Браво Перо мајсторе! Уа за лажљиве политичаре

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Petar Božović: Političari ne znaju kako živi običan narod

Glumac Petar Božović žestoko je optužio srpske političare, za koje tvrdi da su potpuno otuđeni i da nemaju predstavu kako žive obični građani, dok je za Srbiju rekao da je „razorena država"

Ne valja nam država... Petar Božović

U intervjuu „Politici" Božović je narod pozvao da „progovori, mada njih (vlast, op. a.) nije briga šta vi kažete". S druge strane, političari vladajuće koalicije tvrde da oni žive kao „obični ljudi" i da se ne prepoznaju u kritici poznatog glumca.

Božović je opis stanja u Srbiji počeo komentarišući izjavu predsednika Srbije Borisa Tadića o tome kako nije znao da državne institucije ne plaćaju struju.

NVO uči majke kako se vole deca

Petar Božović nije kritikovao samo vlast nego stanje u celom društvu.

- Sreća je što postoje nevladine organizacije koje nas uče i kako decu treba voleti. To je veliko otkriće za naš narod. Pogotovo za majke, ali ženama zato treba povećati godine rada. Da ne provode toliko vremena sa svojom decom. Danas čovek ne sme po sopstvenom nahođenju da se ponaša prema detetu, ženi, prijatelju dok im nevladine organizacije to ne odobre. Dok nam ne poruče da treba podržati Paradu ponosa. Ako je u pitanju parada, zašto još i ponosa? Zašto parada ponosa nije 283. klasa ovih nazovioficira što nose uniforme kao ferijalni savez? Vojska nam je slabija od lovačkog društva. Ali, zato naš ministar odbrane Dragan Šutanovac otputuje po mišljenje u Norvešku, da sa tamošnjim ministrom odbrane razgovara o važnim pitanjima. I ta opozicija? Ne zna se ko koga podmićuje, ko koga plaća i ko sa kim šuruje - kaže Božović.

- Danas je reč izgubila svaki smisao i nema nikakvu odgovornost. Pogotovo kod političara. Oni su danas teatar apsurda u kome se čude šta se to dešava u zemlji u kojoj baš oni vladaju. Reče predsednik Boris Tadić, nedavno, kako je bio zapanjen saznanjem da državne institucije na plaćaju struju. Ma nemoj? I to da je saznao iz štampe. Eto, da nema štampe, ne bi znao šta se dešava - kaže Božović.

Šta je zadatak predsednika

On se pita „šta je zadatak predsednika nego da zna šta mu rade sunarodnici, bilo da je reč o ljudima u Surdulici, kao i onima koji žive na Dedinju".

- Međutim, one na Dedinju su ostavili na miru, jer su oni kupili vile zahvaljujući svojim taštama. Svaki je kupio svoje velelepne kuće, imajući skromni stančić, pa se, gle čuda, tašta žrtvovala za svoju ćerku i zeta sa kojim se jako dobro slaže. Onda su udruženi sve prodali da kupe ruiniranu vilicu, pa su još digli i kredit. Čoveku kad to sluša dođe da kaže: „Pa, hajde da im i mi pomognemo". Treba da se desi zemljotres, pa da političari dođu da vide kako žive ljudi u unutrašnjosti. Nije ovaj zemljotres bio jak, nego su nam kuće trošne. Naša kuća kao država ne valja. Nema temelje - kaže Božović.

S druge strane, političari vladajuće koalicije nas uveravaju da oni nisu iz „Božovićevog opisa političara", ali dodaju da se delimično slažu sa njegovim ocenama. Šef poslaničke grupe G17 Plus u Skupštini Suzana Grubješić kaže da „živi kao većina prosečnih građana".

- Više spadam u običan narod nego Petar Božović. Idem peške, živim u stanu od 42 kvadrata koji sam kupila per pet godina na kredit od 20 godina. Idem u prodavnicu, na pijacu, družim se s ljudima van politike, putujem po Srbiji u kojoj je 30.000 dinara misaona imenica i stalno učestvujem u humanitarnim akcijama. Nisam „čudo neviđeno" iz Perinog filma i ne prepoznajem se u njegovoj oceni srpskih političara. Ali, slažem se s njima da ima onih koje baš briga za sve, osim za njih same - kaže Grubješićeva.

Šef poslaničke grupe SPS Branko Ružić uverava nas da je u „svakodnevnom kontaktu sa običnim ljudima" i da mu je poznato kako se živi u Srbiji.

- Velikim delom mogu da se složim sa našim proslavljenim glumcem. Što se mene tiče, svestan sam situacije u kojoj se ljudi nalaze, a i ja sam uvek težio da živim nekim prosečnim životom. Imam mnogo rođaka i prijatelja koji jedva sastavljaju kraj s krajem. To je i krug ljudi u kome se privatno krećem kad mi to obaveze dozvoljavaju. Jasno je, naravno, da mi političari moramo učiniti sve da se stanje u zemlji popravi, za nas u SPS mogu da kažem da na tome radimo - kaže Ružić.

Milivojević: Znam kako se živi

Ni poslanik DS Srđan Milivojević sebe ne vidi u opisu političara kakvim ih vidi Petar Božović.

