Британска империја побила 165 милиона Индијаца за 40гд о овоме се ћути и нема до данас надокнаде!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Primetio sam na svim medijima da se otvaraju pitanja raznih genocida u svetu, kao da je krenula neka srpska "durimo se" kampanja "inata i deljenja lekcija zapadu" pa se prozivaju svi redom. Vidim sad i ti otvaraš slične teme, pa me zanima, jer vi to radite zajedno, odnosno jel postoji neka agenda, tipa daju ti šta da pišeš, ili kako to uopšte funkcioniše? Uvek me je to zanimalo, jel se dobija neki novac? 🤔
Opet ti sa "durimo se" i opet ja sa pitanjem-šta treba da rade ti ljudi povodom toga?Da ćute na to da ne uvrede zapad?Ti očigledno forsiraš nemački model,bilo i prošlo.

Ja sam procitao taj tekst jos pre godinu dana, ali u originalnom tekstu autora pise 100 miliona. Zasto si ti napisao 165 miliona?

"How British colonialism killed 100 million Indians in 40 years
Between 1880 to 1920, British colonial policies in India......."

By Dylan Sullivan and Jason Hickel
Published On 2 Dec 2022
2 Dec 2022
inflacija u 40 godina je oko 65%

Opet ti sa "durimo se" i opet ja sa pitanjem-šta treba da rade ti ljudi povodom toga?Da ćute na to da ne uvrede zapad?Ti očigledno forsiraš nemački model,bilo i prošlo.

Moramo da menjamo politiku, očigledno je da ovako ne ide. Znaš kako se kaže, kad pogrešiš voz, sve stanice su pogrešne. Ova rezolucija je bila šansa da se napravi otklon od prošlosti i da se krene u novi početak. Kao recimo Nemci, oni su se suočili sa svojim genocidom i nastavili dalje. Jel ih neko naziva genocidnim narodom, naravno da ne. Šta više, uvaženi su i poštovani su. Tako isto je i Srbija trebala da uradi. Međutim, mi radimo potpuno suprotno. negiramo, durimo se i time preuzimamo krivicu na sebe. Potpuno jedna retardirana politika koja će Srbiju dalje voditi u izolaciju i pritiske. Idemo putem Miloševića i ne vidim sposobnost u našim političarima da nas izbace iz tog naopakog kruga besmisla.

Sve polazi od vrha....Da vlast zabrani kladionice, kockarnice, zadrugu, i generalno sav ostali glup sadrzaj, narod ne bi imao gde da se kladi i gde da gleda te bljuvotine....Pa bi posle nekih 10-20 godine negledanja gluposti, a gledanja edukativnog sadrzaja, imali potpuno drugaciji mentalni sklop nacije...

Nema mnogo razlike izmedju brige o narodu i brige o domacim zivotinjama. Ako hranis stoku otrovima bice bolesna, ako ih hranis zdravom hranom bice zdrava...

Sve je stvar odnosa dobrog/loseg

Zapravo sve je ponuda i potraznja.
Da nema potraznje za kladionicana ne bi ni bilo tolike ponude :)

Moramo da menjamo politiku, očigledno je da ovako ne ide. Znaš kako se kaže, kad pogrešiš voz, sve stanice su pogrešne. Ova rezolucija je bila šansa da se napravi otklon od prošlosti i da se krene u novi početak. Kao recimo Nemci, oni su se suočili sa svojim genocidom i nastavili dalje. Jel ih neko naziva genocidnim narodom, naravno da ne. Šta više, uvaženi su i poštovani su. Tako isto je i Srbija trebala da uradi. Međutim, mi radimo potpuno suprotno. negiramo, durimo se i time preuzimamo krivicu na sebe. Potpuno jedna retardirana politika koja će Srbiju dalje voditi u izolaciju i pritiske. Idemo putem Miloševića i ne vidim sposobnost u našim političarima da nas izbace iz tog naopakog kruga besmisla.
Na koji su se to način Švabe suočile sa genocidom?

