernici su imali iskustva sa Bogom.
8. Ovde se pokazuje nepoznavanje elementarnih stvari, tj. definicija religije i nauke. Religija ne traži empirijske dokaze nego veru. To je suština. Ne možeš od muzike tražiti da ti vizuelno dočara nešto.Dakle,može se reći da Bog za ateiste ne postoji jer oni mešaju babe i žabe.
9. Tvrditi da ti je potpuno poznata objektivna stvarnost (šta je to zapravo?) je ravno tvrdnji da si otkrio sve tajne univerzuma i onostranog.
10. Ateisti ignorišu sva svedočanstva, iskustva koja su ljudi imali sa Bogom, pa čak i mnogobrojna čuda koja se događaju, što znači da su u samoobmani.

Dakle, ništa što bi nekog navelo da priča o nekakvoj indoktrinaciji.


za tebe je ionak okasno. stavove su ti oformili drugi a problematiku na temu evolucije banalizujes do te mere da pokazujes da ti nije najjasnijeo cemu se tu radi...
Ja volim stvari dovesti do apsurda. Tada nestaju sve nedoumice.

nazalost imam...crnomantijasi i dalje imaju preveliki uticaj na rad drzave srbije...imaju i preveliki uticaj na generacije indoktriniranih koje mogu u bilo kom trenutku da zloupotrebe:

393186_2633074799648_1245715398_n.jpg
Ova slika bi trebalo da bude dokaz za nešto? Ne razumem.

A ovi linkovi dole dokazuju šta?

drzava i religija moraju da budu razdvojene...to u srbiji nije slucaj. da li namerno spinujes ili stvarno ne vidis?
Odvojenost crkve od države (sekularizam) znači da sveštena lica i religijske institucije ne mogu učestvovati u vlasti. Na koji način to crkva učestvuje u vlasti u Srbiji? Patrijarh je predsednik vlade? Ne razumem.
 
Otkud ti znaš da li ja imam iskustva sa tim?

Ako ćemo da poredimo moje i tvoje verovanje, tvoje je prizemno,plitko a moje uzvišeno, natprirodno.


Od čobana možeš mnogo više naučiti od današnji duhovno jalovih "intelektualaca".


Druže,počinješ da smaraš. Nemam nameru da se vrtim u krug sa tobom.


Pa da vidimo šta je to tu tako strašno.

1. Ateizam jeste i negiranje Boga jer prefiks "a" u grčkom označava negaciju.
2. i 3. Ateizam jeste fenomen (izuzetna pojava) savremenog sveta jer je broj onih koji se deklarišu kao vernici (barem na našim prostorima) izuzetno velik. Ateista ima na nivou statističke greške.
4. Ovo je delimično tačno. Evo u Srbiji gde je većinsko hrišćansko stanovništvo, ateisti se uglavnom trude da ospore hrišćanske doktrine. Ostale religije ih malo zanimaju.
5. Ovo je tačno u teoriji,ali u praksi je borba protiv Boga. Uzmi za primer ateiste na ovom forumu koji dane ostavljaju na borbu protiv Boga.
6. Odbijanje da se veruje u Boga ne znači da Bog zaista ne postoji. Da bi imao pravo da druge ubeđuješ kako nešto ne postoji (što ateisti stalno rade),onda moraš imati neki jak dokaz za to. U suprotnom, ovo se može kvalifikovati kao verbalno zlostavljanje.
7. Ovo je tačno. Ali mnogi vernici su imali iskustva sa Bogom.
8. Ovde se pokazuje nepoznavanje elementarnih stvari, tj. definicija religije i nauke. Religija ne traži empirijske dokaze nego veru. To je suština. Ne možeš od muzike tražiti da ti vizuelno dočara nešto.Dakle,može se reći da Bog za ateiste ne postoji jer oni mešaju babe i žabe.
9. Tvrditi da ti je potpuno poznata objektivna stvarnost (šta je to zapravo?) je ravno tvrdnji da si otkrio sve tajne univerzuma i onostranog.
10. Ateisti ignorišu sva svedočanstva, iskustva koja su ljudi imali sa Bogom, pa čak i mnogobrojna čuda koja se događaju, što znači da su u samoobmani.

Dakle, ništa što bi nekog navelo da priča o nekakvoj indoktrinaciji.



Ja volim stvari dovesti do apsurda. Tada nestaju sve nedoumice.


Ova slika bi trebalo da bude dokaz za nešto? Ne razumem.

A ovi linkovi dole dokazuju šta?


