Будућност нам је са Русијом и Евр

  • Začetnik teme Груја
  • Datum pokretanja
Odgovor je jednostavan:
mi smo geografski u Evropi i ne vrijedi niti ko da nas tjera niti ko da nas "prima" u nju.

Pa ipak ono kako sam ja razumio Vladiku Nikolaja radi se o nečem drugom:
Evropa i njene na interesima i ljudskim umotvorinama zasnovane vrijednosti nisu nešto za čim se duhovno treba težiti.

A s druge strane, pretpostavljam da je Vladika znao ili predosjećao da smo mi ti koji treba da započnu nešto čemu Evropa (odnosno njen mudriji dio) treba da se pridruži, a ne obrnuto.
Dakle, kada dođemo sebi i počnemo da radimo ono i onako kako treba, zbog čega nas Bog i jeste ovdje postavio, Evropa će trebati da se pridruži nama a ne mi njoj. Živi bili pa vidjeli.

Svako dobro i poseban bratski pozdrav Aljonuški :D :D :D
 
Nisam na to mislio, premda samo Bog zna kojim ćemo putem morati proći.
Mi treba da radimo na tome da zasnujemo nešto novo i bitno drugačije od sadašnje Evrope (mada je to sada već mnogo teže jer je mnogo vremena protraćeno i vozova prošlo), pa će se ta Evropa sama pridružiti nama kada počnu da se raspadaju njeni klimavi temelji.
Jer znamo da je svaki temelj klimav i nejak za oluje, osim onoga zasnovanog na stijeni (Hristos), to jest na istinskom predanom Bogoljublju i čovjekoljublju koje nam je Hristos pokazao.
Dakle, treba da marljivo radimo na sebi, primjenjujući sve ono što je dobro i sa istoka i sa zapada i sa sjevera i sa juga, a odbacujući sve loše, a Evropa će već doći k nama. I ne samo Evropa :D :D :D .
Živjela :D :D :D
 
Сигурна сам, на пример, да Русија никад неће бити у Европе. Хахах, са 18 века ми све покушавамо улазити у њу, али, али, али...до садашнег дана не можемо стога Руси нису Европски народ и не могу бити њом. Имамо сасвим другов менталитет. А зашто? А стога да Православље код нас у генах. Код нас сасвим друга менталност него у Европи. Русија увек је била и сада је између Европој и Истоком и некад није била нити првим нити другим.

Срдачни поздрав, сунашце!
 
Алjона:
Сигурна сам, на пример, да Русија никад неће бити у Европе. Хахах, са 18 века ми све покушавамо улазити у њу, али, али, али...до садашнег дана не можемо стога Руси нису Европски народ и не могу бити њом. Имамо сасвим другов менталитет. А зашто? А стога да Православље код нас у генах. Код нас сасвим друга менталност него у Европи. Русија увек је била и сада је између Европој и Истоком и некад није била нити првим нити другим.

Срдачни поздрав, сунашце!
Аљона, када вратите Цара.....ето нас код Вас...
 
Dejan2:
Mada ti ja malo pojasnim.
Buducnost mora da bude sa bilo kim ko je bogat savremen napredan. Iz novina sto znamo u Rusiji
je gomila bede cak i bez nekih osnovnih stvari
kao televizor naprimer. Ruskinje su preplavile svet prostitucijom. Tako recimo da hocemo sa USA i EU, ali sa Rusijom ima samo da nazadujemo.[/quote

Kladim se da je Aljona jedna od novopecenih ruskih
bogatasa.

Eh da sam te srece. :roll:
 
Dejan2:
Mada ti ja malo pojasnim.
Buducnost mora da bude sa bilo kim ko je bogat savremen napredan. Iz novina sto znamo u Rusiji
je gomila bede cak i bez nekih osnovnih stvari
kao televizor naprimer. Ruskinje su preplavile svet prostitucijom. Tako recimo da hocemo sa USA i EU, ali sa Rusijom ima samo da nazadujemo.

Ово није сасвим право.
 
Anonymous:
Rusija nas je prodala bre milion puta.Zna li neko kada su nam pomogli kada nam je to stvarno trebalo?Samo prazne price,prodali su nas i kad je bilo bombardovanje za one rakete.Spojimo se sa afrikom,iz nje je sve krenulo!!!

Аха, продала, али ја не видим паре за ову купљу.
Мали пример, кад вас је почели бомбардовати онда Руски момци су ишли да би ратовати за вас...

Поздрав.
 
Драги учесници, захваљуем вас много на ваши одговори. Ово је правда, тешка правда, али драго ми је да то знам.

Избор, мислим, је такав - или Србија ће се мучити заједно са Русијом, или можда њу ће чекати друга боља реалност заједно са Европом.

Срдачни поздрав свима.
 
Алjона:
Dejan2:
Mada ti ja malo pojasnim.
Buducnost mora da bude sa bilo kim ko je bogat savremen napredan. Iz novina sto znamo u Rusiji
je gomila bede cak i bez nekih osnovnih stvari
kao televizor naprimer. Ruskinje su preplavile svet prostitucijom. Tako recimo da hocemo sa USA i EU, ali sa Rusijom ima samo da nazadujemo.

Ово није сасвим право.

Aljona to je nazalost tacno. Da i nas ima koliko i vas isto bi se desilo i sa nasim devojkama. Ni mi muski ne bi se bog zna sta proslavili ali ovo ti je sve nazalost tacno.
 
Алjона:
Драги учесници, захваљуем вас много на ваши одговори. Ово је правда, тешка правда, али драго ми је да то знам.

Избор, мислим, је такав - или Србија ће се мучити заједно са Русијом, или можда њу ће чекати друга боља реалност заједно са Европом.

Срдачни поздрав свима.

Nema tu mnogo sta da se nagadja. Ni jedan politicar u Srbiji koji moze da dobije znacajan broj glasova ne vidi Rusiju kao putokaz za buducnost. A iskreno ni mi sami Srbi ne vidimo nikakvu buducnost sa Rusijom. I to je cinjenica. To je jos samo u glavama ponekih zanesenjaka i pesnika. Rusa vise nema na Balkanu a i kada su bili ovde to ti je bilo vise kao parada a ne neka sila. Mozda sa Evropom ili USA, na tome mora jos dosta da se poradi ali sto je sigurno svaka sa Rusijom nema sta da se trazi.
 
Anonymous:
Алjона:
Dejan2:
Mada ti ja malo pojasnim.
Buducnost mora da bude sa bilo kim ko je bogat savremen napredan. Iz novina sto znamo u Rusiji
je gomila bede cak i bez nekih osnovnih stvari
kao televizor naprimer. Ruskinje su preplavile svet prostitucijom. Tako recimo da hocemo sa USA i EU, ali sa Rusijom ima samo da nazadujemo.

Ово није сасвим право.

Aljona to je nazalost tacno. Da i nas ima koliko i vas isto bi se desilo i sa nasim devojkama. Ni mi muski ne bi se bog zna sta proslavili ali ovo ti je sve nazalost tacno.

Па могу ти рећи још пут да ово није сасвим тачно због тога сада ни ми имамо велик проблем са човечанским рабством. Човек (жена) је жива ствар, коју може купити. Али много жене код нас у Русији, који се баве проституцијом, су из других држава (Украјина и Молдова).

Поздрав.
 

Back
Top