- Živim u satelitu iznad Zemlje i svaki put se liftom spuštam u Skupštinu, živim bahato, jedem kavijar i družim se samo s lordovima. Naravno da sam svaki dan sa običnim ljudima, sa prijateljima iz detinjstva i znam kako drugi žive, vredno i pošteno rade. Moja majka ima penziju od 12.000 dinara, a brat i sestra od ujaka i tetke nezaposleni su godinama - kaže Milivojević.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...litičari+ne+znaju+kako+živi+običan+narod.html
 
верује ли ико у ове приче

Objavljeni podaci o imovini i prihodima funkcionera: Tadić najsiromašniji


Predsednik Srbije Boris Tadić i premijer Mirko Cvetković (u pozadini ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić), juni 2009.
Ažurirano posljednji put: 10.06.2010 18:22
Ljudmila Cvetković
Agencija za borbu protiv korupcije objavila je na svom sajtu Izveštaj o imovini i prihodima oko 700 najviših funkcionera u Srbiji. Čini se da je najsiromašniji funkcioner predsednik države Boris Tadić koji ima samo mesečnu platu, bez imovine je, štednje, akcija i automobila. Provera tačnosti dostavljenih podataka krenuće najpre od ministara, a u taj posao mogu da se uključe i građani.

Zbog velikog interesovanja u prvih nekoliko sati od objavljivanja podataka bila je blokirana veza sa linkom na sajtu Agencije za borbu protiv korupcije na kome se nalaze podaci o imovini i prihodima predsednika države, članova Vlade, Skupštine, kao i gradonačelnika i predsednika opština.

Od onih koji zauzimaju najviše funkcije najsiromašniji je upravo predsednik države Boris Tadić samo sa mesečnom platom od 142.944 dinara, odnosno oko 1.400 eura, bez drugih prihoda i imovine, poput nekretnina, štednje ili automobila, a živi u službenom stanu, čija struktura i površina nije navedena.

Ni vrednost sa imovinskih karata ostalih funkcionera nije posebno impresivna, ali ni tako skromna kao predsednikova.

Predsednik Vlade Mirko Cvetković prijavio je platu od 131.000 dinara (oko 1.300 eura), da ima štednju, i da poseduje 100 odsto akcija u S-tabaku, nominalne vrednosti oko 730 eura. Premijer ima otkupljen dvoiposoban stan od 71 kvadrata i jednoiposoban od 48 kvadrata koji je dobio od roditelja i sestre, kao i automobil volvo iz 2006.

Zamenik premijera i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, pored plate od 146.723 dinara (oko 1.400 eura), prijavio je depozite ili štednju u bankama, kao i da je vlasnik otkupljenih 90 kvadrata stana površine119 kvadrata.

Potpredsednik Vlade i ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić prijavio je prihode od plate - 109.318 dinara (oko 1.000 eura) i 28.616 (270 eura) koje dobija na osnovu članstva u Upravnom odboru Agencije za osiguranje depozita. Prijavio je štednju ili depozite u bankama, vlasnik je dvosobnog stana od 73 kvadrata i garaže.

Potpredsednik Vlade za evropske integracije Božidar Đelić, pored plate od 97.775 dinara (od 950 eura), ima štednju i vlasnik je 100 odsto akcija u Hause of Europe inves B.V čija je nominalna vrednost 30.000 eura. Poseduje nasleđeni stan od 66 kvadrata, kuću koju je kupio i 33 odsto šume koja se prostire na 22 ara. Prijavio je i automobil jugo-kabrio iz 2002.
 
- Živim u satelitu iznad Zemlje i svaki put se liftom spuštam u Skupštinu, živim bahato, jedem kavijar i družim se samo s lordovima. Naravno da sam svaki dan sa običnim ljudima, sa prijateljima iz detinjstva i znam kako drugi žive, vredno i pošteno rade. Moja majka ima penziju od 12.000 dinara, a brat i sestra od ujaka i tetke nezaposleni su godinama - kaže Milivojević.

ha
sto im nije nasao neki posao?
pa to samo govori o njemu kakav je...znaci, misli samo na sebe:)

a da..kao on ne moze, pa mu nezaposleni rodjaci dodju kao alibi za postenje:lol:
 
Poslednja izmena:
evo, sta mi Srbi citamo uz prvu jutarnju kafu...o jadnoj sirotinji na vlasti:lol:

Не могу крај са крајем да саставе...занте ли ви колико кошта школовање деце по Швајцарској, крадене уметнине за украс напрасно купљених дедињских вила (на таштино име), акције по компанијама......народе, помозимо им, није им лако.
 
- Živim u satelitu iznad Zemlje i svaki put se liftom spuštam u Skupštinu, živim bahato, jedem kavijar i družim se samo s lordovima. Naravno da sam svaki dan sa običnim ljudima, sa prijateljima iz detinjstva i znam kako drugi žive, vredno i pošteno rade. Moja majka ima penziju od 12.000 dinara, a brat i sestra od ujaka i tetke nezaposleni su godinama - kaže Milivojević.

ha
sto im nije nasao neki posao?
pa to samo govori o njemu kakav je...znaci, misli samo na sebe:)

a da..kao on ne moze, pa mu nezaposleni rodjaci dodju kao alibi za postenje:lol:

Pa kada covek otvara pasijans po ceo dan,sta ocekivati. Pajser.
 
Не могу крај са крајем да саставе...занте ли ви колико кошта школовање деце по Швајцарској, крадене уметнине за украс напрасно купљених дедињских вила (на таштино име), акције по компанијама......народе, помозимо им, није им лако.

'ocu, cim dovrsim citanje "Los Angeles Times"-a i svoju jutarnju casu Don Perinjona
 
Back
Top