Budimpesta, Krakow - cene

U Pesti sam bio u februaru prosle godine i cene su manje vise iste nego ovde , po pabovima i kafanama su cene pica nesto vece i krecu se do oko 1,5 e ,u supermarketima je uglavnom isto , a moze se jesti za 5-10 evra sasvim solidno ,po diskotekama i klubovima nisam isao ovog puta , kao ni po muzejima pa ne znam kolike su sece , valjda je karta za metro u jednom pravcu oko 0,8e , a moze se kupiti trodnevna karta za sve linije za nekih 10-15 evra sad sam vec zaboravio .,najbolja piva su im Soproni i Arany Ászok,a i bela tokajska vina su im odlicna , a dobar gulas se moze pojesti za manjeod 10 e ...
U Krakovu sam bio pre oko 2 meseca i grad je do jaja , cene su nize nego u Pesti , dakle iste kao kod nas , a u centru i sirem i uzem ima gomila restorana , klubova i pabova , obavezno preporucujem ovu pivnicu : http://www.ckbrowar.krakow.pl/ prave svoje pivo koje se samo tu toci , cena je oko 120 din za pola L , jos je nepasterizovano i odlicnog ukusa , a i sam enterijer i atmosfera u pivnici su super , inace od komercijalnih piva najbolji je Żywiec ,a i ostala su dobra , ulaznica za utakmice Wisle i Krakovije su 3-5 evra ,a u kraljevski dvorac na brdu Vavel i katedralu gde su sahranjeni svi poljski kraljevi je takodje oko 3-5 evra ,mada se moze i samo popeti gore bez da se ulazi u objekte posdto i spolja puca fasicinantan pogled na grad ,takodje je zanimljiva i bivsa Jevrejska cetvrt Kazimir ,kao i cela obala Visle ....uvece ako je vikend radi gomila klubova raznih muzickih pravaca posto je krakov studenstski grad pa ima puno mladih .
 
U Pesti sam bio u februaru prosle godine i cene su manje vise iste nego ovde , po pabovima i kafanama su cene pica nesto vece i krecu se do oko 1,5 e ,u supermarketima je uglavnom isto , a moze se jesti za 5-10 evra sasvim solidno ,po diskotekama i klubovima nisam isao ovog puta , kao ni po muzejima pa ne znam kolike su sece , valjda je karta za metro u jednom pravcu oko 0,8e , a moze se kupiti trodnevna karta za sve linije za nekih 10-15 evra sad sam vec zaboravio .,najbolja piva su im Soproni i Arany Ászok,a i bela tokajska vina su im odlicna , a dobar gulas se moze pojesti za manjeod 10 e ...
U Krakovu sam bio pre oko 2 meseca i grad je do jaja , cene su nize nego u Pesti , dakle iste kao kod nas , a u centru i sirem i uzem ima gomila restorana , klubova i pabova , obavezno preporucujem ovu pivnicu : http://www.ckbrowar.krakow.pl/ prave svoje pivo koje se samo tu toci , cena je oko 120 din za pola L , jos je nepasterizovano i odlicnog ukusa , a i sam enterijer i atmosfera u pivnici su super , inace od komercijalnih piva najbolji je Żywiec ,a i ostala su dobra , ulaznica za utakmice Wisle i Krakovije su 3-5 evra ,a u kraljevski dvorac na brdu Vavel i katedralu gde su sahranjeni svi poljski kraljevi je takodje oko 3-5 evra ,mada se moze i samo popeti gore bez da se ulazi u objekte posdto i spolja puca fasicinantan pogled na grad ,takodje je zanimljiva i bivsa Jevrejska cetvrt Kazimir ,kao i cela obala Visle ....uvece ako je vikend radi gomila klubova raznih muzickih pravaca posto je krakov studenstski grad pa ima puno mladih .

