Bruka u Sjenici: Karađorđe je zločinac koji je ubio 3000 ljudi

Bren

Elita
Poruka
21.188
Zar nije ovaj roknuo caleta?
Рокнуо је очуха и брата, ето видиш какав је то монструм био.Очух је хтео да се врати под турску власт, а брат је починио неко силовање.

Заиста прави злочинац.Уместо да бати да пола Србије он му није дао ни да мало силује.

Једино се зајебао што није рокнуо и кума.
 
za sanelu...

561156
 
Odbornica SPP Sanela Halković kaže da će njena politička grupacija učiniti sve kako se jedna ulica u Sjenici više ne bi zvala po vođi Prvog srpskog ustanka

http://www.novosti.rs/vesti/srbija....radjordje-je-zlocinac-koji-je-ubio-3000-ljudi

Prosto ne mogu da verujem šta mi trpimo u sopstvenoj državi. Ništa nije bolje ni u Novom Pazaru ili Preševu.
Не сметају јој геноцидни Алија Изетбеговић и Насер Орић.
 
Да вам испричам шта сам ја прочитао о том наводном "Генодицу". Срби су опседали Сјеницу више недеља. На крају су се договорили с потурицама да ови напусте Сјеницу наоружани и оду у правцу Новог Пазара. Када су кренули у колони десило се да је један потурица за појасом носио две кубуре опточене сребром и дијамантима ( Или смарагдима ) и један српски устаник му је то извукао нагло из појаса и питао га колико тражи пара само да буде његова, али је неки потурица удаљен од њих мислио да је дошло до преваре, извукао своју кубуру и пуцао у тог Србина и убио га. Онда је дошло до ланчане реакције и опште пуцњаве у масу потурица. После извесног времена су се опет повукли у своје утврђење али је ту остала да лежи маса њих мртвих.
 
Да вам испричам шта сам ја прочитао о том наводном "Генодицу". Срби су опседали Сјеницу више недеља. На крају су се договорили с потурицама да ови напусте Сјеницу наоружани и оду у правцу Новог Пазара. Када су кренули у колони десило се да је један потурица за појасом носио две кубуре опточене сребром и дијамантима ( Или смарагдима ) и један српски устаник му је то извукао нагло из појаса и питао га колико тражи пара само да буде његова, али је неки потурица удаљен од њих мислио да је дошло до преваре, извукао своју кубуру и пуцао у тог Србина и убио га. Онда је дошло до ланчане реакције и опште пуцњаве у масу потурица. После извесног времена су се опет повукли у своје утврђење али је ту остала да лежи маса њих мртвих.

На скали од 1 до 10 којим бројем би могао да означиш своје веровање у истинитост ове приче?
 
На скали од 1 до 10 којим бројем би могао да означиш своје веровање у истинитост ове приче?
Дајем број 9. А зашто га дајем. Зато што је то написано у књизи КАРАЂОРЂЕ - ВЕШТИНА РАТОВАЊА од историчара Пуковника Новице Сретеновића. Књига је издата 2004. у издању листа "ВОЈСКА" поводом две стотине година од првог српског устанка. Одлична књига, до детаља проткана чињеницама сакупљеним из свих могужић архива, како наших тако и страних.
 

Back
Top