Buducnost i mi

gost 125526

Veoma poznat
Poruka
11.724
ne, ovo nije tema o tome kako vidite sebe u buducnosti-u smislu sta cete postati kad porastete i to:), vec o tome kako vidite svet u narednih, primera radi, 100 godina
znaci za vaseg zivota, (dela) zivota vase dece (sadasnje/buduce)...
da li stvaranje novog zivota treba da bude promisljen 'potez'? (ili zadovoljavanje potrebe za produzetkom vrste)
da li razmisljate o tome kako bi na najbolji nacin kao jedinka mogli da doprinesete boljoj buducnosti?
koliko ste njome zaokupljeni, da li vas cesto opsedaju misli o njoj (kao mene:lol:) ili manje-vise zivite samo 'sada' i ne razmisljate previse o 'sutra'?
elem, da ne bi' mnogo tupila, u poslednje vreme sam zaokupljena nanotehnologijom koja se razvija sve vise i 'preti' da ce imati dominantnu ulogu u covekovoj buducnosti
http://fliiby.com/file/2885/ymdipeo2n4.html
ne mislim da se njen razvoj moze spreciti, te mi nije nista drugo preostalo do da se upitam
sta ce onda (kada ce sve moci da se multiplikuje i kada novac izgubi smisao) biti sa covekovom dusom, emocijama
i uopste, sta ce biti smisao covekovog postojanja?

mis'im, da se razumemo, tema je hevi, al' bi' volela da cujem neka vasa razmisljanja na tu temu (ne mislim na nanotehnologiju nego na vas pogled na buducnost koji moze biti sasvim drugaciji od mog-pomalo paranoicnog:lol:)

p.s.necu vam reci da sam, kada je pocelo da se govori o nestasici vode koja ce nas (mozda) strefiti, odma' pocela da razmisljam kako da osmislim nekakav rezervoar pijace vode:rumenko:
 
Ja mislim da ce se razlike medju ljudima sve vide produbljivati u materijalnom smislu, a da ce s druge strane, zbog razvoja tehnologije zivot na celoj Zemlji poceti da bude slican za vecinu ljudi.
Ne bavim se previse buducnoscu, a mozda bi trebalo, zivim u sadasnjosti, a pravim samo kratkorocne planove
Pravljenje potomstva treba da bude planirano i osmisljeno, a ne obicno produzenje vrste, vec da se sa svih apekata razmislja o buducnosti porodice koja se stvara, jer je to ogromna odgovornost - pravljenje porodice
To je to za sada, ako mi jos nesto padne na pamet, postovacu jos nesto
 
Meni u glavi vekovima letelica koja ce biti na magnetni pogon..cak sam probao teoriju na malim magneticima..pa ako vidite potencijal da vam prosledim racun da se organizujemo i probamo nesto:rumenko:
 
a ne znam (jao opet mi ne rade nasa slova)
citam mnogo sf-a i ostalih f-ova tako da nekako ne mogu da osmislim nesto sama
mislim mogu, al sam to verovatno pokrala
ljudi su tanki, visoki i glatki (nista dlake, nista znojenje) i to nije postignuto genetskim modifikacijama vec spontano, evolucijom
ne nose se svemirska sinteticka odela vec samo prirodni materijali, ali od biljaka koje su zestoko modifikovane tako da, lupam, jedan ar zemljista podmiruje potrebe za pamukom jedne ovece zajednice
tako i sa hranom
imamo implantate-kao modeme- tako da su nam sve informacije dostupne u svakom trenutku (nesto kao datasfera u hiperionu). to je u stvari i najveca promena, jer to u potpunosti menja i obrazovni sistem i usluzne delatnosti i sve
a putovanja. majku mu staru, ja sve zivim u nadi da ce se pronaci neki teleporteri, mnogo me mrzi da putujem vise
ali to znaci i novu eru fitnes maltretiranja =)
aj pisem posle jos da ne ispadne cilimce
 
Na ovu temu mnogo razmišljam, ili sam razmišljala, dođoh do zaključka da sam teška katastrofičarka
i da ne vidim svetlu budućnost ovoj planeti, bez obzira na napredak tehnologije, nauke ili medicine.
Na žalost, nisam sklona da verujem kako će sve moći da se "popravi" ili "ispravi", moguće je da će
uspeti da stvore formu bića nalik čoveku, ali svakako proces kojim priroda propada ne može biti reverzibilan...
Da nisam privremeno batalila takve misli, moglo je da se desi da ostanem bez potomstva, realno, činjenice ne predviđaju neku divotu svetu,
odakle meni pravo da novom životu unapred odredim takvu borbu.
Mada, i mi se na neki način borimo sa stvarima o kojima su možda mislili naši roditelji,
tako da, možda još ima nade...

