Brza hrana u Beogradu i okolini - meso, pizza, s nogu i za poneti - bez pekara

Prosle nedelje sam naleteo u Belvilu na Tegla's bar i salate su neverovatno ukusne, pa jos onako simpa zapakovane u velike tegle, mogu da se jedu i u nekoliko obroka ako stoje u frizideru. Ja sam do sada probao meksikanu (ljuto, ljuto, andele, arriba), teglas i fit for fun (ova poslednja ima i vegan varijantu sa biljnim sirom umesto fetom). Preporucujem od srca i nadam se da ce opstati.

Ukoliko je ovaj topik ipak vise namenjen mesu i picama, predlazem da moderator splituje u novu temu, recimo "Brza hrana - ostalo".

EDIT: Sada vidim na njihovom sajtu da imaju i salter u Molerovoj, pa kome je blize vracar moze tamo.
 
Poslednja izmena:
Prosle nedelje sam naleteo u Belvilu na Tegla's bar i salate su neverovatno ukusne, pa jos onako simpa zapakovane u velike tegle, mogu da se jedu i u nekoliko obroka ako stoje u frizideru. Ja sam do sada probao meksikanu (ljuto, ljuto, andele, arriba), teglas i fit for fun (ova poslednja ima i vegan varijantu sa biljnim sirom umesto fetom). Preporucujem od srca i nadam se da ce opstati.

Ukoliko je ovaj topik ipak vise namenjen mesu i picama, predlazem da moderator splituje u novu temu, recimo "Brza hrana - ostalo".

EDIT: Sada vidim na njihovom sajtu da imaju i salter u Molerovoj, pa kome je blize vracar moze tamo.

Kako im se krecu cene? Ne bi voleo za salatu da dam nesto puno.. ebe mi se za tegle
 
Kako im se krecu cene? Ne bi voleo za salatu da dam nesto puno.. ebe mi se za tegle

One bez mesa su 250 - 270, sa mesom 350 - 390. Ali je kolicina sigurno za barem 2 obroka. Ja preporucujem mexicanu, ljuti sos u kojem plivaju panceta i ostalo povrce, pravo uzivanje. Obavezno je da se tegla dobro protrese pre otvaranja da se svi sastojci prozmu.
 
Probacu i ja, valjda mozes da im doneses teglu sledeci put pa da napune :lol:

Da, zaboravih da kazem, izgleda da je poenta tegle da ih cuvas, jer ako doneses 9 praznih deseta ti je gratis. Ja kada sam kupio prve dve dali su mi kupon i lupili dva pecata, kao u Grinetu. Kada budem imao devet pecata i donesem tegle uzecu neku najskuplju, bas da vidim dal' radi.

Sto se kolicine tice, ja imam okruglo 90kg i zasitilo me je pola meksicke salate, mada sam jeo kao veceru oko 8 uvece, i sutra sam je dokrajcio takodje za veceru, bez iceg drugog. Jos jednom, obavezno promuckati.
 
Zanima me pizzeria sa dobrom hranom i besplatnom dostavom ako ima neka preporuka.Na senjaku sam

Dostava je uglavnom uslovljena iznosom koji naručuješ, ali jedna pizza uglavnom pokriva.

Evo vidi ovde pa po lokaciji vidi šta ti je blizu. I čitaj komentare ljudi da selektuješ dobru. Senjak je opština Savski Venac čini mi se.

http://www.donesi.com/beograd/?gclid=CNCQxtii0ccCFUGfGwodfskNxQ

- - - - - - - - - -

Najbolje pljeskavice u širem centru grada su kod "Lokija" u Gospodar Jovanvoj, odmah uz Kralja Petra.

Odavno loki nije što je bio.
 
Градски врапци жртве брзе хране

Мањи број џивџана у великим градовима последица је превише масне и превише заслађене хране коју једу њихови младунци

vrapci.jpg


http://www.politika.rs/scc/clanak/345628/Gradski-vrapci-zrtve-brze-hrane

Стручњаци француског Националног центра за научна истраживања (ЦНРС) објаснили су да је мањи број џивџана у великим градовима и метрополама последица хране коју једу, а која је превише масна и превише заслађена за њихове младунце.

Истраживачи су измерили телесну масу, количину масних наслага на врату, величину кљуна, ногу и крила птица.
 
Pica Amos u Belvilu je dobra. Dugo uzimam i dugo je dobijam istu, sto nije bio slucaj sa ostalim picerijama gde sam i prestao da uzimam.
Sto se rostilja tice, bolje idite na NBG-u u Zar Mance nego u Stepin Vajat.
U Stepinom Vajatu stekaju na prilogu. Razblazena pavlaka ala hvala ti bako, isto tako sa kecapom, sav prilog ti stave sa malom kasicicom i
pljeskavice sluze u vazdusastim i slabim lepinjama + urnebes naplacuju.
Zar Mance sluzi imlekovu pavlaku i polimark kecap, prilog stavjaju sa supenom vecom kasikom(ne stekaju na prilogu), urnebes je free i stavljaju u somun
gde se vise najedes, sto je vecini bitno. Meso je kvalitetnoi i ukusno. Takodje nigde bolje cevape nisam jeo kao u Zaru Mance.
 

Back
Top