Brutalni napad na SPC na severu Kosova !!

al bundy

Legenda
Poruka
64.032
Sledbenici Artemija u dva manastira

19. novembar 2010. | 00:59 -> 16:52 | Izvor: FoNet, Beta, Tanjug Zubin Potok -- Pristalice umirovljenog vladike Artemija upale su u dva manastira na Kosovu. Novopostavljeni vladika Teodosije se sa Sabora SPC hitno vratio na Kosovo.

I pored zabrane činodejstva, umirovljeni episkop Artemije služio liturgiju u manastiru u Dubokom Potoku na Kosovu.

Sledbenici penzionisanog vladike Artemija, upali su popodne i u manastir Devine vode u opštini Zvečan, dok pokušaj da zauzmu Banjsku nije uspeo.

Artemijeve pristalice su u manastir Devine vode otišli posle liturgije koju je vladika, uprkos sinodskoj zabrani, održao u trpezariji konaka u manastiru Duboki potok na severu Kosova i Metohije.

Iguman u poziciji taoca

Iguman manastira Romilo prethodno je odbio da Artemiju preda ključ, a njegov monah Kiprijan Keljević je pretio igumanu, oduzeo mu dva mobilna telefona i ključeve od ćelije i automobila.

U saopštenju Eparhije se ističe da je iguman praktično u poziciji taoca jer su pristalice Artemija okupirale manastir.

Otac Romilo je u svoj ćeliji i nije prisustvovao službi, niti je želeo da se obrati novinarima.
Artemije kao Miraš

Srpska pravoslavna crkva najdrastičnije će reagovati na nasilni upad penzionisanog vladike Artemija u manastir Duboki Potok na severu Kosmeta, gde je u manastirskom konaku služio liturgiju, pa se očekuje da će ga Sveti arhijerejski sabor u zasedanju danas raščiniti, rečeno je Tanjugu u crkvenim krugovima.

Penzionisani vladika Artemije biće, kako se navodi, lišen svešteničkog čina, jer je krenuo putem Miraša Dedeića, takozvanog mitrpolita kanonski nepriznate Crnogorske pravoslavne crkve.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=11&dd=19&nav_category=12&nav_id=473367

Eto braco i sestre sta docekasmo , posle komunista , balista i uck terorista , sada se i neke bande raskolnika ,uzurpatora i domacih hajduka na silu otimaju manastire svete matere SPC i to na raspetom Kosovu i Metohiji !!! :thumbdown: Moguce je da to cine u sprezi sa Tachijevom vlascu u Pristini, posto znaju da ih tamo dole srpska policija ne moze spreciti u ovom razbojnistvu sa elementima teskog krivicnog dela . :think:
 
Poslednja izmena:
Нажалост ова сада већ банда на томе се не зауставља већ наставља отимачину.

Artemijeve pristalice upale i u manastir Devine vode


Artemijevi monasi i grupa civila upali su i zauzeli još jedan manastir na severu Kosova i Metohije, saznaje Blic. Grupa koju je Sabor SPC tokom jutrašnjeg zasedanja već okarakterisao kao raskolnike zauzela je manastir Devine vode u kome je do sada bio jedan monah Fotije.


Grupa su predvodili monah Kiprijan i bivši iguman manastira Sveti Arhangeli i navijač FK “Rada” Benedikt. Oni su razvalili manastirska vrata, oduzeli monahu iz Devinih voda Fotiju ključeve i kola.




Vladika Artemije je prema saznanjima Blica izdao akt i proglasio ovaj manastir ženskim, a za navodnu igumaniju postavio bivšu igumaniju Končulja - Saru. Grupa Artemijevaca izbacila je iz manastira Devine vode iskušenika, a sa njim se solidarisao i jedini monah u ovom manastiru Fotije.


U pratnji raskolnika je i grupa civila koji su bliski lokalnim političarima Marku Jakšiću i Milanu Ivanoviću iz Srpskog nacionalnog veća. Kako kažu za Blic u SPC očito je da ova dva političara pružaju podršku grupi koja uzurpira imovinu SPC. Prema saznanjima “Blica” policija na severu Kosova u kojoj su pripadnici srpske nacionalnosti uopšte ne reaguje iako je reč o uzurpaciji imovine Srpske Crkve. Kako se pretzpostavlja policajci su pod direktnom komandom Jakšića i Ivanovića.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/218457/Artemijeve-pristalice-upale-i-u-manastir-Devine-vode
 
Eto,Srbi opet napadaju bundijeve vekovne shiptarske manastire

Узурпирали су банди(тски) посвојатане поседе, од којих Ал бежи ко ђаво од крста...

За већину никад није чуо, а поред мањине истих пролази у широком луку са лицемерјем на челу.

Прави бранитељ синода (домобрани у Србији).
 
