Brijanje (sve o brijanju)

baš_čelik

Primećen član
Poruka
658
Ovde mozemo diskutovati o svemu vezanom za brijanje na jednom mestu.

Kakve brijace koristite, kakve preporucujete? Koristiti li pene za brijanje i koje? Koja kolonjska voda je najisplativija? Koje kreme koristite? Koliko cesto brijete bradu?
 
Masinica njesra. :roll:

Klasicno (zilet i pena tj. gel). Zileti su inace nenormalno skupi. Kad lupe neku divlju cenu tipa 8 komada MACH 3 za 16 EUR ili 4 komada FUSION za te pare, ne bude mi dobro. Jeste da su dobri ti zileti, i da ih mozes vise puta koristiti...ali cena je paprena.

p.s.:favorizujem Gilette prozvode. Imam dosta osetljivu kozu, obavezno koristim after shave (nekad neki koji "grize", a nekad onaj losion/mleko od NIVEA, koji ima isto da se uzme za posle brijanja).
 
Poslednja izmena:
Прави Срби не користе бријаче, него се обрију ножем а намажу се ракијом. Какви лосиони, млека афтерпартишејвови...:roll:

Pravi Srbin se ne brije. :ljutko: Kakve njuske.... :mrgreen: :worth:

lol.jpg
 
Gillete oduvek. Trenutno( i zadnjih 6-7 godina) koristim Mach3 Turbo i Gillete gel. Jeste skupo ali toliko sam navikao da mi smeta svaka promena na pene ili lošije žilete. 4 patrone mi traju oko mesec dana(po 4 brijanja svaka). Aftershave Gillete Cool Wave,ponekad neki Nivea balzam kada baš moram svaki dan da se brijem,pošto mi to koža loše podnosi.
 
Brijam se jednom nedeljno, jer cekam da mi dovoljno izraste brada, posto one patrone za brijac kostaju po 200 dinara, komad.A idu u pakovanju od cetri komada. :mrgreen:
Od pena za brijanje koristim koju stigne, stvarno ne probiram, a desilo mi se i da se brijam samo sa vrucom vodom, bez pene.
Brijac mi je Gillette Mach3 Turbo.
Kao kolonjsku vodu sam koristio Vozd, sad koristim domacu rakiju.
 
Ja koristim brener a posle namažem neko mineralno ulje- može mašinsko:hahaha:

Може и та варијанта. Ако је брада од 3-4 дана онда додаш више кисеоника а ако је редовно бријање на дан-два онда више азота. Што се уља тиче, у недостатку машинског може и синтетичко уље за ауто да одради посо. :lol:
 
Pravi Srbin se ne brije. :ljutko: Kakve njuske.... :mrgreen: :worth:

Pogledajte prilog 171948

Овај мали, ту доле, што чучи, тај нешто нема браду!? Јел' он приправник, тј. четник почетник? ;) Е, а сад о теми.... Ја сам се бријао два пута недељно све док нисам пустио браду на наговор моје девојке. Ваљда јој делујем "паметније" ко зна, женска посла! Али најепше у свему је то да ми је пре пар недеља на поклон купила лосион после бријања!!! Заборавила цура да се три године не бријем и то по ЊЕНОЈ жељи! После смо се заједно смејали, ал' она нешто кисело...:hahaha: Иначе браду ми "крати" брица, једном месечно, а и ја кад-кад дотерам бркове и мало "фазонирам". СТРАШНО!
 

Back
Top