Budućnost Korona Covid-19 virusa u nas i u Svetu

Gruban

Buduća legenda
Poruka
41.271
Na otvaranje ove teme inspirisan sam vescu da će italijanski predsednik svoju predsedničku dužnost obavljati iz izolacije jer je zaražen Korona virusom.Elem,ima li virus Korona,Covid- 19 budućnost u našoj zemlji i u Svetu.Tog virusa sve je manje a nije zaštićen.Mnogi veruju da je taj virus veštački proizveden protiv pravoslavnih
 
Poslednja izmena od moderatora:
Znam da nisam mogao da dobijem fajzera drugu dozu danas, doktorica na bolovanju..
Eto koliko im je prioritet danas, da nemaju zamenu za 1 doktoricu.

Ovde mora doktor da odradi papirologiju i "vakcinu" a u Švajcarskoj u apoteci može da se kupi.

Pored pandemije i plandemija je. Toliko o politici.
Pravoslavnih? Više psihološki rat globalizma vs populizma.
Ko je bolji? Nijedan. Patriotizam vodi u ratove, Zemljanizam u NSP.

Iako statistika sva govori da je globalno bolje od lokalnog, iako je delovanje uvek lokalno ma koliko globalni da smo a to globalno je geopolitika za koju se malo ko od nas bilošta pita, i ma koliko bitni da smo potpuno smo nebitni(bili Putin ili Bajden, ili ne daj bože u ulozi Zelenskog)...

@Cosmopolite tvoja dva ipo minuta...
 
Na otvaranje ove teme inspirisan sam vescz da će italijanski predsednik svoju predsedničku dužnost obavljati iz izolacije jer je zaražen Korona virusom.Tema je politička iako ne možemo zaobići ni prljavu medicinu.Elem,ima li virus Korona,Covid- 19 budućnost u našoj zemlji i u Svetu.Tog virusa sve je manje a nije zaštićen.Mnogi veruju da je taj virus veštački proizveden protiv pravoslavnih
sta bese to COVID.............ko da sam prosle godine nesto cuo o tome ?
 
Znam da nisam mogao da dobijem fajzera drugu dozu danas, doktorica na bolovanju..
Eto koliko im je prioritet danas, da nemaju zamenu za 1 doktoricu.

Ovde mora doktor da odradi papirologiju i "vakcinu" a u Švajcarskoj u apoteci može da se kupi.

Pored pandemije i plandemija je. Toliko o politici.
Pravoslavnih? Više psihološki rat globalizma vs populizma.
Ko je bolji? Nijedan. Patriotizam vodi u ratove, Zemljanizam u NSP.

Iako statistika sva govori da je globalno bolje od lokalnog, iako je delovanje uvek lokalno ma koliko globalni da smo a to globalno je geopolitika za koju se malo ko od nas bilošta pita, i ma koliko bitni da smo potpuno smo nebitni(bili Putin ili Bajden, ili ne daj bože u ulozi Zelenskog)...

@Cosmopolite tvoja dva ipo minuta...
Dopada mi se.
 
Skoro 50%

Screenshot 2022-12-14 134457.jpg


Kovid je proslost sto se tice Evrope.

U KIni i dalje terorisu cestit narod.
 
Komšinica antivax btw , evo je i ovu zimu fasovala koronu..ko voli žurku neka rizikuje.
Ja nisam morao da se vaxujem ali eto i ništa...sve je ok.
3 doze 🙏 fajzerka, kao Bajden...samo što nisam još senilan.
И Бајден мисли да још није сенилан... у ријетким тренуцима кад се сјети ко је. :mrgreen:
 
Nevakcinisani imaju 48% vecu sansu da naprave saobracajnu nesrecu.
Nevezano za vakcinaciju i imuni odgovor, vec za psihologiju.

https://www.iflscience.com/people-u...x2FZHkJQ-EOfpSaorSM13Vrj3OApxai1y6xwwkq2Q-qfo
Ево малог научног доприноса и с моје стране...

Они који прочитају тзв. „студију” на понуђеном линку у којој, између осталог, пише и:
„’Simple immune activation against a coronavirus, for example, has no direct effect on traffic behavior or the risk of a motor vehicle crash’ the team wrote in the study. ’Instead, we theorized that individual adults who tend to resist public health recommendations might also neglect basic road safety guidelines.’”​
„The authors note that they cannot claim causality, as the study did not look at the causes of vaccination hesitancy or risky driving. However, they did suggest a few possible explanations for the correlation.”​
и на основу тога закључе да: „Nevakcinisani imaju 48% vecu sansu da naprave saobracajnu nesrecu.” имају значајно повећан ризик да умјесто опушка себе баце кроз прозор.