I neću više nikada da gledam Day after tommorow... obećavam... :mrgreen:
 
navikla sam da se radujem sitnicama, da ne ocekujem previse od buducnosti ali i da ne budem opterecena sa njom....probleme resavam sa pokusajem da sagledam i buducnost ali se drzim klasike i klasicnih vrednosti.....
 
ma jok
sve moze da se popravi
evo u svajcarskoje je zagadjenje sada manje nego '91.
potcenjujete planetu, kada bismo se mi samo malo umerili ona bi nadomestila ono sto smo joj ucinili
=)
 
ali parka
kako da umeris razvoj tehnologije za koji ne mozes sa sigurnoscu da predvidis sta ce nam tacno doneti?
ok, hoces da kazes da ti u svakom slucaju verujes da moze biti 'bolje sutra' ako potrosacko drustvo malo digne rucnu, ako vise povedemo racuna o ekologiji..?
 
ali parka
kako da umeris razvoj tehnologije za koji ne mozes sa sigurnoscu da predvidis sta ce nam tacno doneti?
ok, hoces da kazes da ti u svakom slucaju verujes da moze biti 'bolje sutra' ako potrosacko drustvo malo digne rucnu, ako vise povedemo racuna o ekologiji..?

pa da,
ja radim ono sto mogu, al mislim da intividualni napori ne donose mnogo toga.
ok kada bi se ekoloska osvescenost omasovila bilo bi bolje, ne sporim.

vic je u tom sto je drustvo ustrojeno tako da se sve vrti oko neobnovljivih izvora energije (nafta i to)
tako da se ne trazi neko ekoloskije resenje. ne moze ni da se trazi jer bi tako oni koji su danas uzasno mocni, i u stvari oni koji mogu da poguraju ili stopiraju tu stvar - izgubili moc
nije to sad ne znam ni ja kakva teorija zavere nego stvar koja nam je valjda svima ocigledna. ili ne?
potrebna je neka kriza, ali ne mala kao ova sad sto je bila, nego neka veca, neki tako ne znam ni ja kakav preokret koji ce trenutno unazaditi drustvo da bi doslo do stvarne promene. pa tako je i na mikronivou, kod pojedinca, ili u porodicama i to, mora da dodje do krize pa se onda sve ili raspadne ili krene na bolje =)
 
Zavisi na koji nacin ce znanje biti iskorisceno..
I ko prvi dodje do njega..

Jer ipak sve sto stvoris stvori protiv sebe, kao sto rekose..
Jer ipak ce vojna industrija prva isprobati nove tehnologije u cilju boljeg istrebljenja sa manjom stetom po okolinu..
Jer svesni jesmo da trenutni arsenali imaju manu sto brisu granicu izmedju coveka i biljke, jedu i jedno i drugo..
Jer da nemaju zasto bi se cekalo, zasto bi se razmisljalo nad okidacem..

A onda ce neko u nekoj labaratoriji reci: eureka!
I onda.. pa, ne mozemo bas ocekivati svest, ne?
I racionalno je, jer ima nas mnogo, ima nas sve vise a resursa sve manje a nemamo cak ni drugu planetu da krenemo iznova..
A i da krenemo.. Pa ne znam, ima li smisla tome?
Novi bogovi, stari ljudi, pa znamo pricu, ispricana je..

Kao virus koji se siri..
Bi on nesto drugo ali ne zna kako jer jedan uvek mora biti iznad drugog..
Da li moze svest protiv prirode?
 
ja cu ovde samo da sagledam problem prenaseljenosti.. za 25 godina ce problem (be)smrtnosti biti resen.. na zemlji ce ostati ljudi koji su vec tu i iz ciste dosade i viska vremena pocecece da prave nove ljude.. i za 75 godina ce se vec toliko namnoziti da se ti okrenuti neces moci.. i onda, posto covek najvise voli sebe, pocece da ubijaju novorodjenu decu.. onda ce ovi od 20 da popizde, pa ce poceti da ubijaju ove preko 40 da bi mala deca mogla da odrastu.. onda ce mala deca da odrastu i pobiju ove dvadesetogodisnjake.. i mi cemo opet imati gotovo prirodan proces starenja i umiranja
 
ja cu ovde samo da sagledam problem prenaseljenosti.. za 25 godina ce problem (be)smrtnosti biti resen.. na zemlji ce ostati ljudi koji su vec tu i iz ciste dosade i viska vremena pocecece da prave nove ljude.. i za 75 godina ce se vec toliko namnoziti da se ti okrenuti neces moci.. i onda, posto covek najvise voli sebe, pocece da ubijaju novorodjenu decu.. onda ce ovi od 20 da popizde, pa ce poceti da ubijaju ove preko 40 da bi mala deca mogla da odrastu.. onda ce mala deca da odrastu i pobiju ove dvadesetogodisnjake.. i mi cemo opet imati gotovo prirodan proces starenja i umiranja
imas veoma super kul film na tu temu
loganov beg
 
nemam svoje ideje na tu temu - čitala sam i gledala mnogo tuđih vizija ... odrađujem recikliranje papira, plastike i stakla, iako mislim da je to smešno... a i inače sam pesimista, od svoje 15-te sam spremna za kraj sveta... možda bih se onako sebično zainteresovala, da imam decu, a ovako - zabole me, u stvari... dobićemo šta smo zaslužili.
(al sam danas lepo raspoložena :) )
 
Ja samo cekam kad ce ovaj destruktivni tok koji ima bubble effect da kulminira i castimo se malim praskom, pa nanovo.. trava raste, price cvrkucu. Ali nema cemu da se nadam ni cega da se plasim jer nece se desiti za tih 100 godina, sta je to u vremenskom kontinuumu, otkucaj sekundare, mozda se pocnu koristiti drugi izvori energije.. jer jos uvek smo mi ususkani svescu na nivou 'pesme i igara'. Mada ideja na sta ce liciti neka dalja buducnost prisutna je, ali svesno ne zalazim previse u analiziranje, setim se kako kaze Oskar, fino kao i uvek jasno ali delikatno bez suvisnog filozofiranja i koga mnogo ljubim.. da je zivot isuvise vazan da bi se shvatao ozbiljno.. za mene je to polazna tacka razmisljanja o ovome.
 

Back
Top