Quantcast

Bubamare u kući

imaginacija*

Buduća legenda
Poruka
27.135
Pojavilo se mnoštvo bubamara u mojoj kući.
I svaki dan ih je sve više..
Zanima me, da li ste i vi imali takva iskustva?
Zbog čega su se baš sada zimi pojavile?
Šta mislite, šta ih je privuklo u tolikom broju u mojoj kući?
I kako da ih se rešim?

gost 167296

Iskusan
Poruka
6.005
Pre nekoliko godina donete su bubamare iz ne znam koje istocnjacke zemlje zaboravih, prenete su kod nas kako bi unistile odredjene insekte, ali se to otrglu kontroli i sada su izjele sve, i pocele da se nenormalno kote, bilo je i na vestima i po novinama. I kod mene ih je jedno vreme bilo jako puno, i ujedale su kao komarci, posle toga ostajao je mali crveni plih... Bila mama kod lekara, dali joj kremu i rekli da s vremena na vreme iscedi ranu tu i namaze kremom. Sada ih vise nema...

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Verovatno su to one azijske, više su nekako žućkaste i sa sitnijim tufnicama? Nemam predlog, stvarno su pošast, mada sam ih ja imala jesenas i jednostavno su nestale same od sebe, kod tebe ih je možda probudila toplota ako su se krile ispod nekog osunčanog dela krova isl.

utva_zlatokrila

Početnik
Poruka
15
Te bubamare su stigle iz Kine. IMala sam ih mnogo u kuci, nisam znala sta da radim. zvala zavod za zastotu zdravlja i objasnili mi da su uvezene da bih ubijale neke stetocine. bla bla. ne smeju se ubijati. nisu kao prave. imaju narandzastu boju otrilike ako mislimo na isto

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.