Bruka rukometašica Crne Gore, pevale ''ustaške pesme"": Usledila karma i šamar kakav ne pamte (Novinarsto iz 90 - tih?)

ne pratim rukomet, pogotovo zenski, pogotovo za zene koje pjevaju ustaske pjesme, pogotovo za dps i bemax projekat... pogotovo ne za zelene dresove
ali debili od komita da slave oni prozivaju i sire muda po tviteru... kako su zadojeni mrznjom
Jel njima iko javio da u Srbiji ne stižemo da razmišljamo ni o Hrvatima a kamoli o mešanim marginalcima?

Ovde se radi...
 
Nigde se u ovoj pesmi ne pominje Gotovina.
U trenutku oslobađajuće presude generalima Gotovini i Markaču, Škoro se vozio ulicama Zagreba. Prisjetio se kako je stao i zaplakao…

“Poslije toga su me za komentar zvali iz istih onih medija koji su me osporavali. Iako je očigledno da su pjesme ‘Sude mi’ i ‘Svetinja’ o generalu Gotovini, ja sam te pjesme posvetio svim hrvatskim generalima; i generalu Blaškiću, Markaču, Čermaku, svim generalima iz BiH koji su i dan danas u Haagu, uključujući šestorku, pa i svakom hrvatskom čovjeku koji je bio u situaciji da brani svoje svjedočenje ljubavi prema svojoj zemlji
Ali tačno je da se u tekstu ne spominje Gotovina, već je pjesma u njegovu čast.
Kao i svim ostalim generalima.
 
Da, i sada ce se Crna Gora ponovo ujediniti sa Srbijom, sve trce....

Ne mora da znači, ali i bez takvog scenarija Crna Gora je naša, dok je ovoj drugoj strani ostalo da peva ustaške pesme. Potpuno sam siguran da bi ta druga strana momentalno zamenila tu poziciju za to da se ponovo vrati na vlast :kafa:
 
Ne mora da znači, ali i bez takvog scenarija Crna Gora je naša, dok je ovoj drugoj strani ostalo da peva ustaške pesme. Potpuno sam siguran da bi ta druga strana momentalno zamenila tu poziciju za to da se ponovo vrati na vlast :kafa:
Koje godine ce biti Crna Gora ''vasa'' ?
Seselj kaze da se svakih 50.godina vracaju izgubljene teritorije, pr Kninska Krajina ce se vratiti 2045, a po istoj logici Crna Gora se vraca u Srbiju 2056
 
Koje godine ce biti Crna Gora ''vasa'' ?
Seselj kaze da se svakih 50.godina vracaju izgubljene teritorije, pr Kninska Krajina ce se vratiti 2045, a po istoj logici Crna Gora se vraca u Srbiju 2056

Već je naša, ne mora to da bude ista država da bismo kontrolisali Crnu Goru, kao što si mogao da primetiš u slučaju tamošnjih republičkih i lokalnih izbora, ali i u slučaju Republike Srpske :kafa:
 
Koje godine ce biti Crna Gora ''vasa'' ?
Seselj kaze da se svakih 50.godina vracaju izgubljene teritorije, pr Kninska Krajina ce se vratiti 2045, a po istoj logici Crna Gora se vraca u Srbiju 2056
Не мора Ц.Гора да се уједињује са Србијом, довољно је да 30% функционера, судија, тужилаца, полицајаца, чиновника, буду Срби.Само пропорционална заступљеност, што је стандард ЕУ и ето то је то.

Наравно, и основно, средње и високо образовање на српском језику за све који то желе у Ц.Гори.
 
Селектор ЦГ-репрезентације је Српкиња из Ниша, па пева хвалоспеве Готовини.

Postojale su i visokorangirane ustaše koji su bili Srbi, primera radi Maks Luburić koji je sam pričao da je poreklom od Drobnjaka. Baš kao što su postojali potpuni stranci koji su bili veći Srbi od bilo koga, na primer Arčibald Rajs. Ništa to što je neko po krvi Srbin (ili ne) ne mora da znači.
 
Postojale su i visokorangirane ustaše koji su bili Srbi, primera radi Maks Luburić koji je sam pričao da je poreklom od Drobnjaka. Baš kao što su postojali potpuni stranci koji su bili veći Srbi od bilo koga, na primer Arčibald Rajs. Ništa to što je neko po krvi Srbin (ili ne) ne mora da znači.
Pa ne mora, evo Krang je Slovenac ali voli Srbiju trostruko više! :mrgreen:
 
Ako su to znale, onda nisu trebale pevati. Nekako ne povezujem rukometašice i Gotovinu.
Pjevaju i Thompsonove komad kontroverznije pjesme, a ne da neće Škorove.
Cijela poenta spomenute Jovanke Radičević jeste u koketiranju sa ustašama, što je i logično, jer se radi o osobi koja mrzi Srbe.
Na kraju krajeva, nije previše bitno šta ko van Crne Gore misli, mi se ovamo dobro znamo.
 
