Budućnost gejming industrije?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.038
Kažu da će do kraja ove godine biti oko TRI milijarde korisnika raznih smart prenosnih govanca! Da sam proizvođač softvera za igrice, davno bi se pitao: Gde mi je budućnost i hrpa para koje samo trebam da podignem sa poda? Na par freakova koji su spremni i da crknu od gladi samo da kupe najbesniju makinu i grafičku za igrice, ili na onih TRI milijarde koji bi te igrice igrali i i na svojim prenosnim govancima?
 
Kažu da će do kraja ove godine biti oko TRI milijarde korisnika raznih smart prenosnih govanca! Da sam proizvođač softvera za igrice, davno bi se pitao: Gde mi je budućnost i hrpa para koje samo trebam da podignem sa poda? Na par freakova koji su spremni i da crknu od gladi samo da kupe najbesniju makinu i grafičku za igrice, ili na onih TRI milijarde koji bi te igrice igrali i i na svojim prenosnim govancima?
Pa zato što I mobilni uređaji oni koji mogu dobro da teraju najnovije naslove i imaju dobar procesor koštaju 600e+ takodje mobilne igri donose više para nego ostale igre ( razne console i pc) a još imaju i brdo Micro transakcija i p2w sistem.
 
Nikad mobilni gejming nece biti kao desktop gejming. Prvo je zlocin prema sebi i svojim ocima igrati igrice na tako maloj rezoluciji, a drugo kad budu mogli da stave najnoviju graficku u ultratanki telefon, a da se telefon ne istopi, onda ce telefon biti buducnost gejminga.
Sta god pokrenes od igrica, nakon par minuta, telefon se usija da ne mozes da ga drzis u rukama. U ostalom, to je i onako sirotinjska zabava, to su sitne nishe u kojoj zaradjuje boranija.
Kad budu napravili igricu kvaliteta The Witcher 3, da traje 200 sati prica, onda mozemo da razgovaram o nekom "gejmingu" na telefonu. Ovo sad sto ima, to nisu igrice.
 
Nikad mobilni gejming nece biti kao desktop gejming. Prvo je zlocin prema sebi i svojim ocima igrati igrice na tako maloj rezoluciji, a drugo kad budu mogli da stave najnoviju graficku u ultratanki telefon, a da se telefon ne istopi, onda ce telefon biti buducnost gejminga.
Sta god pokrenes od igrica, nakon par minuta, telefon se usija da ne mozes da ga drzis u rukama. U ostalom, to je i onako sirotinjska zabava, to su sitne nishe u kojoj zaradjuje boranija.
Kad budu napravili igricu kvaliteta The Witcher 3, da traje 200 sati prica, onda mozemo da razgovaram o nekom "gejmingu" na telefonu. Ovo sad sto ima, to nisu igrice.
Prosečan telefon ima veću rezoluciju nego prosečan gaming računar, mobile igre nikada neće biti kao desktop pa je glupo porediti u ubacivati igre tipa Witcher u priču. Mobilni možeš da poveže na tv pa da tako igraš. I mobilne igre zarađuju daleko više nego pc jer imaju Micro transakcija....
 
Prosečan telefon ima veću rezoluciju nego prosečan gaming računar, mobile igre nikada neće biti kao desktop pa je glupo porediti u ubacivati igre tipa Witcher u priču. Mobilni možeš da poveže na tv pa da tako igraš. I mobilne igre zarađuju daleko više nego pc jer imaju Micro transakcija....
Dzabe kad je po dimenzijama malo. Kad budu napravili fallout, witcher, RE, metro, stalker... i da ima isti feeling kao na PS ili PC, onda mozemo da pricamo o nekom gejmingu na tim sokocalima. Nijednu igricu do sada nisam odigrao na telefonu a imao sam dva sasvim ok telefona Samsung j5 i Huawei p30, ni na jednom nisam igrao igrice. Ja to gledam isto kao na pedofiliju. Mozes da se radi, ali je odvratno i zlocin.
 
Dzabe kad je po dimenzijama malo. Kad budu napravili fallout, witcher, RE, metro, stalker... i da ima isti feeling kao na PS ili PC, onda mozemo da pricamo o nekom gejmingu na tim sokocalima. Nijednu igricu do sada nisam odigrao na telefonu a imao sam dva sasvim ok telefona Samsung j5 i Huawei p30, ni na jednom nisam igrao igrice. Ja to gledam isto kao na pedofiliju. Mozes da se radi, ali je odvratno i zlocin.
Pa ako ideš tom logikom onda je greh i zločin igrati bez 34inc monitora u 4k na ultra detaljima....
 
