Браво за Балшу!

1655101213473.png



RTS da emituje film „Quo vadis, Aida?“


Predsednik Izvršnog odbora Regionalne Akademije za razvoj demokratije Balša Božović obratio se generalnom direktoru Radio-televizije Srbije Draganu Bujoševiću i glavnom uredniku kulturno-umetničkog programa Vladimiru Kecmanoviću sa zahtevom da na nacionalnim frekvencijama emituju film "Quo Vadis, Aida?" koji je sinoć u Berlinu dobio nagradu za najbolji evropski film u 2021. godini najprestižnijeg filmskog festivala u Evropi.

1655101295628.png


„Osim Jasmile Žbanić, koja je dobila nagradu za najbolju rediteljku u Evropi, za najbolju evropsku glumicu proglašena je novosadska glumica i profesorka glume na Akademiji umetnosti u Novom Sadu Jasna Đuričić, koja u ovom filmu igra glavnu ulogu“, navodi se u saopštenju Regionalne Akademije.

U pismu se ističe da je vreme da javni servis uzme u obzir na svetskom nivou prepoznatu umetničku vrednost ovog filmskog remek-dela koje se bavi našom nedavnom prošlošću i u kom igra veliki broj glumaca iz Srbije i da građanima i građankama Srbije omogući da ga pogledaju.

Jasna Đuričić u filmu „Quo Vadis, Aida?“ Jasmile Žbanić Foto: promoNaglašeno je da je nepotrebno napominjati koliko bi takav gest doprineo izgradnji mira, pomirenju i suočavanju sa prošlošću, posebno imajući u vidu narastajuću glorifikaciju ratnih zločina i ratnih zločinaca u našem društvu, Radio- televizija Srbije bi ovim gestom pokazala koliko je važna edukativna komponenta u promovisanju vrednosti koje će se suprotstavljati govoru mržnje i ratnoj retorici dve decenije nakon završetka poslednjeg oružanog sukoba na ovim prostorima.

1655101350539.png



„U nadi da će građani Srbije imati mogućnost da pogledaju film i sami ocene njegovu važnost, zahvaljujemo se medijskim kućama koje će nas podržati u ovom apelu“, zaključuje se u saopštenju.
 
Slepac koji je se deset godina razvlačio na Pravnom fakultetu u BG i uz silnu protekciju ga nekako i smandrljao. Slepac koji ništa sem politike i politikantstva nije u stanju da radi. Dakle, obična slepčuga i parazit kao i svi političari diljem Srbije, Balkana, Evrope i sveta.
 
Srbija se prvi put od 2000. godine javno odrekla evropskih integracija. Vučićev režim nas je vratio na put radikalne samodestrukcije.
JA PRICAM DA JE VUCIC IZDAJNIK, ali badava, dok ne izda vas, ZUTE, EU NEMA ALTERNATIVU.
Svih ovih deset godina mnogi su mu verovali, posebno deo građanske Srbije, deo nevladinog sektora i deo međunarodne zajednice da će Srbiju približiti zapadu. Kupovao je vreme i sve ih je izigrao.
sta cemo sad? kme-kme, zasto ste mu verovali, kme-kme, o IZIGRANI? koliko puta vam je receno da je izdajnik? ali kada srbe izdaje vama lepo, e sad sledi denacifikacija, pa ce malo srbi da se vesele, a vi cete da kukate, kme-kme, sve nas je izigrao... mene nije.
 
Poslednja izmena:
sta cemo sad? kme-kme, zasto ste mu verovali, kme-kme, o IZIGRANI KME-KMEOVCI? koliko puta vam je receno da je izdajnik? ali kada srbe izdaje vama lepo, e sad sledi denacifikacija, pa ce malo srbi da se vesele, a vi cete da kukate, kme-kme
Коме причаш то? Мени?! Па ја баш волим што је твој Вољени одбио да разматра Резолуцију ЕУ јер ће сада про-ЕУ опозиција добијати (неопходну) већу подршку из ЕУ.
 
Коме причаш то? Мени?! Па ја баш волим што је твој Вољени одбио да разматра Резолуцију ЕУ јер ће сада про-ЕУ опозиција добијати (неопходну) већу подршку из ЕУ.
sta cete dobiti, koliko $$$? SANJAS, GOSPODIN JE PUN, ne trebaju njemu eu pare kojih i nema
cuj moj voljeni.., taj tvoj cipuljicki i nije nas; za mene je oduvek bio i ostao LJIGA
E sad, ako vam zabije go, sportski... mislim ne volim ja ni bajdena znaju ljudi, ali...
 
sta cete dobiti, koliko $$$?
НАРАВНО да је и новац једна од ставки у ПРАВОЈ подршци коју ће сада про-ЕУ опозиција да добија СА ЗАПАДА, а коју до сада није имала; баш као што су твоји радикали без беџа исто добили ПРЕСУДНУ подршку из ЕУ пошто је Супер-дека ономад одбио фрау Меркел. А конкретно ова Резолуција ЕУ је тако и сачињена да је твој Вољени одбије, а шта заправо значи да је ЕУ односно Запад већ твом Вољеном реко` bye bye.
 