Odvojenost crkve od države (sekularizam) znači da sveštena lica i religijske institucije ne mogu učestvovati u vlasti. Na koji način to crkva učestvuje u vlasti u Srbiji? Patrijarh je predsednik vlade? Ne razumem.
nista ti ne razumes , sedi jedan:mrgreen:
 
ne iskljucujem da je motiv bio kes. kao i kod nas sto su uvel irigorozne kazne u saobracaju i kamere...
kako god - bar su mali bugari sacuvani od indoktrinacije i ostavljen im je izbor...

Ако се овде неко бави индоктринирањем људи, онда си то ти. Очигледно је да би ти, попут Стаљина и сличних, хтео угушити верске слободе у име атеизма, као што је Стаљин чинио у име комунизма. Али не верујем да ће се то десити, нити у Бугарској нити овде, пошто тоталитарни режими не трају дуго. Насиљем и забранама се на дуже стазе не постиже много.
 
Очигледно је да би ти, попут Стаљина и сличних, хтео угушити верске слободе у име атеизма,


spc i njihovi poslovni partneri u vladama srbije ih guse samo je nemoguce objasniti zvezdasu da nikada nije ni imao prilike da postane navijac partizana ;)


.....Насиљем и забранама се на дуже стазе не постиже много.

hm...avramovci se ocigledno uspeli u tome zar ne?
za razliku od politike avramovskih organizacija, ja se ne zalazem za nasilje i zabrane..naprotiv...zalazem se za slobodu (ne)izbora ;)
 
Otkud ti znaš da li ja imam iskustva sa tim?

ja mogu da razumem da si ti neke svoje dogodovstine i posledice pripisao bozjem uticaju ili sta vec ali..sigurno ga nisi video...eventualna iskustva koja pominjes su samo u tvojoj glavi.
dokazi poput bledolikog lika na parcetu tosta - nisu dokazi :mrgreen:


Ako ćemo da poredimo moje i tvoje verovanje, tvoje je prizemno,plitko a moje uzvišeno, natprirodno.

ccc...ovo je smesna izjava.
ne postoji natprirodno. postoje samo pojave koje ljude ne razumeju pa ih mistifikuju i nazivaju natprirodnim...

Od čobana možeš mnogo više naučiti od današnji duhovno jalovih "intelektualaca".

od svake osobe se ponesto moze nauciti. slazem se.
ali, sobzirom da sam zavrsio etf, nisam u fazonu da ucim cobanski zanat.

Druže,počinješ da smaraš. Nemam nameru da se vrtim u krug sa tobom.

right back at ya.

Pa da vidimo šta je to tu tako strašno.

1. Ateizam jeste i negiranje Boga jer prefiks "a" u grčkom označava negaciju.
2. i 3. Ateizam jeste fenomen (izuzetna pojava) savremenog sveta jer je broj onih koji se deklarišu kao vernici (barem na našim prostorima) izuzetno velik. Ateista ima na nivou statističke greške.
4. Ovo je delimično tačno. Evo u Srbiji gde je većinsko hrišćansko stanovništvo, ateisti se uglavnom trude da ospore hrišćanske doktrine. Ostale religije ih malo zanimaju.
5. Ovo je tačno u teoriji,ali u praksi je borba protiv Boga. Uzmi za primer ateiste na ovom forumu koji dane ostavljaju na borbu protiv Boga.
6. Odbijanje da se veruje u Boga ne znači da Bog zaista ne postoji. Da bi imao pravo da druge ubeđuješ kako nešto ne postoji (što ateisti stalno rade),onda moraš imati neki jak dokaz za to. U suprotnom, ovo se može kvalifikovati kao verbalno zlostavljanje.
7. Ovo je tačno. Ali mnogi vernici su imali iskustva sa Bogom.
8. Ovde se pokazuje nepoznavanje elementarnih stvari, tj. definicija religije i nauke. Religija ne traži empirijske dokaze nego veru. To je suština. Ne možeš od muzike tražiti da ti vizuelno dočara nešto.Dakle,može se reći da Bog za ateiste ne postoji jer oni mešaju babe i žabe.
9. Tvrditi da ti je potpuno poznata objektivna stvarnost (šta je to zapravo?) je ravno tvrdnji da si otkrio sve tajne univerzuma i onostranog.
10. Ateisti ignorišu sva svedočanstva, iskustva koja su ljudi imali sa Bogom, pa čak i mnogobrojna čuda koja se događaju, što znači da su u samoobmani.

Dakle, ništa što bi nekog navelo da priča o nekakvoj indoktrinaciji.