Za to je sve kriv Boris Tadic. On je izazvao podele svuda u drustvu.

Јерес изазива поделе у друштву.

Атеизам, комунизам и екуменизам НАСТАВЉАЈУ са дејствима, сада удруженим снагама (стиже буљук полиције, политичара и ''експерата'' да брани унију).
 
Sledbenici Artemija u dva manastira

19. novembar 2010. | 00:59 -> 16:52 | Izvor: FoNet, Beta, Tanjug Zubin Potok -- Pristalice umirovljenog vladike Artemija upale su u dva manastira na Kosovu. Novopostavljeni vladika Teodosije se sa Sabora SPC hitno vratio na Kosovo.

I pored zabrane činodejstva, umirovljeni episkop Artemije služio liturgiju u manastiru u Dubokom Potoku na Kosovu.

Sledbenici penzionisanog vladike Artemija, upali su popodne i u manastir Devine vode u opštini Zvečan, dok pokušaj da zauzmu Banjsku nije uspeo.

Artemijeve pristalice su u manastir Devine vode otišli posle liturgije koju je vladika, uprkos sinodskoj zabrani, održao u trpezariji konaka u manastiru Duboki potok na severu Kosova i Metohije.

Iguman u poziciji taoca

Iguman manastira Romilo prethodno je odbio da Artemiju preda ključ, a njegov monah Kiprijan Keljević je pretio igumanu, oduzeo mu dva mobilna telefona i ključeve od ćelije i automobila.

U saopštenju Eparhije se ističe da je iguman praktično u poziciji taoca jer su pristalice Artemija okupirale manastir.

Otac Romilo je u svoj ćeliji i nije prisustvovao službi, niti je želeo da se obrati novinarima.
Artemije kao Miraš

Srpska pravoslavna crkva najdrastičnije će reagovati na nasilni upad penzionisanog vladike Artemija u manastir Duboki Potok na severu Kosmeta, gde je u manastirskom konaku služio liturgiju, pa se očekuje da će ga Sveti arhijerejski sabor u zasedanju danas raščiniti, rečeno je Tanjugu u crkvenim krugovima.

Penzionisani vladika Artemije biće, kako se navodi, lišen svešteničkog čina, jer je krenuo putem Miraša Dedeića, takozvanog mitrpolita kanonski nepriznate Crnogorske pravoslavne crkve.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=11&dd=19&nav_category=12&nav_id=473367

Eto braco i sestre sta docekasmo , posle komunista , balista i uck terorista , sada se i neke bande raskolnika ,uzurpatora i domacih hajduka na silu otimaju manastire svete matere SPC i to na raspetom Kosovu i Metohiji !!! :thumbdown: Moguce je da to cine u sprezi sa Tachijevom vlascu u Pristini, posto znaju da ih tamo dole srpska policija ne moze spreciti u ovom razbojnistvu sa elementima teskog krivicnog dela . :think:

Матићу,ти ли си са лица места,помажеш и Бранкици за "Инсајдер" !?!?
 
Ne znam sta da kazem...Dosla zadnja vremena kad se monasi otimaju za manastire.

Отимају се за манастире из којих их паписти избацише, стварно чудно... откуд им идеја да се враћају назад?

Имају ли благослов да мисле својом главом и како то мишљење спречити?
 
Znam da je Tadic smenio Artemija, dok su mu mnogi kriminalci bliski srcu, jer mu politicki nije bio podoban. On je najvise kriv za svu katastrofu koja je zadesila Srbiju. Izazvao je ogromne podele koje se mogu zavrsiti katastrofalno.


Tadić izazvao podele?:hahaha:

Jel znaš ti čoveče, da su Srbi podeljeni još od 1389. godine. I neprestano se ponovo dele.

Nije džabe stavljeno 4S na grb Srbije.
 
'ajmoooo...pravoslavci...kad nemate s kim da ratujete, vi se kokate medjusobno....:lol:

Mauridia_22.gif
 
Отимају се за манастире из којих их паписти избацише, стварно чудно... откуд им идеја да се враћају назад?

Имају ли благослов да мисле својом главом и како то мишљење спречити?

Pa nisu izbaceni, nego su valjda sami otisli.


'ajmoooo...pravoslavci...kad nemate s kim da ratujete, vi se kokate medjusobno....:lol:

Mauridia_22.gif

Bas vala!
 
Отимају се за манастире из којих их паписти избацише, стварно чудно... откуд им идеја да се враћају назад?

Имају ли благослов да мисле својом главом и како то мишљење спречити?

Дај Боже да Артемије и његови монаси и верници приђу СИПЦ.
 
Отимају се за манастире из којих их паписти избацише, стварно чудно... откуд им идеја да се враћају назад?

Имају ли благослов да мисле својом главом и како то мишљење спречити?

PODRZAVAM VLADINO MISLJENJE
 

Back
Top