НАРАВНО да је и новац једна од ставки у ПРАВОЈ подршци коју ће сада про-ЕУ опозиција да добија СА ЗАПАДА, а коју до сада није имала
Au, u kojoj ti bajci zivis? do sada niste dobijali, a na osnovu cega cete sada dobijati?
пошто је Супер-дека ономад одбио фрау Меркел.
au, pa jel znas ti kada je to bilo, prodje cetvrt veka bre!
А конкретно ова Резолуција ЕУ је тако и сачињена да је твој Вољени одбије, а шта заправо значи да је ЕУ односно Запад већ твом Вољеном реко` bye bye
pa ti bi presviso od muke kada bi shvato da sam ja amer i zbog vucica
hapsite ga, kakav moj, nije moj! ne glasajte za korupciju sns-a
 
au, pa jel znas ti kada je to bilo, prodje cetvrt veka bre!
Не, мало јаче од десет година је прошло од тада. А јел ти` знаш колико траје видео снимак сведочења које је бивши припадник ВБА, који је чувао Јовањицу, дао истражитељима DEA када су га специјалним авионим из Љубљане пребацили у САД? Три и по сата. Када се то буде објавило, твој Вољени може само да пали за Москву попут своје идолкиње Баба Јуле.
 
Ти си "амер" онолико колико сам ја са Алдебарана ...
samo vas blonde knight bombarduje sa vise americkih linkova od mene
sto mislis da nisam? verujes da se ruska propagandna masinerija toliko infltrirala u americi, kad pogledas npr komentare na zerohedge, cini ti se sve ruski?
ameri su to, komso moj
 
Не, мало јаче од десет година је прошло од тада
avramovic, super deka?
Када се то буде објавило, твој Вољени
e, nemoj mene u sns vucicev, za mene je on ljiga, a to zasto se ne objavljuje?
може само да пали за Москву попут своје идолкиње Баба Јуле.
milosevici nisu vredjali rusiju kao vucic - tesko da moze u moskvu, ne bih rekao.ja mislim da im vulin sprema u kini azzil, ili negde u aziji, juznije, trebaju im samo sortsevi i sandale, fifi ajlend, ili ipak malo manje poznato mesto, u blizizini, niko ih ne bi nikada nasao
 
Poslednja izmena:
Уђе Балша у 40-ту годину живота, а још није ништа остварио у својој професији.Није никада био адвокатски, судијски, тужилачки приправник или сарадник, адвокат, судија, јавни тужилац, или бар правник у некој фирми.
 
Браво за Балшу!


Pogledajte prilog 1168684


~ АУТОРСКА ТЕМА ~

Балша Божовић je рођен у Београду 10. маја 1983. године. Врло рано од оца Црногорца прихвата позитивне идеје западне демократије, либерализма и антифашизма. Сходно томе још као дечаку гаде му се пароле типа "Србија се брани у Книну". Похађао је елитну Трећу београдску гимназију када постаје активиста. Уписује Правни факултет Универзитета у Београду и постаје члан Демократске странке. Убрзо постаје и функционер исте и народни посланик. Његови иступи у Народној скупштини се и данас памте.
Када је лажни опозиционар Ђилас заробио Демократску странку, дошло је до унутрашњих сукоба у странци који су кулминирали искључењем Радослава Милојичића, Слободана Милосављевића, Бранислава Лечића и Балше из странке. Због разорног деловања лажног опозиционара Ђиласа, ДС данас de facto не постоји у политичком животу Србије.

Pogledajte prilog 1168692

У међувремену је Драган Ђилас од стране обавештајних служби Европске уније раскринкан као тројански коњ у опозицији. А наш Балша је и даље ту, на бранику либералне и антифашистичке Србије.
Данас је Балша председавајући Извршног одбора Регионалне академије за развој демократије. Активан је у борби против негативних и ретроградних појава у Србијанском друштву. Учествује у уличним протестима. На пример, учесник је протеста "Мурал мора пасти", организованог против графита на коме се налазио лик за геноцид осуђеног босанског ратног злочинца Ратка Младића, када бива нападнут. Учествује у еколошким протестима против Рио Тинта. У протестима против злочиначке руске агресије на Украјину. Активан је на твитеру. Браво за Балшу!




Балша, највећа будала тњитера, после Марка Драгославића.
 
Браво за Балшу!


Pogledajte prilog 1168684


~ АУТОРСКА ТЕМА ~

Балша Божовић je рођен у Београду 10. маја 1983. године. Врло рано од оца Црногорца прихвата позитивне идеје западне демократије, либерализма и антифашизма. Сходно томе још као дечаку гаде му се пароле типа "Србија се брани у Книну". Похађао је елитну Трећу београдску гимназију када постаје активиста. Уписује Правни факултет Универзитета у Београду и постаје члан Демократске странке. Убрзо постаје и функционер исте и народни посланик. Његови иступи у Народној скупштини се и данас памте.
Када је лажни опозиционар Ђилас заробио Демократску странку, дошло је до унутрашњих сукоба у странци који су кулминирали искључењем Радослава Милојичића, Слободана Милосављевића, Бранислава Лечића и Балше из странке. Због разорног деловања лажног опозиционара Ђиласа, ДС данас de facto не постоји у политичком животу Србије.

Pogledajte prilog 1168692

У међувремену је Драган Ђилас од стране обавештајних служби Европске уније раскринкан као тројански коњ у опозицији. А наш Балша је и даље ту, на бранику либералне и антифашистичке Србије.
Данас је Балша председавајући Извршног одбора Регионалне академије за развој демократије. Активан је у борби против негативних и ретроградних појава у Србијанском друштву. Учествује у уличним протестима. На пример, учесник је протеста "Мурал мора пасти", организованог против графита на коме се налазио лик за геноцид осуђеног босанског ратног злочинца Ратка Младића, када бива нападнут. Учествује у еколошким протестима против Рио Тинта. У протестима против злочиначке руске агресије на Украјину. Активан је на твитеру. Браво за Балшу!



Neko antisrpsko govedo.
 

Back
Top