Успут, исти они који сморише понављајући да се слуша струка, а не којекакве будалетине опће праксе, позивају се на писаније човјека за ког на понуђеном линку стоји:
„James is a published author with four pop-history and science books to his name. He specializes in history, strange science, and anything out of the ordinary.”​

Ваљало би установити да ли цијепљење уништава и оно мало ганглијалних накупина које неки имају у простору између ушију или су се цијепили само они који су и прије цијепљења имали озбиљне когнитивне поремећаје... :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ево малог научног доприноса и с моје стране...

Они који прочитају тзв. „студију” на понуђеном линку у којој, између осталог, пише и:
„’Simple immune activation against a coronavirus, for example, has no direct effect on traffic behavior or the risk of a motor vehicle crash’ the team wrote in the study. ’Instead, we theorized that individual adults who tend to resist public health recommendations might also neglect basic road safety guidelines.’”​
„The authors note that they cannot claim causality, as the study did not look at the causes of vaccination hesitancy or risky driving. However, they did suggest a few possible explanations for the correlation.”​
и на основу тога закључе да: „Nevakcinisani imaju 48% vecu sansu da naprave saobracajnu nesrecu.” имају значајно повећан ризик да умјесто опушка себе баце кроз прозор.

Успут, исти они који сморише понављајући да се слуша струка, а не којекакве будалетине опће праксе, позивају се на писаније човјека за ког на понуђеном линку стоји:
„James is a published author with four pop-history and science books to his name. He specializes in history, strange science, and anything out of the ordinary.”​

Ваљало би установити да ли цијепљење уништава и оно мало ганглијалних накупина које неки имају у простору између ушију или су се цијепили само они који су и прије цијепљења имали озбиљне когнитивне поремећаје... :mrgreen:
Ja sam se mnogo puta uverila da ljudi čitaju samo naslove, a ćesto i ako čitaju dalje, nisi skloni analizi realnosti napisanog.
Gebels je rekao par čuvenih: ''Tri puta ponovljena laž postaje istina'' i ''Dajte mi medije i vladaću svetom''.
 
Ja sam se mnogo puta uverila da ljudi čitaju samo naslove, a ćesto i ako čitaju dalje, nisi skloni analizi realnosti napisanog.
Gebels je rekao par čuvenih: ''Tri puta ponovljena laž postaje istina'' i ''Dajte mi medije i vladaću svetom''.
Писменошћу се одавно више не назива пуко познавања свих појединачних слова, писменост се установљава читањем краћег тзв. стилски необиљеженог текста („обичан” текст, ништа стручно и сл.) и тестирањем колико се разумјело прочитано одговарањем на нека питања везана за прочитани текст. Тако гледано, неписмених или полуписмених имаш на све стране, чак и са прилично високим титуларијусима уз њихова имена.
 
Pismenost je nebitna, mnogo je bitnija elementarna kultura. A ona kaze da treba poslusati zvanican stav naucne zajednice o nekoj temi.

Ako neko odluci da ne slusa stav naucne zajednice za neko polje, a sam nije vrhunski naucik u tom polju, onda je on ekstremno nekulturan.

Ako neko, pak, za neke oblasti slusa stavove naucne zajednice i poziva se na njih, a za druge oblasti ih svesno ignorise, onda je on licemer.
 
Pismenost je nebitna, mnogo je bitnija elementarna kultura. A ona kaze da treba poslusati zvanican stav naucne zajednice o nekoj temi.

Ako neko odluci da ne slusa stav naucne zajednice za neko polje, a sam nije vrhunski naucik u tom polju, onda je on ekstremno nekulturan.

Ako neko, pak, za neke oblasti slusa stavove naucne zajednice i poziva se na njih, a za druge oblasti ih svesno ignorise, onda je on licemer.
Колико је екстремно културно нпр. не слушати нобеловце у домену струке за коју су постали нобеловци, а сам не бити нобеловац?
Колико је екстремно културно „нобеловски” лијек за људску употребу зазивати сточним таблетама, а сам не бити нобеловац?
Колико је екстремно културно тврдити да о нечему што је измислио/направио неко други знаш више од тог другог који је то измислио/направио?
Итд...
 
Pa i ne možeš pošto ne izlaziš iz kuće.
Sada je kasno da dobiješ kovid , više se i ne prenosi...vaxine odradila svoje tj zaštitila žitelje od kineskog virusa.
Е, јави Фајзеру да је вакцина заштитила људе од преноса, да знају, они сироти данима трпе силне нападе јер изјавише да то нису ни истраживали. :mrgreen:
 

Back
Top