Nikad mobilni gejming nece biti kao desktop gejming. Prvo je zlocin prema sebi i svojim ocima igrati igrice na tako maloj rezoluciji, a drugo kad budu mogli da stave najnoviju graficku u ultratanki telefon, a da se telefon ne istopi, onda ce telefon biti buducnost gejminga.
Sta god pokrenes od igrica, nakon par minuta, telefon se usija da ne mozes da ga drzis u rukama. U ostalom, to je i onako sirotinjska zabava, to su sitne nishe u kojoj zaradjuje boranija.
Kad budu napravili igricu kvaliteta The Witcher 3, da traje 200 sati prica, onda mozemo da razgovaram o nekom "gejmingu" na telefonu. Ovo sad sto ima, to nisu igrice.
Milijarda ljudi ne treba igrice koje traju 200 sati, nego je dosta i sat i po koliko javnim prevozom putuju na posao i nazad! :super:
 
A takvih koji mogu to da priušte je jako malo.. Meni su uvek bile neprevazidjene tekstualne avanture na amigi recimo koje 99% sadašnje omladine ne bi znao da predje, tačnije ni 10% igre
Pa mozes da prikacis i na dobar tv ako imas, jedino je malo frka za graficku karticu, ali se da napraviti neki sitniji kompromis. Celu zimu sam igrao igrice na lg 4k tv-u od 43 inca i mogu ti reci da nije bilo lose iskustvo, mozda da je tv malo veci to bi bilo vrh, mada ni ovo nije lose.
 
Pa mozes da prikacis i na dobar tv ako imas, jedino je malo frka za graficku karticu, ali se da napraviti neki sitniji kompromis. Celu zimu sam igrao igrice na lg 4k tv-u od 43 inca i mogu ti reci da nije bilo lose iskustvo, mozda da je tv malo veci to bi bilo vrh, mada ni ovo nije lose.
Za tebe ćemo i to da rešimo: Gejming Smart-TV sa besnom ugrađenom grafičkom karticom! A onda dodamo i ostalo, a mobitel će da ti dođe kao bežična igraća konzola! :super:
 
Ti koji putuju javnim prevozom nemaju ni za takav telefon para ni za igrice.
Ti koji putuju javnim prevozom nemaju ni za takav telefon para ni za igrice.
?? Znaš li šta su mi neki dan neki klinci, 10-ak godina starosti, rekli za moju prastaru Nokiju? Kakav je to daljinski upravljač? :zcepanje:
 
Konzola ili mob-konzola za igrice? Koja razlika?
Meni Velika.
Nove konzole će koštati 600e kod nas, igrice su ti od 30e pa naviše, drugi gamepad jedno 70e tv 500-1000e
TV imam :P
a na kompu poslednjih 5 godina igram CSGO i Diabolo 3 , i jednu i drugu sam kupio, imam jos kupljenih ...
ni za konzolu ne bih kupovao 1000 igara, ali jednu mesecn sigurno.

za pocetak GTA, god of war, fudbal neki, call of duty - PUBG ili sl. i ovaj novi SW fallen order recimo
meni je to dovoljno za par godina.
 
Poenta dobre igre nije samo grafika i 4k ultra hd mambo jambo. U ostalom tu se i pc igre bore i imaju problem sa grafikom. Da ne pricamo o foto realizmu. To sto neki engin podrzava ray tracing i pbr ne znaci da je i fotorealistican. Zato ne bi imao toliko blum gler dof area perspective post procesing sranja preko svakog novog naslova. Jos to krknes na 4k, gledas izgorene teksture na poligonima, prepeglane kolor korekcijom i vozi. A igra je aim bot for dummies. I naravno iduce godine izadje nova graficka sa najnovijim ultra giga mega 2 posto performansama i zabalavis da kupis.

Zato vidim nekakvu buducnost u mobilnim igrama. Zanimljivost umesto marketinga za novi hardver. Samo da i njih ne ukenjaju hardver glupostima i sarenim lazama.
 
Meni su uvek bile neprevazidjene tekstualne avanture na amigi recimo koje 99% sadašnje omladine ne bi znao da predje, tačnije ni 10% igre
Ček, ček, ček. Da li se hvališ sada kako si dobar u rešavanju igara iz tvoje "ere" ? Da te pitam ja onda, da li možeš da "pređeš" ovu igru do kraja:
418206-paradoxion-screenshot.jpg
 

Back
Top