iskopali smo svasta na netu
ima sedmodnevna karta za prevoz u Pesti oko 16e
nasli smo i neke markete na netu sa cenama proizvoda uglavmom je isto ima cak i jeftinijih stvari, tipa: hleb, voda i sl je jeftinije nego ovde
nama je cilj obilazenje grada i znamenitosti pa nam je jako bitno da nadjemo jeftina mesta za klopanje jer cemo biti napolju po ceo dan
bicemo u hostelu sa kuhinjom al sad bas da nosimo sendvice svaki dan ne ide :lol:

sto se Krakova tice iskopali smo da je uglavnom sve jeftinije , cak je jeftinije nego ovde, al opet ne znamo mesta za klopanje

imam prijatelje koji su isli i u jedan i u drugi grad al nisu bas avanturistickog duha pa su samo jeli u meku :roll: to nam se ne uklapa u budzet, cene su kao i ovde, nas standard to ne moze da izdrzi, ni u srbiji ne jedemo u meku svaki dan, a i glupo je obilaziti evropske metropole a jesti samo u meku, gde je tu draz z;)

hvala ti na informacijama ako se setis jos necega javi

ps: karte za prevoz su sada oko 1,5 e u jednom pravcu u Pesti....sve poskupelo :aha:
 
iskopali smo svasta na netu
ima sedmodnevna karta za prevoz u Pesti oko 16e
nasli smo i neke markete na netu sa cenama proizvoda uglavmom je isto ima cak i jeftinijih stvari, tipa: hleb, voda i sl je jeftinije nego ovde
nama je cilj obilazenje grada i znamenitosti pa nam je jako bitno da nadjemo jeftina mesta za klopanje jer cemo biti napolju po ceo dan
bicemo u hostelu sa kuhinjom al sad bas da nosimo sendvice svaki dan ne ide :lol:

Situacija u Pešti sa verzijama i cenama karata za GSP (Mađarski BKV) je sledeća:

Karta za jednu vožnju (bez presedanja) 320 ft

Karta za jednu vožnju (sa jednim presedanjem) 490 ft

Karnet za 10 vožnji (bez presedanja) 2800 ft

Dnevna karta (24sata) 1550 ft

Trodnevna karta (72 sata) 3850 ft

Nedeljna karta 4600 ft

Porodična karta (48 sati) 2200 ft

Ovo su trenutne cene. Važe za sve gradske linije metroa, autobusa, trolejbusa, tramvaja, HEV-a (gradske železnice)

Kod glavne železničke stanice "Keleti", tačnije naspram nje, imaš veliki tržni centar "Arena", u kojem se između ostalog nalazi i hipermarket "Tesco". Ovde možeš kupovati hranu

povoljno, a ima i gotove hrane. Ovaj objekat je svega dve metro stanice udaljen od samog centra Pešte.
 
Poslednja izmena:
Situacija u Pešti sa verzijama i cenama karata za GSP (Mađarski BKV) je sledeća:

Karta za jednu vožnju (bez presedanja) 320 ft

Karta za jednu vožnju (sa jednim presedanjem) 490 ft

Karnet za 10 vožnji (bez presedanja) 2800 ft

Dnevna karta (24sata) 1550 ft

Trodnevna karta (72 sata) 3850 ft

Nedeljna karta 4600 ft

Porodična karta (48 sati) 2200 ft

Ovo su trenutne cene. Važe za sve gradske linije metroa, autobusa, trolejbusa, tramvaja, HEV-a (gradske železnice)

Kod glavne železničke stanice "Keleti", tačnije naspram nje, imaš veliki tržni centar "Arena", u kojem se između ostalog nalazi i hipermarket "Tesco". Ovde možeš kupovati hranu

povoljno, a ima i gotove hrane.
Ovaj objekat je svega dve metro stanice udaljen od samog centra Pešte.

e ovo nismo znali, hvala

inace madjiri su jako lepo napravili par sajtovi za turiste, ima gomila potrebnih informacija, bas im hvala :D

uspeli smo da prekopamo net, trebalo nam je danas celo popodne :lol:, da nadjemo neke restorancice, bifeje i sl u kojima ima menija od 3 do 5 e
 
ima sedmodnevna karta za prevoz u Pesti oko 16e

Nedeljna karta 4600 ft

da to je to, na to sam mislila

http://www.bkv.hu/en/travel_cards/7_day_travel_card_en

u jednom pravcu, traje sat vremena kosta 1,5e.... ne isplati se uopste tako, bolje ova nedeljna

postoji i specijalna kartica koja vazi na teritoriji budimpeste daje popuste za restorane, prevoz, muzeje i sl (nesto ko euro26 samo za budimpestu) uz nju je prevoz besplatan al kosta oko 30e i traje 3 dana, mi racunali ne isplati se, jer su popusti max 30%, sto nije nesto, a ni za prevoz se ne isplati jer ima i trodnevna karta za prevoz (ko ide 3 dana)

sta ti je evropa, u informacionom centru za turiste daju besplatne mape, informatore i ostala cudesa potrebna za snalazenje
 
