Quantcast

Budućnost ove države

Kugelschreiber

Zainteresovan član
Poruka
213
Imam 18. godina, i na sledećim izborima ću verovatno da glasam. Daleko je razmišljati o tome za koga, ali ono što mene u poslednje vreme brine jeste politička situacija u Srbiji. Očigledno je da ovoj zemlji nije dobro, pogotovu u ekonomskom smislu. Živim u Priboju, gradu gde jprosečna plata 22 hiljade, gde ima sve manje i manje radnih mesta, a sve više i više kladionica i kafića. Za FAP ste svi čuli. E uskoro niko za njega više neće ni znati. Samo u januaru ove godine je Priboj napustilo 1000 ljudi, za stalno, objavila je Pribojska TV. Ne znam kako je u ostalim gradovima Srbije, ali mi se čini da nije mnogo bolje. I onda šta treba ja da uradim - da glasam za neku drugu stranku? Ja na političkoj sceni Srbije vidim SAMO ljude koji po svaku cenu žele da dođu na vlast, ne mareći za dobro države. Niko, ali baš niko mi ne izgleda kao da ŽELI da promeni ovu zemlju na bolje. A pitanje je i da li je moguće da njoj bude dobro? Dalje, grozim se priča ljudi iz vlasti prema kojima ćemo kad uđemo u EU postati bogatija država eksponencijalnom brzinom. Ali isto tako, ne vidim ovoj zemlji drugu alternativu. I kako se onda Kosovo uklapa u tu celu priču?

Dakle intersuje me da li mislite da će ovoj zemlji u sledećih 5-10 godina biti bolje? I na koji način i kojim putem bolje? S kojom vladom? Svaki odgovor argumentujte što bolje, kako bi mi pomogli da steknem što bolju sliku o političkoj i ekonomskoj situaciji u Srbiji.

Jary

Veoma poznat
Poruka
12.454
nece biti bolje ni u narednih 5 godina a verovatno ni kasnije.Jednostavno nema potencijala sam si rekao koliko je ljudi napustilo tvoj grad za mesec dana.Ti ljudi su sve stavili na vagu i posli linijom nizeg otpora tj.postoje mesta na zemlji gde se od rada moze ziveti i ustedeti.Nema volje iz vrha da se nesto korenito promeni zato ovako pisem .za koga glasti ? pa svi su na sceni vec 20 godina i za koga glasati? glasao ne glasao ovde je sve isto. Npr Francuska ima 36 sati u radnoj nedelji i zive odlicno ...sta da pricamo vise?

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.076
ako imash 18 dovoljno si zreo da sam neke stvari skapirash iz okruzenja i medija pa donesesh zakljuchak shta i kako
nema shta neko da ti objashnjava
u srbiji je uvek bilo i bice vishe-manje isto sa vecinu,jedino shto mozesh je da vladajuce lopove bar malo osujetis smenjujuci ih
i tako u krug
ako ocekujes od politicara da ti poboljshaju zivot bicesh kloshar,moras sam za sebe da se boris kako znash i umesh

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.396
Ma nema ovde buducnosti,sve je otislo u ***** zahvaljujuci politicarima,svi su govna...
I ja kazem .Zemlja je prodata bukvalno .Plodne oranice su prodate bud zasto ,fabrike rasqrcane nema nade...Samo beda.
otprilike to je to. ovde ce jako tesko biti bolje, najvise sto mozemo da uradimo je da se osvetimo onima koji su upropastili drzavu i narod. zato treba glasati za one za koje verujemo da ce napuniti zatvore i uposliti streljacke odrede.

Grof Vronski

Legenda
Banovan
Poruka
60.490
Kakav savet tražiš od onih koji su i sami
u teškoj dilemi.....
Ovde jednostavno nema kadrova sposobnih da uspešno vode državu.
Dosadašnji gadovi su ustrojili pravila i norme,kojima je sva voda usmerena
na njihove vodenice....
Samo ljudi na vlasti i u "kontraverznom biznisu" (krupni kriminalci) žive lagodno....!
Narod, u svom očaju, ne vidi nikakvu perspektivu !!!

