RoccoS
Veoma poznat
- Poruka
- 11.405
Beograd -- Dok naredne godine voz na liniji Peking - Šangaj bude „leteo“ brzinom od 486,1 kilometar na sat, u Srbiji će za sat vremena voz prelaziti tek oko 45 kilometara.
Stanje železničke infrastrukture u našoj zemlji je toliko loše da su na čak 500 kilometara uvedene lagane vožnje.
Od ukupno 3.800 kilometara pruga u Srbiji na samo tri odsto može da se razvije brzina veća od 100 kilometara na sat. Navikli su putnici pa se i ne bune kada vozovi kasne, zapravo iznenade se kada se desi da stignu na vreme
Danas, kompozicija od Beograda do Niša krstari više od pet sati. Barskom vozu gotovo svakodnevno potrebno je sat vremena samo da izađe iz Beograda i stigne do Rakovice!
"Na dužini od 57 odsto koloseka brzina je manja od 60 kilometara na sat. Na železničkom Koridoru 10 na samo oko deset odsto deonica brzina vozova veća je od 100 kilometara na sat", kaže Nenad Stanisavljević, direktor Medija centra Železnica Srbije.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=03&dd=12&nav_id=498612
Stanje železničke infrastrukture u našoj zemlji je toliko loše da su na čak 500 kilometara uvedene lagane vožnje.
Od ukupno 3.800 kilometara pruga u Srbiji na samo tri odsto može da se razvije brzina veća od 100 kilometara na sat. Navikli su putnici pa se i ne bune kada vozovi kasne, zapravo iznenade se kada se desi da stignu na vreme
Danas, kompozicija od Beograda do Niša krstari više od pet sati. Barskom vozu gotovo svakodnevno potrebno je sat vremena samo da izađe iz Beograda i stigne do Rakovice!
"Na dužini od 57 odsto koloseka brzina je manja od 60 kilometara na sat. Na železničkom Koridoru 10 na samo oko deset odsto deonica brzina vozova veća je od 100 kilometara na sat", kaže Nenad Stanisavljević, direktor Medija centra Železnica Srbije.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=03&dd=12&nav_id=498612


. Neka nam deca vide kravu samo kroz prozor automobila. Eto, naša železnica ima da deluje edukativno
na gradsku dečicu, da lepo osmotre floru i faunu
.

Ili preko Zrenjanina pa na Pančevački most, još je to i najbolji put ,mislim po stanju samog asvalta .