Poslednja izmena:
Inace i u Pesti i u Krakovu postoji gomla onih blikskoistocnih i turskih fast food-ova sa doner -kababima tj. girosima , cene su prilicno niske ali je zato i ukus nikakav , valjda zato sto nemaju tradiciju pravljenja tih pizdarija i emigranata kao u Francuskoj ili Nemackoj , tako da bi takva mesto trebalo izbegavati posto ni qurca ne valjaju uglavnom . Najbolje je drzati se lokalne kuhinje i tradicionalnih restorana van centralnih gradskih trgova , u Madjarskoj je najbolji gulas i testo sa sirom i slaninom , a u Poljskoj su do jaja one piroge , neke slovenska varijanta raviola , testo punjeno sirom , ili mesom , lukom , krompirom ,slaninom ,...pa jos preliveno przenim lukom i przenom slaninom , takodje se moze naci za skorome pare oko 5 e , mozda malo vise ,takodje i kobsice su odlicne i u Poljskoj i u Madjarskoj . Sto se tice zestine u Madjarskoj imaju sasvim solidnu rakiju , palinku , najvise od kajsije i sljive , dok je u Poljskoj zestina za izbegavanje , bar za mene , mada ako neko voli te aromatizovane i namirisane votke nek proba .
 
O Budimpešti se uglavnom sve već zna....
Krakow je divan grad, toplo preporučujem da ga posetite!!! Ja sam bio sad za 1.maj i odlično se proveo!!! :cool: :per:

Toliko toga ima za videti i obići, a tako malo vremena. Pun sam utisaka i pozitivne energije.
Šta reći sem da nam je bilo odlično. Jedina iskrena mana je što naše agencije nude aranžmane sa samo tri ili retko četiri dana u Krakovu, a to je jako malo. Mi smo bili tri dana. Iskoristio sam maksimalno vreme koje sam tamo proveo, nisam imao ni tren uzaludnog predaha. Obišao sam zaista mnogo toga, uživao, naučio mnogo novih informacija, upoznao ljude i običaje, sličan slovenski mentalitet, ljubaznost.....
Obišao sam, naravno, glavne znamenitosti: Wawel, Rynek glowny, Maly Rynek (on mi se posebno dopao), Barbakan, jevrejsku četvrt Kazimjež, mnogobrojne crkve, simpatične Sukiennice, ... Naravno, obišao sam i ponešto za svoju dušu, što sam unapred planirao da vidim - stadione fudbalskih klubova Visla i Cracovia. :per:
Krakov ima i puno lepih, velikih parkova. Prošetajte se njima, udahnite malo svežeg vazduha u sred velikog grada. :)
Krakov nije skup, naprotiv. Cene su, u proseku, kao kod nas. Možda i niže.
Puno je lepih restorana, picerija, klubova, pubova, diskoteka.... Krakov je veliki univerzitetski centar, prepun studenata. Po gradu ćete uglavnom viđati mlade, nasmejane ljude.
Od mesta na kojima smo mi bili i koja bih mogao preporučiti su restoran Pod zamkom, preko puta Misionarske crkve u ulici Stradomska i Asia to go, simpatični restorančić kineske kuhinje u centru, u ulici Grodzka. Od klubova i kafića (a ima ih zaista jako mnogo, ponuda je odlična) ne propustite Shisha Club, Maly Rynek broj 2. Odlično uređeno mesto, to vam neću prepričavati, to morate videti. Duh orijenta u Srednjoj Evropi! A nije ni skupo!

Sve u svemu, toplo preporučujem Krakov!!! Obavezno ga uvrstite u svoja buduća putešestvija! Nećete se pokajati! :ok:
Veliki pozdrav!
 
Narode, jel' neko bio u divnom gradu Krakowu? Otvaram temu o jednom od najšarmantnijih gradova starog kontinenta... Saberimo utiske, iskustva, savete, korisne linkove, mape, .....
Krakov zaslužuje da ima zasebnu temu na ovom Forumu.
Dobrodošli su svi! Molim bez prepucavanja i nepotrebnog negativizma!
 

Back
Top