Crnogorci su mešavina Vlaha, Roma, Turaka, Albanaca, Kurda i Arapa sa samo 7.5% slovenskog porekla (haplogrupa R1a), što je najmanje na Balkanu a možda i u Evropi. Čak i Albanci u Albaniji imaju više slovenske krvi. Crnogorci su dobrim delom nastali od crnačkih robova u Ulcinju. Pitam se zašto velika većina takozvanih Crnogoraca ima vlaške, bliskoistočne, majmunske crte lica. Od Crnogoraca samo Albanci imaju niži IQ u jugoistočnom delu Evrope i u čitavoj Evropi, Albanci imaju IQ 82, a Crnogorci IQ 86. Crnogorci su svakako jedan od naglupljih naroda u Evropi, a njihova presmešna mitomanija to samo potvrđuje.
 
Crnogorci su mešavina Vlaha, Roma, Turaka, Albanaca, Kurda i Arapa sa samo 7.5% slovenskog porekla (haplogrupa R1a), što je najmanje na Balkanu a možda i u Evropi. Čak i Albanci u Albaniji imaju više slovenske krvi. Crnogorci su dobrim delom nastali od crnačkih robova u Ulcinju. Pitam se zašto velika većina takozvanih Crnogoraca ima vlaške, bliskoistočne, majmunske crte lica. Od Crnogoraca samo Albanci imaju niži IQ u jugoistočnom delu Evrope i u čitavoj Evropi, Albanci imaju IQ 82, a Crnogorci IQ 86. Crnogorci su svakako jedan od naglupljih naroda u Evropi, a njihova presmešna mitomanija to samo potvrđuje.

Crnogorci su Srbi. Kraj priče.
 
Kako stvari stoje vraca mo se u 90-te i ratno-huskasko novinarstvo....
Naslovi...

SKANDAL CRNOGORKI NA EVROPSKOM PRVENSTVU! Velika pobeda, pa stihovi "ustaške himne" - ceo autobus peva!​

https://mondo.rs/Sport/Ostali-sportovi/a1713695/Crnogorske-rukometasice-slave-uz-ustasku-pesmu.html

Bruka rukometašica Crne Gore, pevale ustaške pesme: Usledila karma i šamar kakav ne pamte​

https://nova.rs/sport/sport-ostalo/...-pesme-usledila-karma-i-samar-kakav-ne-pamte/
Crnogorske rukometasice su pevale pesmu od Miroslava Skore Sude mi. Koga zabole za zenski rumomet u Cg, a kamoli sta su njihove rukometasice pevale . ali je to najglavnija vest u Srbiji.
Znaci crnogorske rukometasice su pevale ''ustasku himnu'' i onda je zbog toga usledila ''karma'' :eek:
Prvo ustaska himna je pesma Puska puce, jos iz Drugog svetskog rata, a u pesmi Sude mi od Miroslava Skore se ne spominje ni u od ustasa, ali su mediji u Srbiji tu oesmu proglasili ''ustaskom tj ustaskom himnom''
Zanci crnogorske rukometasice su otpevale ''ustasku himnu'' sude mi, aonda je usledila karma, objasnjava ''objektivni novinar''
Ipak, ubrzo je stigla karma, pa je Holandija srušila Crnu Goru sa 42:25 što je jedan od najubedljivijih poraza rukometašica ove zemlje u trećem kolu.....
:eek::eek::eek:
Njih je sustigla ''karma''....kakva je onda karma sustigla onda Srbiju kada se ovakve stvari desavaju od 90 -tih...?
Ponovo je ne delu ratno-huskacko novinarstvo kao i 90 - tih....

:think:

Miroslav Skoro

Sude mi​

Knjigu pise vitez roda moga
u dalekoj zemlji okovan
pa je salje svojoj vjernoj ljubi
pod zidine grada bijeloga

Ej, ljube moja, moga oka vilo
idu dani, ode godina
ej, da uza me nije tvoje tilo
i da su me braca izdala

Ref.
Sude mi
zato sto svoje volim
volim najvise
sto sam branio moje najdraze

Sude mi
dusmani moja ljube, al' ne znaju
da je istina
voda duboka

Ej, djeco mila, vite grane moje
poslusajte sto vam govorim
ej, ko ne ljubi i ne cuva svoje
Bozjeg lica nece vidjeti
Ako je montenegrinka onda me ne čudi.
 

Back
Top