Broj zrtava u drugom sv.ratu?

Poruka
4.641
Procitao sam podatak da je Savezni Zavod za Statistiku 1948 god. i 1953 god. u svom istrazivanju dosao do podatka da je u drugom sv.ratu na teritoriji Kraljevine Jugoslavije poginulo 2.150.000 ljudi. Intresuje me, ako je jedna drzavna institucija dosla do tih podataka tokom dva istrazivanja, zasto se decenijama insistiralo na cifri od 1.700.000 zrtava. I ako je istina da je poginulo 2.150.000 koliko jer Srba molo da strada u okviru te cifre.Posto se radi o drzavnoj instituciji sticem utisak da je cifra od preko milion stradalih Srba samo u Jasenovcu (bez ostalih stratista) istinita. I kako vi komentarisete tvrdnju naseg istoricara Antuna Miletica da je u Jasenvcu stradalo preko 1.400.000 Srba. Moj um ne moze da pojmi tu cifru i razmere ubijanja a ipak se radi o coveku sa kredibilitetom.
 
Procitao sam podatak da je Savezni Zavod za Statistiku 1948 god. i 1953 god. u svom istrazivanju dosao do podatka da je u drugom sv.ratu na teritoriji Kraljevine Jugoslavije poginulo 2.150.000 ljudi. Intresuje me, ako je jedna drzavna institucija dosla do tih podataka tokom dva istrazivanja, zasto se decenijama insistiralo na cifri od 1.700.000 zrtava. I ako je istina da je poginulo 2.150.000 koliko jer Srba molo da strada u okviru te cifre.Posto se radi o drzavnoj instituciji sticem utisak da je cifra od preko milion stradalih Srba samo u Jasenovcu (bez ostalih stratista) istinita. I kako vi komentarisete tvrdnju naseg istoricara Antuna Miletica da je u Jasenvcu stradalo preko 1.400.000 Srba. Moj um ne moze da pojmi tu cifru i razmere ubijanja a ipak se radi o coveku sa kredibilitetom.

Jos nisu otkopane poljane samo u Donjoj Gradini. Kraplju ni u samom Jasenovcu, broj zrtava koji je odbplovio Savom se ne moze utvrditi.

Neki su pokusali proracunima da utvrde prirast i broj stanovnika u NDH. Jednu od takvih metoda koristio je Kocovic...koji je radio u instituciji u Parizu koja je bila instrument NATOa u rusenju komunizma.

Medjutim prvi je tvorac takve metode za izracunavanje zrtava - i to mu je neosporna zasluga.

Natalitet koji je on uzeo u obzir - uzima donju granicu nataliteta u Jugoslaviji u ono vrijeme od 1.1%. Popisi poslije rata 1948. i 1953. pokazali su da je natalitet Srba u Bih bio 3.4 do 3.5%.

Ako se uzmu u obzir granice gornjeg nataliteta i jedino sluzbeno utvrdjenog brojevi su cak i veci nego sto si ih ti tu prikazao.

Sve u svemu - tek treba da slijedi jedna takva analiza.
 
Procitao sam podatak da je Savezni Zavod za Statistiku 1948 god. i 1953 god. u svom istrazivanju dosao do podatka da je u drugom sv.ratu na teritoriji Kraljevine Jugoslavije poginulo 2.150.000 ljudi. Intresuje me, ako je jedna drzavna institucija dosla do tih podataka tokom dva istrazivanja, zasto se decenijama insistiralo na cifri od 1.700.000 zrtava. I ako je istina da je poginulo 2.150.000 koliko jer Srba molo da strada u okviru te cifre.Posto se radi o drzavnoj instituciji sticem utisak da je cifra od preko milion stradalih Srba samo u Jasenovcu (bez ostalih stratista) istinita. I kako vi komentarisete tvrdnju naseg istoricara Antuna Miletica da je u Jasenvcu stradalo preko 1.400.000 Srba. Moj um ne moze da pojmi tu cifru i razmere ubijanja a ipak se radi o coveku sa kredibilitetom.


Зар је важан број жртава кад се има у виду да су жртве у главном цивили,жене деца и старци?
Мене више интересује какав је то човек који убија људе који му не представљају претњу?
У Јасеновцу и другим логорима хрвати су убијали србе иако су имали апсолутну власт нико им није био претња,није било ратних сукоба!
Убиства су често била врло свирепа и мучна,усташе су убијале децу маљем и клале србосјеком! Такве методе егзекуције нису примењивали немци ни други фашисти,већ само хрвати!
То говори нешто о томе какав је пшо карактерним особинама хрватски народ и то не треба сметнути са ума!
Заборавља се да су ти исти хрвати и у Првом Светском Рату на сличне начиуне починили злочине,тада у аустријским униформама.
То смо ми срби заборавили! Нико данас не поставља питање зашто су хрвати то радили и те 1915.године шта су им срби тада били криви?
 

Back
Top