Na koji su se to način Švabe suočile sa genocidom?
Proveli su ih Amerikanci kroz koncentracione logore da im pokažu što su radili Njemci. U školama se uči o logorima, o ubijanju 6.000.000 Jevreja. Ratni zločinci i vođe nacističke Njemačke su osuđeni na sudu itd. I o tome se uči u njemačkim školama. Zabranjen je nacistički pozdrav, zabranjeno veličanje nacizma i fašizma zakonski s ozbiljnim kaznama. Ratni zločinci nemaju groba da se tamo okupljaju simpatizeri nacizma itd.

Priznaju ga. Ništa više od toga ne treba da uradiš. Toliko je jednostavno.
Pa direktor jerusalimskog centra za proučavanje genocida je rekao da se u Srebrenici nije dogodio genocid. Ako je neko imao problema sa genocidom onda su to Jevreji.

Pa direktor jerusalimskog centra za proučavanje genocida je rekao da se u Srebrenici nije dogodio genocid. Ako je neko imao problema sa genocidom onda su to Jevreji.

Lepo od njega ali očigledno nema neki uticaj na donosioce odluka.

Pitanje svih pitanja je zašto bi Srbi iz Srbije trebali da se na bilo koji način osećaju odgovornim za nešto što su uradili neki Srbi iz Republike Srpske?

Pa odluke koje se donose u GS UN donose se gotovo isključivo politički. Većina država tamo glasa prema nekom svom interesu.

Tako je. Zato treba imati saveznike među zapadnim državama. A nama su saveznici Putin, Si Đinping, Kim Jong Un...

Jbg, plaćamo cenu promašene politike. Nema tu ništa čudno.

Pitanje svih pitanja je zašto bi Srbi iz Srbije trebali da se na bilo koji način osećaju odgovornim za nešto što su uradili neki Srbi iz Republike Srpske?

Pa i ne trebaju. Niti nam neko uopšte nameće odgovornost. Međutim, Vučić i Dodik imaju neku taktiku da izmisle nešto što ne postoji kako bi napravili dramu i tenziju. To je kao ono i na Kosovu, posle svakog gubitničkog poteza oni naprave neku predstavu čisto da pokažu kako se "bore". Bojim se da se ne zaigraju malo sa time, sve deluje da klize Miloševićevim stopama a to nikako nije dobro.

Tako je. Zato treba imati saveznike među zapadnim državama. A nama su saveznici Putin, Si Đinping, Kim Jong Un...

Jbg, plaćamo cenu promašene politike. Nema tu ništa čudno.
Ako ne poštuješ prvo sebe ne možeš da očekuješ da drugi poštuju. Ne razumem šta fali Putinu i Si Đinpingu, to su jedni od najmoćnijih ljudi na ovom svetu. Severna Koreja nije ni saveznik niti neprijatelj Srbije. Ona ima neku svoju ideologiju i sistem koji se ne polapaju sa sistemom Srbije, ali to je već njihov problem i na narodu Severne Koreje je da to reši. Ako ga neko drugi bude rešavao može samo gore da bude a ne bolje.

Ne razumem šta fali Putinu i Si Đinpingu, to su jedni od najmoćnijih ljudi na ovom svetu.

Jesu, ali ne u našem regionu. Moramo da razumemo da se geopolitika delimično zasniva i na geografiji. Zato nije dobro kad se beži sa časova ;)

Sve te imperijalne sile su izvršile zločine u nekim davnim vremenima. Došli divlji i potjerali pitome. U Italiji se rodio fašizam, Japanci su izvršili genocid nad Kinezima u drugom svjetskom ratu, a Kinezi pobiše milione svojih ljudi kao i Sovjeti. Nijemci su ratovali sa svima, danas ih zanima samo ekonomija.

Sve te imperijalne sile su izvršile zločine u nekim davnim vremenima. Došli divlji i potjerali pitome. U Italiji se rodio fašizam, Japanci su izvršili genocid nad Kinezima u drugom svjetskom ratu, a Kinezi pobiše milione svojih ljudi kao i Sovjeti. Nijemci su ratovali sa svima, danas ih zanima samo ekonomija.

Klasicno pravdanje njemackih zlocina

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back