FataMorgen

Legenda
Moderator
Poruka
58.715
nece biti bolje ni u narednih 5 godina a verovatno ni kasnije.Jednostavno nema potencijala sam si rekao koliko je ljudi napustilo tvoj grad za mesec dana.Ti ljudi su sve stavili na vagu i posli linijom nizeg otpora tj.postoje mesta na zemlji gde se od rada moze ziveti i ustedeti.Nema volje iz vrha da se nesto korenito promeni zato ovako pisem .za koga glasti ? pa svi su na sceni vec 20 godina i za koga glasati? glasao ne glasao ovde je sve isto. Npr Francuska ima 36 sati u radnoj nedelji i zive odlicno ...sta da pricamo vise?
Kada bi tebe slusali,onda bi trebalo da se kolektivno poubijamo :whistling::whistling:

Poruka
19.892
Imam 18. godina, i na sledećim izborima ću verovatno da glasam. Daleko je razmišljati o tome za koga, ali ono što mene u poslednje vreme brine jeste politička situacija u Srbiji. Očigledno je da ovoj zemlji nije dobro, pogotovu u ekonomskom smislu. Živim u Priboju, gradu gde jprosečna plata 22 hiljade, gde ima sve manje i manje radnih mesta, a sve više i više kladionica i kafića. Za FAP ste svi čuli. E uskoro niko za njega više neće ni znati. Samo u januaru ove godine je Priboj napustilo 1000 ljudi, za stalno, objavila je Pribojska TV. Ne znam kako je u ostalim gradovima Srbije, ali mi se čini da nije mnogo bolje. I onda šta treba ja da uradim - da glasam za neku drugu stranku? Ja na političkoj sceni Srbije vidim SAMO ljude koji po svaku cenu žele da dođu na vlast, ne mareći za dobro države. Niko, ali baš niko mi ne izgleda kao da ŽELI da promeni ovu zemlju na bolje. A pitanje je i da li je moguće da njoj bude dobro? Dalje, grozim se priča ljudi iz vlasti prema kojima ćemo kad uđemo u EU postati bogatija država eksponencijalnom brzinom. Ali isto tako, ne vidim ovoj zemlji drugu alternativu. I kako se onda Kosovo uklapa u tu celu priču?

Dakle intersuje me da li mislite da će ovoj zemlji u sledećih 5-10 godina biti bolje? I na koji način i kojim putem bolje? S kojom vladom? Svaki odgovor argumentujte što bolje, kako bi mi pomogli da steknem što bolju sliku o političkoj i ekonomskoj situaciji u Srbiji.
Овде ће бити све лошије пошто инострана мафија која води земљу неће бар још 4-5 година бити заустављена, тако да немој да рачунаш да ће овде бити сјајно у неком скоријем периоду. Неће. Земља је у великим дуговима, задуживање ће се наставити да би се издржавао велики број непродуктивног становништва и то ће резултовати крахом финансијског и привредног сектора.
Не желим да те плашим, али то је реалност.

АКо твоји имају нешто свој од чега се може живети онда је добро, ако не завршавај неку школу која те може водити на страну и чекај да се друштво очисти својим природним путем.;)

crni lepotan

Elita
Poruka
21.390

zrelo razmisljas sa 18 godina, rektost :ok:

rekose ti vec ljudi, bezi ako ne zelis da klosaris

nm_cyber

Ističe se
Poruka
2.808
Ако наставимо да верујемо у приче да нам је ЕУ алтернатива и да ће да нам дају паре за 10так година нас неће ни бити...Погледајмо само историју...Јеси ли нам европљани помогли када су на Турци напали? нису!Јесу ли нам дају овећане милијарде долара ако срушимо Слободана Милошевића? Нису! Јесу нам дали обећане милијарде долара ако испоручимо Слобу ? Нису! Зашто би нам онда данас помогли... Они само гледају свој интерес...Дошли су код нас отворили своје фирме и банке и сада извлаче милијаре $ док ми балавимо о ЕУ они нам се у брк смеју како смо глупи...Намерно праве поделу ... подржавају Роме рецимо...(да их стварно воле не би их терали) ...Њима овакав Балкан одговара...

Истина да огромну подрку не можемо очекивати о од Русије...Руси итекако цене нас Србе јер знају и поштују наш учинак у светским ратовима...наравно ни они нам не би дали милијарде долара нити то обећавају али сам сигуран да би нам доста помогли ...

Нама треба држава у којој нема корупције и криминала...Треба нам драва где приватници не могу да држе не пријављене раднике...Где људи не могу да возе кола од неколико десетина хиљада евра а да при том немају покриће за то...Треба нам земља које има добар образовни систем...(примера ради да се информатика учи од 1. разреда а не да се укида у средњој !) ... Треба нам земља где је средња школа обавезна....где се види да држава не жели јефтину радну снагу...

Моје мишљење је да је СРС странка која би могла да изведе на прави пут али уколико се Шешељ не врати из Хага мислим да неће доћи на власт . Онда нам само остаједа се надамо да ће доћи нека друга нова странка са харизматичним лидером и са јако добрим социјалним програмом што је реално јако тешко да ће се десити...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.