Bruto cena rada po satu

Redmond

Veoma poznat
Poruka
14.761
Naišao sam na oglas gde traže junior web developera sa preko godinu dana iskustva, sad u anketi postoji pitanje koliko bi očekivali bruto platu u dolarima po satu pošto se očekuje od mene da sam plaćam sve poreze, zdravstveno i ostale troškove. Kolika je realna cena za tu poziciju? Da li je 10 dolara premalo ili previše? Sve se cimam da im ne tresnem previsoku cenu pa da me odmah odbiju...
 
Naišao sam na oglas gde traže junior web developera sa preko godinu dana iskustva, sad u anketi postoji pitanje koliko bi očekivali bruto platu u dolarima po satu pošto se očekuje od mene da sam plaćam sve poreze, zdravstveno i ostale troškove. Kolika je realna cena za tu poziciju? Da li je 10 dolara premalo ili previše? Sve se cimam da im ne tresnem previsoku cenu pa da me odmah odbiju...
Trazi vise jer ce pomisliti da nista ne znas kad si tako jeftin, ali ne treba preterivati. Mozda i da im ubacis racunicu koliko placas doprinose da vide koliko ti ostane.

25$-35$
i onda kao pregovaras
 
Trazi vise jer ce pomisliti da nista ne znas kad si tako jeftin, ali ne treba preterivati. Mozda i da im ubacis racunicu koliko placas doprinose da vide koliko ti ostane.

25$-35$
i onda kao pregovaras
al ipak je to oglas za juniora, i mislim da ipak traze programere iz zemalja treceg sveta upravo zbog nize cene rada... tako da moram i realan da budem
 
podobijali smo otkaze tamo, iskoristili nas za promociju
taj lik mi tacno nije ulivao poverenje.....

nista mani se nasih, hvataj dolare, srecno:heart:

Crypto Cryptocurrency GIF by KiwiGo (KGO)
 
Poslednja izmena:
Naišao sam na oglas gde traže junior web developera sa preko godinu dana iskustva, sad u anketi postoji pitanje koliko bi očekivali bruto platu u dolarima po satu pošto se očekuje od mene da sam plaćam sve poreze, zdravstveno i ostale troškove. Kolika je realna cena za tu poziciju? Da li je 10 dolara premalo ili previše? Sve se cimam da im ne tresnem previsoku cenu pa da me odmah odbiju...
Jel firma u inostranstvu?
 
Naišao sam na oglas gde traže junior web developera sa preko godinu dana iskustva, sad u anketi postoji pitanje koliko bi očekivali bruto platu u dolarima po satu pošto se očekuje od mene da sam plaćam sve poreze, zdravstveno i ostale troškove. Kolika je realna cena za tu poziciju? Da li je 10 dolara premalo ili previše? Sve se cimam da im ne tresnem previsoku cenu pa da me odmah odbiju...
minimum satnica u SAD je $15.5 za biilo kakav posao (recimo čistačica) i to sa ostalim beneficijama. Poslodavca takav košta preko $20 na sat.

Dakle, za web developera je $30 na sat džabe ako je iole dobar. U mnogome zavisi kako se vrši obračun vremena. Ako je u pitanju fiksni broj sati po projektu a ti potrošiš duplo više vremena nego su ti dali može da ispadne da još treba da im doplatiš ako ti je niska satnica.

Nije isto da ti plaćaju $15 na sat za 8 sati dnevno/5 dana u nedelji/52 nedelje u godini (2080 sati ukupno) i da ti plaćaju $30 na sat po potrebi. Za ovo drugo ćeš zaraditi drastično manje jer će samo da ti plate čist rad.
 

Back
Top