Quantcast

Bubrezna casica kod bebe!!!

hajducica

Obećava
Poruka
84
Bili smo na Ultra Zvuku, trudnica je u 22. nedelji. Nakon pregleda doktorica je rekla da je bubrezna casica lijeva malo ko uvecana . e sad po njoj to treba pratiti, bice dobro ako se ne povecava a ako se bude povecavala mislim da i ona nezna sta raditi. U pitanju je djecacic.
Sta to moze biti???
Na nalazu stoji: Pyelon lijevog bubrega 8 x 7 mm

Molim neki savjet!!!

Hvala unapred

Gost 36589

Domaćin
Poruka
3.212
Pa eto,posto je problem ipak u domenu neonatologije,jedini savet koji ja mogu da dam je da zaista verujete doktorici koja je rekla da se stanje mora pratiti,s obzirom da je to jedino sto se sada moze i uraditi.
Ako ste skepticni prema nalazu koji je ona dala,uradite ga kod nekog drugog,mozda nekog po preporuci,za koga ste culi da dobro radi ultrazvuk.

tehduduk

Buduća legenda
Poruka
29.561
mom sestricu su tako ustanovili VUR( veziko- uretralni- reflux: malo suzena cevcica kojom istice mokraca, pa se ona vraca u bubrege)..( zbog koje je dobio hidronefrozu) to nije jedini razlog uvecanja bub.casice, ali je najcesci kod decaka

VUR je veoma cest u intrauterinom razvoju, moze se resiti sam od sebe bez posledica, a moze prouzrokovati hidronefrozu( vodu u bubregu i ostecenje istog)
ranije se taj poremecaj ustanovljavao (tek u pubertet recimo) kada nastupi infekcija tek, sada se rano ustanovi, prati, a moze i da se leci hirurski( ako je neophodno, kod dece od 1 god zivota u Austriji)

ta deca su i sportisti, i iako se kod nekih moze iskomplikovati, negde ne uticu na kvalitet zivota.... znate, nisu 2 deteta ista, sve je individualno. vi se raspitajte, pratite stanje, ali se nemojte preterano opterecivati- stanje moze da prodje i da se na sledecem UZ nista ne primeti

veliki pozdrav :heart:

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.