Quantcast

Brnabić, Kisić Tepavčević i Kon primili Fajzerovu vakcinu protiv korone u Torlaku!

zofr

Domaćin
Poruka
4.735
od kada je farmaceutska industrija u rukama gejtsovih milijardera, sve manje verujem u te vakcine. vise cu verovati kada se stvore vakcine u nacionalnim laboratorijama, gde je drzava kakav takav garant. zato sam nekako sigurniji sa ruskim vakcinama nego fajzerovim , ako se bas bude moralo vakcinisati
Капитализам не трпи стагнацију, она значи његову пропаст. Зато стално истражују и пласирају нове производе, иако то ником не треба, али маркетинг ће убедити људе да им баш то недостаје.

Пандемија је идеална прилика, не треба им маркетинг, али са Фајзеровом вакцином почиње нова ера индиректног управљања људском популацијом. Индикативно је да произвођач не преузима одговорност за негативне последице свог производа. Ту одговорност не преузима ни држава која увози те вакцине.

Може се рећи: почео је рат против човечанства.

dragan10

Veoma poznat
Poruka
14.195
Капитализам не трпи стагнацију, она значи његову пропаст. Зато стално истражују и пласирају нове производе, иако то ником не треба, али маркетинг ће убедити људе да им баш то недостаје.

Пандемија је идеална прилика, не треба им маркетинг, али са Фајзеровом вакцином почиње нова ера индиректног управљања људском популацијом. Индикативно је да произвођач не преузима одговорност за негативне последице свог производа. Ту одговорност не преузима ни држава која увози те вакцине.

Може се рећи: почео је рат против човечанства.
meni i nije neki problem sto ne preuzimaju odgovornost, ali mi je problem sto hoce nasilnu, obaveznu vakcinaciju. tu mi nesto debelo smrdi, moras se vakcinisati, ako nesto krene po zlu, e jbg sam si kriv, a ne ja sto sam te primorao

zofr

Domaćin
Poruka
4.735
meni i nije neki problem sto ne preuzimaju odgovornost, ali mi je problem sto hoce nasilnu, obaveznu vakcinaciju. tu mi nesto debelo smrdi, moras se vakcinisati, ako nesto krene po zlu, e jbg sam si kriv, a ne ja sto sam te primorao
Ако је добровољна, а ти је примиш, па нешто крене по злу, испашће сам си крив - твој избор. Како год окренеш ми смо криви.

al bundy

Legenda
Poruka
62.950
па зашто није он примио? :hahaha:
Pa tako je rešeno kod Suzi i Bebe na brifingu , da je za javnost bolje da ide priča kako Vučić neće da se vakciniše sebično prvi , dok se prvo ne vakciniše narod dobri , naše bake i deke , naši herojski zdravstvni radnici ,policajnci , udarnici ... Ako hoće da je primi stvarno već je primio , a ako nema nameru mogao se slikati kako prima fiziološki rastvor ,nikakav problem .

Тихи

Zaslužan član
Poruka
124.165
Eksluzivno: Ana Brnabic pre i posle primanja Fajzerove vakcine za koronu!

brnabapantela.jpg

Тихи

Zaslužan član
Poruka
124.165
Pa tako je rešeno kod Suzi i Bebe na brifingu , da je za javnost bolje da ide priča kako Vučić neće da se vakciniše sebično prvi , dok se prvo ne vakciniše narod dobri , naše bake i deke , naši herojski zdravstvni radnici ,policajnci , udarnici ... Ako hoće da je primi stvarno već je primio , a ako nema nameru mogao se slikati kako prima fiziološki rastvor ,nikakav problem .

Kazu da ce Vucic da primi kinesku ili rusku vakcinu koja pre stigne u Srbiju.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
124.165
DECA NE SMEJU DA PRIME FAJZEROVU VAKCINU: Oglasio se član Kriznog štaba i dao detaljno objašnjenje te odluke

Novosti online

24. 12. 2020. u 17:38

AddThis Sharing Buttons
Share to Facebook
Share to TwitterShare to ViberShare to WhatsApp
ДЕЦА НЕ СМЕЈУ ДА ПРИМЕ ФАЈЗЕРОВУ ВАКЦИНУ: Огласио се члан Кризног штаба и дао детаљно објашњење те одлуке

Foto: Tanjug/Vlada Republike Srbije/Slobodan Miljević
IMUNOLOG dr Srđa Janković objasnio je ko ne sme da primi postojeće vakcine protiv virusa korona, i zašto su među njima i deca.

- S obzirom da je ovo nova bolest i nove vakcine, nije bilo vremena da se one ispitaju u populaciji dece gde su vrlo stroge etičke i metodološke norme ispitivanja i za sada neće biti vakcinacije dece pogotovo što ona ređe obolevaju. Štitićemo ih kao i do sada preventivnim merama. Kada bude kolektivni imunitet počeo da se stvara, na taj način će i deca biti zaštićena - rekao je dr Janković za TV Prva.
Kako je objasnio, potrebno je da se urade ispitivanja na određenoj populaciji da bi mogle da se registruju za tu populaciju, u ovom slučaju decu.
- Fajzer/Biontek vakcina pošto nije živa vakcina, njene kontraindikcije obuhvataju samo preosetljivost na komponente vakcine i iz predostrožnosti se neće davati ljudima koji su skloni težim alergijskim reakcijama, a da pritom ne znamo tačno na koji alergen. Moraju biti zdravi, svako akutno oboljenje i pogoršanje hronične bolesti je privremena kontraindikacija. To znači da ne mogu u tom trenutku da se vakcinišu, ali to ne znači da neće moći kad im se stanje pogorša. Za žive vakcine kao što je Sputnik V i AstraZeneka važeće kontraindikacije su da osobe sa značajnije oslabljenim imunskim sistemom ne treba da se vakcinišu - istakao je imunolog.

Inače, zaštita koju vakcina pruža nije trenutna jer vakcina treba da pokrene naš imunski odgovor. Naš organizam nas štiti, objašnjava, a vakcina daje informaciju od čega treba da nas štiti. Već sedmi dan od davanja druge doze trebalo bi da imamo solidnu zaštitu, a između dve doze postepeno se stvara zaštita.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.