Quantcast

BU: Žalba na ocenu o doktoratu Malog ako je pokrene bilo ko iz naučne zajednice

Motorcyclist

Buduća legenda
Poruka
35.870

Senat Univerziteta u Beogradu doneo je na današnjoj sednici odluku da do 24. maja svi zaposleni na Univerzitetu Beograda u nastavnom i naučnom zvanju mogu da podnesu inicijalne žalbe na izveštaj Stručne komisije FON-a prema kojem doktorat Siniše Malog nije plagijat, a koje će rektorka kao žalbu u ime UB podneti Odboru za profesionalnu etiku.

To je za N1 potvrdila rektorka Ivanka Popović.

"Da ne bismo uskratili mogućnost podnošenja žalbe, ono sto ja predlažem jeste da Senat donese odluku kojoj se ovlašćuje rektorka da u ime univerziteta podnese žalbu na osnovu inicijalnih žalbi koju univerzitetu mogu podneti svi koji su u naučnom ili nastavnom stanju", rekla je na današnjoj sednici rektorka, prenosi Insajder.
Rok za podnošenje inicijalnih žabi je 24. maj.

Članovi Saveta su bili jednoglasni u ovoj odluci.

Rektorka je na sednici rekla i da je Univerzitet institucija od javnog značaja i da je njihov zadatak da je čuvaju i unaprede.

"Mi kao narod nemamo dobru tradiciju čuvanja naših institucija. Ne treba da dozvolimo dalje slabljenje institucije, a za to je potreban jedinstveni stav", istakla je Ivanka Popović.

Prethodno je stručna Komisija naučno-nastavnog veća Fakulteta organizacionih nauka usvojila izveštaj prema kojem je utvrđeno da ministar finansija Siniša Mali nije plagirao doktorski rad. Komisija utvrdila da je svega sedam odsto disertacije bez navoda izvora.

http://rs.n1info.com/Vesti/a483947/BU-Zalba-na-ocenu-o-doktoratu-Malog-ako-je-pokrene-bilo-ko-iz-naucne-zajednice.html?fbclid=IwAR3mI8kmbTUTOCTGs6Gzlx2CeZgj7xhfUDh7DWd3YEbLuyLdCD5XU9sHlIE

U stilu Informera- da li Srbi imaju muda?!

webmen

Aktivan član
Poruka
1.379
Kako god bilo , sigurno je da je licnom praksom a ne samo teorijom , Sinisa prevazisao mnoge , koji sa svojim doktoratima nisu dosli nidokle.

Scott Isle

Domaćin
Poruka
3.754
Ovo je ludilo. Oni pozivaju na zalbu.
I cuj rok za zalbu. Pa sta ako se pronadje za dvije godine da jeste plagijat? Jeli pojeo vuk magarca i Mali je moralan doktor nauka?
Budalastine.

radyu5

Poznat
Poruka
8.080

Senat Univerziteta u Beogradu doneo je na današnjoj sednici odluku da do 24. maja svi zaposleni na Univerzitetu Beograda u nastavnom i naučnom zvanju mogu da podnesu inicijalne žalbe na izveštaj Stručne komisije FON-a prema kojem doktorat Siniše Malog nije plagijat, a koje će rektorka kao žalbu u ime UB podneti Odboru za profesionalnu etiku.

To je za N1 potvrdila rektorka Ivanka Popović.

"Da ne bismo uskratili mogućnost podnošenja žalbe, ono sto ja predlažem jeste da Senat donese odluku kojoj se ovlašćuje rektorka da u ime univerziteta podnese žalbu na osnovu inicijalnih žalbi koju univerzitetu mogu podneti svi koji su u naučnom ili nastavnom stanju", rekla je na današnjoj sednici rektorka, prenosi Insajder.
Rok za podnošenje inicijalnih žabi je 24. maj.

Članovi Saveta su bili jednoglasni u ovoj odluci.

Rektorka je na sednici rekla i da je Univerzitet institucija od javnog značaja i da je njihov zadatak da je čuvaju i unaprede.

"Mi kao narod nemamo dobru tradiciju čuvanja naših institucija. Ne treba da dozvolimo dalje slabljenje institucije, a za to je potreban jedinstveni stav", istakla je Ivanka Popović.

Prethodno je stručna Komisija naučno-nastavnog veća Fakulteta organizacionih nauka usvojila izveštaj prema kojem je utvrđeno da ministar finansija Siniša Mali nije plagirao doktorski rad. Komisija utvrdila da je svega sedam odsto disertacije bez navoda izvora.

http://rs.n1info.com/Vesti/a483947/BU-Zalba-na-ocenu-o-doktoratu-Malog-ako-je-pokrene-bilo-ko-iz-naucne-zajednice.html?fbclid=IwAR3mI8kmbTUTOCTGs6Gzlx2CeZgj7xhfUDh7DWd3YEbLuyLdCD5XU9sHlIE

U stilu Informera- da li Srbi imaju muda?!
Šta da li imaju muda. Pa prvi će uvaženi akademik Teodorović podneti žalbu.
Jedva čekam rasplet celog slučaja i baš me zanima šta će smradikali preduzeti da zaštite svog člana.

Metronomy

Ističe se
Poruka
2.149
Kao senatori, ta gomila strucnjaka mogla bi da igra domine ili prodaje kikiriki,
ako bi se pitao Savet univerziteta.
Takva jedna "pismena" grupacija ljudi deklarisana svojim nazivom, svakako ima intelekta za recimo neki
bolji kiosk, a inace senat nije primeren naziv nacionalnoj grupaciji pismenih ljudi.

Toliko o "strucnoj eliti" srpskog univerziteta.

Motorcyclist

Buduća legenda
Poruka
35.870
"Ovo su plagijati Siniše Malog koje nisam objavio u originalnoj analizi objavljenoj na sajtu Peščanika pre skoro pet godina. 'Stručna' komisija Fakulteta organizacionih nauka ove plagijate nije ni primetila, iako su više očigledni i prostiru se preko više desetina stranica okružujući pet više nego očiglednih i veoma velikih ilustracija koje su identične kod Siniše Malog i u tezi dr Stefanosa Hailemariama posvećenu restrukturiranju i privatizaciji o Eriteriji", navodi profesor Karapandža u svojoj žalbi.