'tvoji' argumenti su upravo argumenti osobe koja nikada nije imala priliku da stvori sopstvenu sliku i misljenje o svetu. upravo zbog toga i insistiram da je jako bitno sacuvati decu od indoktrinacije.
'ignorisanje svedocanstava'...kada ti neko umetne smesne ideje u glavu - zaista je sve moguce - ali samo u glavi...

Ja volim stvari dovesti do apsurda. Tada nestaju sve nedoumice.

ne ide ti.

Ova slika bi trebalo da bude dokaz za nešto? Ne razumem.

znam.

A ovi linkovi dole dokazuju šta?

mislim da se ovde previse foliras. nemoguce da neko bude slep do te mere da ne uvidi opasnost od drzave u drzavi.

Odvojenost crkve od države (sekularizam) znači da sveštena lica i religijske institucije ne mogu učestvovati u vlasti. Na koji način to crkva učestvuje u vlasti u Srbiji? Patrijarh je predsednik vlade? Ne razumem.

ili stvarno ne razumes ili je stepen indoktrinacije kod tebe bio, iz spc-ovske perspektive - vise nego dobar.
 
ja mogu da razumem da si ti neke svoje dogodovstine i posledice pripisao bozjem uticaju ili sta vec ali..sigurno ga nisi video...eventualna iskustva koja pominjes su samo u tvojoj glavi.
Kao što rekoh....ignorisanje svega što se ne uklapa u unapred iskonstruisan sistem razmišljanja...I onda sam ja kao indoktriniran.
dokazi poput bledolikog lika na parcetu tosta - nisu dokazi :mrgreen:
A blagodatni oganj,mirotočive mošti i ikone? To su mađioničarski trikovi, verovatno.

ccc...ovo je smesna izjava.
ne postoji natprirodno. postoje samo pojave koje ljude ne razumeju pa ih mistifikuju i nazivaju natprirodnim...
Ne razumeju ni naučnici. Sve dok je tako, nazivaćemo ga natprirodnim.


ali, sobzirom da sam zavrsio etf, nisam u fazonu da ucim cobanski zanat.
Bio bi mudriji, a i više bi ti koristilo.

mislim da se ovde previse foliras. nemoguce da neko bude slep do te mere da ne uvidi opasnost od drzave u drzavi.
Znači,ako jedan lekar ubije čoveka, to je dokaz da je zdravstveni sistem opasnost po državu i treba ga ukinuti?
 
Kao što rekoh....ignorisanje svega što se ne uklapa u unapred iskonstruisan sistem razmišljanja...I onda sam ja kao indoktriniran.

A blagodatni oganj,mirotočive mošti i ikone? To su mađioničarski trikovi, verovatno.


Ne razumeju ni naučnici. Sve dok je tako, nazivaćemo ga natprirodnim.



Bio bi mudriji, a i više bi ti koristilo.


Znači,ako jedan lekar ubije čoveka, to je dokaz da je zdravstveni sistem opasnost po državu i treba ga ukinuti?

svi tvoji ovde navedeni 'argumenti' i 'analogije' koje samo ti vidis ukazuje upravo na ono o cemu sam pisao...
setimo se da je i grmljavina pripisivana na isti nacin..i mnoge druge pojave koje je nauka bez problema opisala...
manevarski prostor religija se suzava eksponencijalno sa vremenom...

um ti je formiran tako da sve nepoznanice pripisujes 'natprirodnim pojavama'...


hajde kazi sad..zar ti ovo ne lici vise na onog mikija iz velikog brata?
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/337422/Lik-Isusa-Hrista-na-panju-pored-groba-u-Belfastu

da je ovaj panj pronadjen u kini da li bi taj 'lik' bio hristov ili nekog kineza ili bi sevideo jedostavno panj na kome postoje obrisi koje asociraju na ljudsko lice?
 
Nevladine religiozne org. ne znam šta su. Ako misliš na crkve, čovek se ne učlanjuje u njih nego postaje njihov deo svojim evandjelskim životom.
Malo morgen! Dete od osam dana je krsteno zahvaljujuci svom evangjlskom zivotu??? Svasta od tebe. Budi bar malo ozbiljan. A, i uclanjivanje je u pitanju. Krstenjem dobijas clansku kartu u toj nevladinoj religoznoj organizaciji koja nosi naziv SPC, odnosno Srpska pravoslavna crkva. Slicno kao i lAS (Ateisti Srbije), samo sto je prva na jaslama drzave, a druga nije. Zasto je ne izdravaju oni sa "clanskim kartama", tj. oni koji se slove svetosavskim praavoslavcima. Zasto moram i ja da ucesvujem u izdrzavanju jedne parazitske nevladine organizacije.
 

Back
Top