Brnabić odgovorila koliko bi joj trajalo 40.000 dinara: "Nekoliko dana, pretpostavljam"

stugots

Čovek
Poruka
36.833
Premijerka Ana Brnabić gostovala je u emisiji „Jasno. Kao dan“, na Bilc TV gde je govorila o aktuelnim političkim temama, ekonomskoj situaciji, i energetskoj krizi.

Premijerka je na pitanje voditeljke „Da li će grejna sezona početi na vreme?“ odgvorila potvrdno, i dodala da svakodnevno prati vremensku prognozi i to kakva bi ova zima mogla da bude.

„Deluje da će oktobar biti nešto topliji nego što je standard za oktobar, što je dobro, ali mi ćemo krenuti sa toplim probama. Ali nam je svaki dan važan i svaka ušteda je važna zato što će to značiti više para za neke nove projekte koji nisu u oblasti energetike“, rekla je Brnabić.


Rekla je i da država daje sve od sebe da ove zime ne dođe do nestašice energenata i da je dobro što je zvaršen Balkanski tok i gasovod kroz Bugarsku.

Prokomentarisala je i navode mogućim restrikcijama struje.

„Dajemo sve od sebe da ne bude restrikcija struje i zaista se ozbiljno pripremamo za to, što uključuje naravno i mere štednje. Mi smo odlučili da naše građane finansijski nagradimo za štednju, dakle ono što kreće sad od 1. oktobra. Uveli smo posebne mere za državne objekte, videli ste da su ukinuli i i ovu dekorativnu rasvetu“, rekla je premijerka.

Kada je upitana da prokomentariše to što je minimalac povećan na 40.000 i da li se slažem s tim da taj novac nije dovoljan za život, rekla je:


„Složićemo se, bez ikakve sumnje! Ali ćemo se takođe složiti i da je pre samo 11 godina bio 150 evra, a danas se približava 350 evra“.

Voditeljka ju je zatim pitala koliko njoj može da potraje 40.000 dinara na šta je ona odgovorila „Nekoliko dana, pretpostavljam“, a zatim je dodala „Mi smo došli na nezaposlenost od 8,9 odsto i ono što je tu važno, evo, minimalna zarada. To su neke teme koje su mi važne, za koje smo se mi toliko borili, i to je nekako svrha našeg bavljenja politikom. Ovo je rast minimalne zarade u dinarima od 2012. do 2022. godine. Istovremeno imamo kontinuiran pad stope nezaposlenosti, došli smo na 8,9 odsto. Prosečna neto zarada u Srbiji takođe kontinuirano raste. Mi često pričamo o minimalcu, dok ne pričamo o prosečnoj neto zaradi“, rekla je ona.



https://www.danas.rs/vesti/politika...-bi-potrosila-40-000-nekoliko-pretpostavljam/


A koliko vama traje 40k sirotiljo? Jel se baškarite kao vaša premijerka ili vaš voljeni predsednik?

Kolika je beše plata premijera, 1000 evra? 118k dinara? Pa ako potroši 40k za nekoliko dana, koliko li potroši za mesec?

A ti sirotiljo nema gde da kupiš mleko hahahaha
 
Podsetimo se kako je i Predsednik svojevremeno teško živeo na prosečnoj plati



Od ukupno pet poslanika koji su prihvatili da u eksperimentu TV produkcije VIN pokušaju da umesto od poslaničke mesec dana žive od prosečne srpske plate, samo je Branka Bošnjak, poslanik G17 plus, na putu da izdrži ceo mesec.

Aleksandar Vučić iz Srpske radikalne stranke sa 12.700 dinara uspeo je da preživi samo deset dana i on je prvi izašao iz eksperimenta.


https://www.blic.rs/vesti/reportaza/poslanici-nisu-mogli-da-izdrze/6e4hl5b
 
Podsetimo se kako je i Predsednik svojevremeno teško živeo na prosečnoj plati



Od ukupno pet poslanika koji su prihvatili da u eksperimentu TV produkcije VIN pokušaju da umesto od poslaničke mesec dana žive od prosečne srpske plate, samo je Branka Bošnjak, poslanik G17 plus, na putu da izdrži ceo mesec.

Aleksandar Vučić iz Srpske radikalne stranke sa 12.700 dinara uspeo je da preživi samo deset dana i on je prvi izašao iz eksperimenta.


https://www.blic.rs/vesti/reportaza/poslanici-nisu-mogli-da-izdrze/6e4hl5b
Sećam se ovog eksperimenta, Vučić namerno trošio što je više mogao da bi opravdao prazan novčanik 10. dana.

Inače, zlatno doba DOSa je bilo teško vreme za sve radikale. Vučić se žalio što mu je Infostan isključio telefon (jer nije plaćao račune), Jorgovanka nadničarila gledajući u šolju i pasulj a Nemanja Šarović se dovijao preko putnih troškova.

Priceless.
 

Back
Top