Budi ponosan, Srbine!...

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
37.987
U zadnjih 15 god. se mnogo pljuje po ideji Velike Srbije, 'zločinima' Srba, brzo je osnovan Hahahahaški sud za Srbe i bla, bla..
Međutim, nikome još ni danas nije palo na pamet ispitivati zločine, kršenja ljudskih prava, preseljavanja i proganjanja Srba od strane tiletovog režima itd, a Carla je godinama tupila da ratni zločin ne zastareva, valjda je mislila: 'osim ako se ubijaju Srbi'!!??

Prema tome, kako su pravne institucije zakazale, pokazuje se moralno opravdanim što smo uradili upravo ono što smo radili, dapače, ponekad smo trebali biti i žešći te obuhvatiti šira područja, a ne samo ona od 'srpskog' interesa. Najbolje u svemu da smo davali lekcije i onima koji su kršili ljudska prava i drugih naroda i narodnosti, i umesto da su nam zahvalni, oni nešto kenjaju.....

Zatim, sve one nedužne žrtve od strane srpske kame prema ovome idu i na dušu onih čija je bila moralno-pravna obaveza rešiti sve te nagomilane nerešene probleme i zločine. A koji su to? Recimo oni koji su sebi uzeli za pravo ubijati Srbe da bi štitili ljudska prava ne-srba!!??

PS: Nisam ja izmislio ono: 'Pravda je spora, ali dostižna'
 
tvoja lokacija 'Zagreb' je puka slucajnost?
mozda mislis da su ti u balansu zvaka
o jugi (sto te valjda u tvom nevestom shvatanju
tehnika provokacije volsebno akredituje
kao srpskog nacionalistu) i zvaka o
'opravdanom genocidnom karakteru srba'?

hipoteza: ti si jedan provokator, i to sa kvalitetima ispod srednjestatistickog proseka.
ili gresim?

:)
 
... jer ja ne znam sta je to srpska kama, i koje su to nevine zrtve srpske kame, imajuci u vidu tvoj konstantan pokusaj da provuces nit o nekom sistematskom srpskom odnosu prema svetu i stvarnosti. ako nisi provokator onda pljuj po jugi, a ovaj drugi momenat obidji, nece da se primi svejedno.
 
Ma CHIPS, vasa je ortodoksna ********* i nije provokator. Cim neko u deminutivu govori o Sv. Josipu, taj je u zalosti za proslim vremenima. A sto se tice kame, to je veciti dualitet dobra i zla ili zla i dobra... komunisti i cetnici ili obratno, kako kome vise odgovara, vasi samo na jedan nacin.
 
Elvin:
meni nije jasno kako je moralno opravdano to što smo radili,kad na forumu preovladava mišljenje da mi to nismo radili...

Baš ima pichkica u Srbiji! Šešelj je časniji od mnogih drugih koji sebe smatraju većim i boljim Srbima od njega: Njegov stav prema tom sudu je preveden na pristojniji rečnik:
Ko vas sada bre šljivi, mi smo to morali uraditi jer mnogi od tih poginulih nisu bolje ni zaslužili.....Cenim ga zato što se smatra ZASLUŽNIM, a ne KRIVIM......
 
JABUCHILO:
... jer ja ne znam sta je to srpska kama, i koje su to nevine zrtve srpske kame, imajuci u vidu tvoj konstantan pokusaj da provuces nit o nekom sistematskom srpskom odnosu prema svetu i stvarnosti. ako nisi provokator onda pljuj po jugi, a ovaj drugi momenat obidji, nece da se primi svejedno.

Vidi se da Srbi i Hrvati imaju dosta zajedničkog:
Mnogi sa obe strane se ne smatraju krivim/zaslužnim za ove kenjaže
Mnogi neće priznati da je sa obe strane bilo loših stvari koje se nisu trebale dogoditi, ali su se MORALE dogoditi radi minulih radova mnogih u prošlosti.....

pljuvanje po jugi je bezveze, nema je već 15 godina, zanimljivije su mi sadašnje strukture....
 
JABUCHILO:
tvoja lokacija 'Zagreb' je puka slucajnost?
mozda mislis da su ti u balansu zvaka
o jugi (sto te valjda u tvom nevestom shvatanju
tehnika provokacije volsebno akredituje
kao srpskog nacionalistu) i zvaka o
'opravdanom genocidnom karakteru srba'?

hipoteza: ti si jedan provokator, i to sa kvalitetima ispod srednjestatistickog proseka.
ili gresim?

:)

zašto moram objašnjavati i ono između redova:
ne radi se o opravdanom genocidnom karakteru srba već o tome da smo uradili ono što se moralo uraditi, tj. rasturiti onu jugu-pljugu...kao i što su se naši preci oslobodili turskog osvajača. S tom razlikom da onda nikome nije palo na pamet reći da su Srbi 'genocidni' prema turcima.....i zato moj post pokušava dići moral onima koji lupetanje belosvetskih budala razmatraju kao ozbiljan pojam...

PS: lokacija 'zagreb' nije slučajnost
 
JABUCHILO:
jasno.
ali nismo je mi rasturili, nemoj previse da nas hvalis. pogotovo za kamu, jer zna se cija je kama i za koga se ostrila.

Moram nas hvaliti, ne bi Hrvati dobili svoju državicu da JNA i Srbi nisu odigrali onako kako su odigrali.....i u stvari bi nam trebali biti zahvalni......Npr. Francek bi bio pristao i na konfederaciju, a ne znam baš ni jednog Srbina kojem bi se to sviđalo!!??
 

Back
Top